Lilija Larionova ir Egidijus Rainys pristatė naujausias savo kolekcijas: nustebino netikėti sprendimai

Žmonės.lt fotomontažas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ilgai laukta tikros mados šventė šįmet prasidėjo įpusėjus pavasariui. Pripažinti ir talentingi šalies dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys balandžio 20-ąją Vilniaus rotušėje pristatė savo naujausias 2017-2018 metų „Prêt-à-Porter” rudens ir žiemos kolekcijas.

Egidijus Rainys paruošė tikrą spalvų sprogimą. Trisdešimt jo kolekcijos modelių sužėrėjo visa spalvų gama ir nustebino netikėčiausiais spalvų deriniais, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai nesuderinami.

Egidijaus Rainio rudens ir žiemos kolekcijos pristatymas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kuomet kai kurie kiti lietuviai dizaineriai kurdami Prêt-à-Porter – dėvimosios mados drabužius kiek prisibijo ryškių spalvų, Egidijus ne kartą įrodė, kad ryškios ir sodrios spalvos jo kolekcijai suteikia išskirtinio žavesio, o klientės savo drabužinę mielai papildo nuotaiką pakeliančiais apdarais.

„Šioje kolekcijoje nebus nė vieno juodo ir pastelinio drabužio. Kitais metais žiema bus deganti, nes moterų garderobe vyraus visi įmanomi raudoni atspalviai, – dar prieš pristatymą pasakojo E. Rainys. – Pastebėjau, kad kai realiame gyvenime atsiranda išgyvenimų, mano kūryboje apstu spalvų, o kai kasdienybė graži ir lengva – drabužiai tamsūs ir ramūs… Naujausioje kolekcijoje yra ir tokių kūrinių, kurie primena mano paauglystės laikų disco ir aerobikos drabužius. Kolekcija – labai eklektiška, o deriniai kontrastingi.”

Egidijaus Rainio rudens ir žiemos kolekcijos pristatymas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kūrėjas iš karto nuramino: klasika ir elegancija – jo kūrybos bruožas, todėl tai aiškiai matėsi kiekviename drabužio modelyje. Tiesa, savo firminių gėlių – rozečių šįmet atsisakė, nes, kaip pats E. Rainys tikina, nuo jų tiesiog pavargo.

Didelį dėmesį dizaineris skyrė proginėms suknelėms, kurios jau ne vienerius metus tampa tikromis raudonojo kilimo pažibomis. Tiesa, kolekcijos pristatymo metu visi susirinkusieji neišvydo nei vienos vestuvinės suknelės.

Antrieji podiumu žengė Lilijos Larionovos modeliai. Iš viso dizainerė pristatė per trisdešimt kūrinių, kurių patogumą, kokybę ir funkcionalumą, per ne vienerius kūrybos metus, jau spėjo įvertinti įvairaus amžiaus stilingos minimalizmo ir laisvės gerbėjos.

Sukurti šią kolekciją Liliją įkvėpė secesinė architektūra, gyvavusi 1895-1914 metais, todėl ir kolekcijos drabužiai pasižymi abstrakčiomis formomis, yra turtingi ornamentais: drąsiai kurianti dizainerė nepabijojo gėlių motyvų, skirtingų faktūrų ir margaspalvių audinių derinimo. Asortimentas – kaip visada gausus, todėl kiekviena moteris ras visko, ko tik gali prireikti jos drabužinei: paltų, suknelių, liemenių, sijonų. Nors ryškių spalvų daug, neapsieita ir be ramesnio atspalvio audinių: pilkų ir žemės spalvų, kurie labai puikiai dera prie skaisčiai rožinės.

Lilijos Larionovos rudens ir žiemos kolekcijos pristatymas / Žmonės.lt montažas

Prie natūralaus audinio drabužių L.Larionova derino natūralaus kailio detales: jau ne pirmus metus pamėgusi kalnų ožkos kailį, kuris iš šį kartą puošė drabužius iš vilnos. Oversized minimalistinių drabužių dizainerė neatsisakė. Tokio stiliaus apdarų ant podiumo žiūrovai išvydo šį vakarą, tačiau nemažai rūbų išryškino gražiausias moteriškas vietas ir ypatingai pabrėžė liemenį. Lilijos kūriniai su bohemišku prieskoniu, tačiau dizainerė jų neskirsto į kasdienius ir proginius. Ta pati suknelė gali nesunkiai tikti dienai ir vakarui, kai moki tinkamai parinkti aksesuarus, šukuoseną, rankinę ir batelius.

Pirmą kartą Lilija ir Egidijus madų šou surengė pačioje sostinės širdyje –klasicizmo architektūros persmelktoje rotušėje, kurios grožį tik dar labiau padėjo išryškinti floristo Manto Petruškevičiaus „Flower Couture by Mantas Petruskevicius“ dekoras, sukurtas specialiai šiam madų šou. Kolekcijos pristatymo stilistika rūpinosi ilgus metus su Lilija Larionova ir Egidijumi Rainiu dirbanti stilistė Karina Leontjeva.

Dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys balandžio 20-ąją iškilmingo vakaro metu pristatė savo kūrybą (196 nuotr.)
+190
Skaitykite daugiau