Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlydėta labdaringame R. Kaukėno fondo renginyje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės išlydėtuvės / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-06 16:50
Antradienį Kauno Akropolio Forum Cinemas vyko labdaringa režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra, kurioje dalyvavo ne tik legendiniai Lietuvos krepšininkai, bet ir dabartinės Lietuvos vyrų krepšinio komandos žaidėjai. Renginio metu žaidėjai išlydėti į Pasaulio čempionatą Kinijoje bei prisidėta prie kilnios Rimanto Kaukėno paramos grupės veiklos – palaikyti ir paremti su vėžiu kovojančius Lietuvos vaikus.

Su sunkiomis ligomis kovojantys vaikai ir jų tėveliai bei kiti svečiai turėjo progą pabendrauti su iš JAV atvykusiu filmo režisieriumi ir Lietuvos krepšinio pasaulio atstovais, pamatyti dar kartą atgimusią „Kitą svajonių komandą“.

Jau tradicija tapę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Rimanto Kaukėno paramos grupės vaikų vasaros susitikimai šį kartą persikėlė už ligoninės ribų. Fondo atstovai teigė, kad tokios patirtys ir pramogos, ištrūkimas iš ligoninių ir namų, leidžia pacientams ir jų tėveliams atsipalaiduoti, bent trumpam pamiršti apie visas esamas bėdas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės išlydėtuvės / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės išlydėtuvės / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Kita svajonių komanda – 2012 m. JAV sukurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės 1992 m. Barselonoje iškovotą bronzos medalį, šalies viltis ir istorinį kontekstą.

Tai filmas apie Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Pasakojama apie rinktinės kelią į 1992 m. olimpines žaidynes Barselonoje, kur rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuvą. Barselonoje pasaulis išvydo, kad ne tik JAV turi savo svajonių komandą. Buvo ir kita, apie kurią lietuviai svajojo 50 okupacijos metų. Lietuva, dalyvavusi jau kaip nepriklausoma valstybė, mažajame finale pranoko Sovietų Sąjungos krepšininkus. Filme pasakojama ne tik apie sportą, jame netrūksta ir politinių motyvų – kalbama, kokios svarbios lietuviams buvo olimpinės žaidynės, simbolizavusios išsilaisvinimą iš okupacijos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai