Valentino dienos proga – netikėta garsių Lietuvos tenorų dovana: „Dėl visko kalta meilė“

Valentino dienos proga Lietuvos tenorai dovanoja kūrinį / „Youtube“ stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-14 18:53
Pagrindiniai Valentino dienos atributai – žvakės, gėlės, saldumynai ir, žinoma, meilės dainos. Dešimt garsiausių Lietuvos tenorų uždainavo drauge, norėdami visus ne tik pasveikinti su įsimylėjelių diena, bet ir priminti, kokia iš tiesų galinga yra meilė.

„Valentino diena – meilės diena, mylinčių šventė, tai kaip čia nedainuosi? Sveikiname visus ir linkime kuo daugiau meilės – juk ji giliausia ir prasmingiausia, ką turime“, – mintimis dalijasi projekto „Tenoriada“ sumanytojas, tenoras Vaidas Vyšniauskas-Kristian Benedikt ir pristato dainą „Galinga meilė“

„Galinga meilė“ yra žymios itališkos dainos „Un amore cosi grande“ vertimas. Ši daina buvo sukurta garsiam italų tenorui Mario del Monaco, kuris pakerėjo pasaulį savo balso grožiu ir jėga.

„Galinga meilė“ – tikra tenorinė daina: jokie kiti balsai taip skambiai nepadainuos šios dainos kaip tenorai“, – įsitikinęs V.Vyšniauskas-Kristian Benedikt.

Drauge su Vaidu Vyšniausku kūrinį atliko tenorai Tomas Pavilionis, Edmundas Seilius, Edgaras Davidovičius, Kęstutis Alčauskis, Audrius Rubežius, Eimantas Bešėnas, Juozas Janužas, Laurynas Aksamitas ir Antanas Zakarauskas.

A.Zakarauskas atvirauja, kad bendrumo jausmas dainuojant naują romantišką kūrinį ir ruošiant jį kaip dovaną klausytojams, suteikė išties daug džiaugsmo.

„Ši daina yra vienas iš būdų parodyti, kad nesame abejingi savo klausytojams ir mylime juos, nes juk ne sau, o jiems įrašinėjome šią dainą. Tiesa, buvo nemažai iššūkių tai darant karantininėmis sąlygomis, bet dėl visko kalta meilė. Ji suka mūsų planetą. Manau, kad gyvenimas būtų beprasmis, jei mes jį nugyventume nesugebėję mylėti.

Taigi, mylėkime, leiskime būti mylimi ir vertinkime kiekvieną akimirką su savo pačiais brangiausiais ir artimiausiais, nes nežinia, kada ji bus paskutinė. Juk kažkada būsime prisimenami ne pagal tai, kiek karantine prasėdėjome, o kiek mes mylėjome“, – sako A.Zakarauskas.

V.Vyšniauskas pasakoja, kad „Tenoriada“ gimė visai netikėtai, per pirmąją pandemijos bangą, dar 2020-ųjų pavasarį.

„Tiksli „gimimo“ data galėtų būti gegužės 2-oji. Tą dieną išleidome pirmajį savo darbą – A.Raudonikio dainą „Švelnumas“. Tuomet ją motinos dienos proga sudainavo 19 tenorų. Tą pačią dieną klipą jau retransliavo po prezidentės D.Grybauskaitės sveikinimo mamoms.

Beje, būkite tikri – jau netrukus ruošiamės ir vėl nustebinti Lietuvos publiką naujais kūriniais ir rengiamu nacionaliniu koncertiniu turu bei menine programa“, – kūrybiniais planais dalijasi V.Vyšniauskas.

Naujausi straipsniai