Lietuvos teniso čempionė Iveta Dapkutė – apie meilę tenisui ir ryžtą sugrįžti į profesionalų sportą

Iveta Dapkutė/Asmeninio archyvo nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Liepos pradžioje vykusiame Lietuvos teniso čempionate Iveta Dapkutė (26) tapo nugalėtoja. Iveta kartu su kitais tenisininkais kovojo ne tik dėl vardinio kvietimo į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyrą Prezidento taurei laimėti, bet ir dėl 5 tūkst. eurų piniginio prizo.

Iveta teigė, kad teniso aikštėje žaidžia jau nuo septynerių metų: „Kai man buvo septyneri, į teniso kortus atvedė mama. Ji mane ir skatindavo treniruotėse – jei gerai žaisdavau, nupirkdavo šokoladinį batonėlį „Tiko“ (juokiasi). Kiek save prisimenu, iškart pamėgau šį sportą ir treniruodavausi kiekvieną dieną, nors treniruotės ir nevykdavo. Su tėčiu į aikštelę užsukdavome net sekmadieniais“.

„Kai buvau jaunesnė, buvau labai perspektyvi tenisininkė. Keturiolikos metų laimėjau „Orange Bowl“ turnyrą, kuris laikomas pasaulio čempionatu. Šį čempionatą taip pat yra laimėjęs ir Ričardas Berankis. Po metų patekau į stipriausių pasaulio tenisininkių iki 18 metų penkiasdešimtuką. Deja, tuo metu išvažiavusi į vieną iš Ispanijos teniso akademijų pradėjau jausti stiprius nugaros ir peties skausmus. Būdama septyniolikos nutraukiau savo karjerą. Net nemąsčiau, kad kada nors vėl sugrįšiu į teniso aikštelę, tačiau prigimtis ir vidinis noras buvo stipresnis. Po aštuonerių metų aš ir vėl čia. Džiugu, kad po tokios ilgos pertraukos man pavyko pasiekti aukštus rezultatus, tačiau prisimindama, kiek sveikatos problemų turėjau praeityje, konkrečių tikslų sau nekeliu, nors ir labai norėčiau tenisą žaisti profesionaliai, kuo aukštesniame lygyje“, – savo išgyvenimais dalijosi Iveta.

Iveta Dapkutė/Asmeninio archyvo nuotr.

Po ilgos pertraukos sugrįžusi į teniso aikštelę, I. Dapkutė neslepia, kad iškovoti pergalę buvo nelengva: „Fiziškai buvo gana sunku, nes penktadienį dėl lietaus nutraukus varžybas kitą dieną teko žaisti net tris mačus: du vienetų ir vieną dvejetų. Teniso aikštelėje praleidusi apie šešias valandas vos pastovėjau ant kojų. Finale taip pat jautėsi nuovargis“.

Pergalės Lietuvos čempionate Iveta labai nesureikšmina, nes jame nedalyvavo šiuo metu sėkmingai užsienyje žaidžianti Justina Mikulskytė, taip pat dėl ligos varžybų nebaigė Joana Eidukonytė. „Abi šios tenisininkės tarptautiniuose reitinguose yra aukščiau už mane, tad negaliu sureikšminti šio laimėjimo. Kitą vertus labai džiaugiuosi pinigine premija, nes šiuo metu neturiu jokių rėmėjų, taigi, galėsiu šiuos pinigus išleisti kelionėms į kitus turnyrus“, – džiaugėsi tenisininkė.

Iveta Dapkutė/Asmeninio archyvo nuotr.

Prakalbus apie ateities planus Iveta Dapkutė neslepia, kad laukia dar ne vienas moterų teniso turnyras už Lietuvos ribų. Šį laimėjimą ji laiko ženklu, jog nepasiduoti ir sugrįžti į profesionalų sportą buvo gera mintis.

Skaitykite daugiau