Lietuvos tautinis kostiumas pasirodė ant Indonezijos mados savaitės podiumo

Kolekcijos kadrai / Organizatorių nuotr.
Kolekcijos kadrai / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-05-08 09:58
AA

Gegužės 1-4 d. Džakartoje vykusios mados savaitės „Muslim fashion week“ metu indonezietė dizainerė Lanny Amborowati pristatė meninės batikos drabužių kolekciją su lietuviškų tautinių kostiumų elementais. Sukurti tokius neįprastus drabužius indonezietė sumanė išvydusi unikalius meninės batikos audinius, kuriuos, lietuvių verslininkių iniciatyva, Indonezijos meistrai ištapė europietiškais raštais. Šilko batikos audiniai „AMRES ART“ tapo jaunosios dizainerės įkvėpimo šaltiniu.

Batika – ne tik gerai įvaldyta technika

„AMRES ART“ idėjos autorė, verslininkė Rasa Baltė-Balčiūnienė sako, kad audinių raštai buvo sukurti italų menininko ir filosofo A. Meneghetti tapybos darbų motyvais. Menininkas teigė, jog grožiui rastis neužtenka vien gerai įvaldytos technikos, tam reikalinga ypatinga psichologinė būsena, vidinė harmonija. Būtent šie principai ir tapo meninės batikos idėjiniu pagrindu. „Sujungėme indonezietišką, su džiugesiu kuriamą tradicinę batiką ir modernius europietiškus raštus. Ši sintezė atspindi senųjų tradicijų ir šiuolaikinio pasaulio aktualijas“, – teigia Rasa Baltė-Balčiūnienė.

Kolekcijos kadrai / Organizatorių nuotr.

Mados dizainerė Lanny Amborowati pabrėžia, kad ją patraukė įdomus, netradiciniais raštais ištapytas šilkas, nuostabūs jo atspalviai. „Šie audiniai spinduliuoja ypatingą energiją ir gyvybingumą“, – sako indonezietė.

Lietuvos tautinio kostiumo motyvai

Rasa Baltė-Balčiūnienė prisipažįsta, kad jaunoji dizainerė maloniai nustebino savo žingeidumu ir išskirtiniu noru sukurti drabužius su lietuviškų tautinių kostiumų elementais. „Lanny ieškojo informacijos internete apie lietuvišką kultūrą, senąsias tradicijas, senovinius drabužius. Tarkim, galvos apdangalą ji sukūrė beveik identišką tam, kurį kadaise nešiojo lietuvės moterys. Man labai gražu, kad drabužius, kuriuos, dėl religinių ir kultūrinių skirtumų, galbūt, retai apsivilktų vakarietės, Indonezijos moterys rinksis dėvėti kasdien ar norėdamos pasipuošti“, – sako verslininkė.

Kolekcijos kadrai / Organizatorių nuotr.

Pati Lanny teigia, kad labiausiai ją sužavėjo lietuviškų tautinių drabužių formos ir siluetai. „Kurdama naujausią savo kolekciją, panaudojau pūstų rankovių, raukinių, plataus sijono ir liemenės elementus. Juos derinau su japoniško kimono stiliumi ir kitomis azijietiškos mados detalėmis“, – pasakoja indonezietė.

Rytų ir Vakarų kultūrų sintezė per drabužius

Kolekcijos autorė Lanny Amborowati teigia, kad, kurdama drabužius Indonezijos rinkai, nuo religijos diktuojamų taisyklių nutolti negali – tenykštės moterys slepia kone visą savo kūną, išskyrus veidą ir rankas. Tačiau kūrybinga indonezietė savaip semiasi įkvėpimo iš vakarietiškos mados. „Jungdama azijietišką ir europietišką madą, siekiu sudominti savo krašto žmones kitų kraštų kultūra ir parodyti, kad įvairių kultūrų mada gali harmoningai papildyti viena kitą“, – sako jaunoji kūrėja.