„Lietuvos talentuose“ – neregėtas fiziko šou: dūmuose paskendo visa studija ir sušalo rožė

Pijus Vaškevičius / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-05 12:21
Sekmdienio vakarą šeimas prie televizoriaus ekranų suburs televizijos projektas „Lietuvos talentai“, kuriame gebėjimus demonstruos apie šlovę dar tik svajojantys žmonės.

Vienas iš tokių – Pijus Vaškevičius. 23 metų vilnietis savo talentą įvardija kaip gebėjimą skleisti mokslo žinias visuomenei. Svarbiausia vaikino užduotis – surengti mokslo šou, kurio žiūrovai dar nepamirš ilgai.

Sunku patikėti, bet mokslą populiarinantys pasirodymai yra pagrindinis Pijaus pragyvenimo šaltinis. Tai, kad iš pažiūros nuobodus ir sausas mokslas kaip fizika ar chemija gali tapti patraukliu, vaikinas įrodys „Lietuvos talentų“ scenoje. Nors Pijus – diplomuotas fizikas, jo diplomas guli stalčiuje.

Didžiausia vaikino aistra – kelionės. Visą pasaulį išmaišęs vaikinas keliauja pakeleivingais automobiliais, o smagiausia jam leistis į nuotykius vienam. Sutikti nepažįstamieji palieka keliautojui didžiausią įspūdį.

„Kelionėse aš išgirdau tūkstančius skirtingų istorijų. Žmonėms aš esu kaip psichoterapeutas, tai mane „veža“, – pasakos Pijus, kurį kur kas labiau žavi laukinė gamta nei pilni turistų miestai.

Kelionė, gamta, žmonės ir mokslas – raktiniai žodžiai, kurie geriausiai apibūdina „Lietuvos talentų“ dalyvį. Tai, kad Pijus sutvertas demonstruoti mokslo triukus, nesuabejos nė vienas teisėjas. Per „Lietuvos talentų“ dalyvio pasirodymą scenoje dėsis neregėti dalykai! Mokslininkas sušaldys rožę, demonstruos, kaip mokslas veikia kūną. Pasirodymą vainikuos iš statinės pakilęs dūmų debesis, kuris užlies visą studiją.

„Tu tik ką paskatinai mokytis chemijos ir fizikos daugybę jaunų žmonių. Pirmą kartą matau, kad chemija būtų tokia patraukli“, – sakys Naglis Šulija.

„Niekada šioje scenoje nemačiau taip pateikto mokslo. Mes sėdėjome išsižioję, laukėme, kas čia vyks. Tavo pasirodymas mus nustebino labiau nei kai kurių magų. Tu man atrodei kaip Frankenšteinas“, – Pijų gyrė Saulius Urbonavičius-Samas.

„Man labai patiko šis šou, kur kas geriau nei visi magai ir iliuzionistai“, – sakys Ilona Balsytė.

„Fantastika! Buvo įdomu ir originalu. O tai yra du svarbiausi dalykai. Jūs išlaikėte mūsų dėmesį. Jūs tikras talentas“, – sakys Dalia Ibelhauptaitė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai