Lietuvos sveikuolių sąjungai pasišventusi Eglė Kislovski: „Skirtumas tarp nėštumo „dabar“ ir „tada“ – didelis“

Eglė Kislovski su šeima / Monikos Penkutės nuotr.
Eglė Kislovski su šeima / Monikos Penkutės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-18 18:02
AA

Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narės ir programos jaunoms merginoms „GRL PWR“ įkūrėjos bei vadovės Eglės Kislovski gyvenime per kelerius metus įvyko nemažai pokyčių. Moteris dar 2020 metais uždarė žymų fotografijos saloną „Pix studiją“, pažvelgė į savo galimybes kitomis akimis, o per karantiną pastojo. Jau visai netrukus jai gims kūdikis. Dvynukes auginanti moteris sako, kad šis nėštumas po trylikos metų – tikrai ypatingas.

Eglės vardas anksčiau buvo puikiai pažįstamas mados pasaulyje. Kurį laiką dirbusi modeliu netikėtai ji visiškai nusprendė keisti savo gyvenimo kelią ir įsiliejo į „Pix studijos“ veiklą. Jauna moteris tuo neapsiribojo. Netrukus prisijungė prie Sveikuolių sąjungos, dabar ji važinėja po Lietuvos mokyklas, skaito paskaitas paaugliams apie santykius, gyvenimo būdą, sąmoningumą, taip pat organizuoja paauglių stovyklas bei atskirus užsiėmimus.

Eglė Kislovski su dukromis / Monikos Penkutės nuotr.

Nors dar 2020 metais Eglė uždarė „Pix studiją“, kurią puoselėjo ir į kurią įdėjo daug darbo, tai jai atvėrė naujas galimybes, leido visu šimtu procentų atsiduoti Sveikuolių sąjungos tikslams. Pastarieji metai buvo ypatingi dar ir todėl, kad Eglė pastojo. Ilgai planuotas vaikelis jau netrukus pasveikins mamą.

„Sakyčiau, kad pasaulyje vykstantys pokyčiai bei pandemija neprisidėjo prie mano dabartinės situacijos – nėštumas buvo planuotas seniai, vaikelis šeimoje be galo lauktas. 

Eglė Kislovski su šeima / Monikos Penkutės nuotr.

Didžiausias pasikeitimas yra tas, kad palikau fotografijos sritį ir daugiausiai savęs atidaviau Sveikuolių sąjungos bei „GRL PWR“ veiklai.

Verslą uždaryti po devynerių metų, praleistų toje srityje, nebuvo paprasta, bet pastebėjus pokyčius rinkoje, pasiryžau. Norėjau augti ir kaip asmenybė, jaučiau, kad pasikeitimai išeis į naudą“, – Žmonės.lt pasakojo Eglė.

Ji atsidėjo savo pašaukimui – veda virtualias paskaitas, mėgaujasi gražiu laukimu ir neatsisako įprastų aktyvių užsiėmimų.

„Kūdikis turėtų gimti jau visai netrukus, todėl jo atėjimui į šį pasaulį visi esame daugiau, nei pasiruošę“, – sakė E.Kislovski.

Eglė Kislovski su šeima / Monikos Penkutės nuotr.

Dvynes dukras auginanti moteris neslėpė –  skirtumas tarp laukimosi „dabar“ bei „tada“ yra didelis.

„Šis nėštumas – visiškai kitoks, nei prieš 13 metų, kai laukiausi dukrų. Šįkart procesas vyksta lėčiau, daugiau domintis ir skaitant literatūros. Nemažai knygų turiu apie natūralų gimdymą, bendrauju su įvairiais žmonėmis, kurių klausiu patarimų ir pats priėjimas prie naudingos informacijos šiais laikais – paprastesnis. Jei lyginčiau savo fizinę savijautą pirmojo ir antrojo nėštumo metu, tai skirtumų didelių nematyčiau, nes jaučiuosi puikiai. Kita vertus, sugretinti būseną, kai laukiesi dvynių ir vieno kūdikio – sudėtingas dalykas. Besilaukdama dabartinio vaikelio šeštame, septintame mėnesyje aš daug vaikščiojau, nueidavau po dešimt kilometrų ir net į kalnus kopiau, šiek tiek bėgiojau“.

Eglė neslėpė planuojanti gimdyti ligoninėje, dėl natūralaus gimdymo ji šiuo metu konsultuojasi su patikimais specialistais.

„Kai kalba pasisuka apie natūralų gimdymą, aš tikrai pasitikiu gydytojais ir taip pat bendrauju su dula. Renkuosi profesionalus. Nenorėčiau galvoti apie tai, kaip greičiau viską padaryti, bet kas naudinga būtų mano ir kūdikio sveikatai. Dvynės dukterys taip pat į šį pasaulį atėjo natūraliais keliais, pagimdžiau pati“, – prisipažino Eglė.

Ne tik brandžios motinystės metais, bet visada, kai mergina ar moteris planuoja pastoti, anot Eglės, privalu domėtis pačiu procesu. Svarbu  pajausti, kaip gimdyvei ir jos vaikeliui būtų geriausia ateiti į šį pasaulį.

„Tą daryti derėtų net iki pastojimo. Visi mes esame skirtingos asmenybės, tačiau besilaukiant reiktų dėmesio skirti mitybai, suvartojamiems maisto produktams. Kartais norisi suvalgyti kažko daugiau, tačiau vertėtų nepersivalgyti. Galbūt mažiau yra geriau? Vienareikšmiškai svarbu judėti. Jei nėštumas normalus, viskas sklandu – galima skirti laiko pratimams, meditacijai atkreipti dėmesį į nugarą bei žindymo klausimus“, – patarimais dalijosi pašnekovė.

 

Eglės Kislovski šeimos fotosesija / Monikos Penkutės nuotr.

Eglės vyresnės dukros nario atėjimui į šeimą jau taip pat pasiruošiusios. Moteris džiaugėsi, kad visi šeimos nariai jai pastaruoju metu leido skleistis tarsi pavasario žiedui.

„Vaikai be galo laukia, visą laiką mane palaikė. Dukros jau galvoja, kaip sauskelnes keis. Šeima sudaro visas sąlygas, kad aš jaučiausi komfortabiliai – palaiko ir dėl veiklos, kuria užsiimu. Daug laiko nėštumo metu dėl karantino leidau namuose. Žinau ir pati, kad dabar tas metas, kuomet labiausiai rūpintis turiu vaikeliu, kuris netrukus išvys šį pasaulį. Sakau, jog karantinas žmonėms davė dvi kryptis: nervintis arba paieškoti pliusų ir juos suvokti, patirti.  Keisto laikotarpio metu kai kurie suartėjo, pradėjo ieškoti gilesnio tarpusavio ryšio, o kiti priešingai – daug konfliktavo. Visiems teko pažiūrėti į veidrodį, savo atvaizdą.“

Eglės Kislovski šeimos fotosesija (5 nuotr.)
+2