Lietuvos slidininkų komanda / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-02-15 18:20
AA

Aplenkti Latviją komandinėje estafetėje – toks buvo jaunųjų Lietuvos slidininkų noras paskutinę Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną. Ir jiems pavyko. Edvinas Šimonutis, Fausta Repečkaitė, Gabrielius Paukštė ir Emilija Siavro komandinėse lenktynėse užėmė 20 vietą, viena pozicija aukštesnę nei latviai.

20 kilometrų, kiekvienas po 5, lietuviai įveikė per 1 val. 14 min. 53,5 sek. Bendraamžius iš kaimyninės Latvijos lietuviai aplenkė 9 sekundėmis.

Varžybose nugalėjo Norvegijos (1 val. 2 min. 1,04 sek.) slidininkai, antrą vietą užėmė Rusija (1 val. 2 min. 05,08 sek.), trečią – Šveicarija (1 val. 2 min. 13,4 sek.).

„Pagrindinis šios dienos tikslas buvo nepralaimėti latviams ir pakovoti su dar viena kita komanda. Bulgariją aplenkėme, tačiau nepagavome Islandijos. Važiavau pirmame estafetės etape, sudalyvavu masiniame starte, visą distanciją laikiausi su lyderiais arba visai šalia jų. Šiandien labai gerai jaučiausi, tai lėmė ir mano tempą. Kiekvienas šiandien padarėm tai, ką galime. Nors rezultatas nėra aukštas, patirties pasisėmėme ilgam,“- sakė klasikiniu stiliumi šliuožęs komandos lyderis Edvinas Šimonutis.

Šiose lenktynėse būta ir daugiau lietuviškų akcentų. Islandijos slidinėjimo komandos treneriu dirba lietuvis, Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių dalyvis Vadimas Gusevas . Jo auklėtiniai finišavo 18 vietoje.

Priminsime, jog ketvirtadienį Lietuvai sidabro medalį Big Air varžybose iškovojo snieglentininkas Motiejus Morauskas.

Iš viso Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje dalyvauja 1500 jaunų atletų iš 46 valstybių. Lietuvos komandą sudaro 11 sportininkų – slidinėjimo, kalnų slidinėjimo, biatlono ir snieglenčių sporto atstovai.