Lietuvos šimtmečio proga Vilniuje apsilankė Švedijos sosto paveldėtoja princesė Victoria

Švedijos princesė Victoria su vyru princu Danieliu / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Švedijos Kronprincese Victoria ir jos sutuoktiniu Princu Danieliu. Karališkoji pora dalyvauja iškilminguose valstybės atkūrimo 100-mečio renginiuose.

Princesė Victoria perdavė Prezidentei Švedijos Karaliaus Gustaf XVI oficialų sveikinimą Vasario 16-osios proga.

Dvišaliame susitikime aptarti Lietuvos ir Švedijos valstybiniai ryšiai, bendradarbiavimas ekonomikos, energetikos ir saugumo srityse, bendri interesai Europos Sąjungoje.

Pasak Prezidentės, Švedija yra strateginė Lietuvos partnerė regione, kuri tvirtai palaikė mūsų pastangas atkurti nepriklausomą valstybę, o šiandien – tai didžiausia užsienio investuoja ir viena pagrindinių prekybos partnerių. Abi valstybes sieja intensyvūs ryšiai strategiškai svarbiuose bankų, telekomunikacijų ir energetikos sektoriuose.

Švedijos princesė Victoria su vyru princu Danieliu ir Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite / „Scanpix“ nuotr.

Švedija padėjo mūsų valstybei sustiprinti energetinį saugumą ir per Baltijos jūros dugnu nutiestą strateginę „Nord Balt“ elektros jungtį eksportuoja į Lietuvą elektrą.

Susitikime kalbėta ir gynybos stiprinimo klausimais. Nors Švedija nėra NATO narė, tačiau jos vaidmuo yra neatsiejamas nuo viso regiono gynybos.

Prezidentė su Princese aptarė moterų teisių ir lygių galimybių problemas. Švedijos sosto įpėdinė yra Jungtinių Tautų tvarios plėtros darbotvarkės „Agenda 2030“ geros valios ambasadorė. Lietuva, įgyvendindama šios darbotvarkės tikslus, ypatingą dėmesį skiria smurto prieš moteris problemai įveikti.

Šalies vadovė padėkojo už aktyvų Švedijos ambasados indėlį į socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“. Sosto įpėdinė didelį dėmesį skiria socialinei ir labdaringai veiklai – globoja nevyriausybines paramos organizacijas ir fondus.

Prezidentė taip pat pakvietė Princesę Victorią į birželį Vilniuje rengiamą Moterų politinių lyderių aukščiausio lygio susitikimą.

Švedijos princesė Victoria lankėsi Lietuvoje (7 nuotr.)
+1

Skaitykite daugiau