Lietuvos rinktinė pralaimėjo nervų kovą: australai švenčia pergalę

Lietuvos krepšinio rinktinės susitikimas su Australija/Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-09-05 14:50
AA

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai šiandien Pasaulio čempionate kovėsi su australų komanda. Lietuvos rinktinei pergalė šiose varžybose būtų garantavusi pirmąją vietą grupėje. Po įtemptos kovos mūsiškiai nusileido rezultatu 82:87. Lietuviai į kitą etapą iškeliavo su dviejomis pergalėmis.

Paskutinį kartą tarpusavyje lietuviai ir australai žaidė 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, tuomet mūsiškiai varžovams nusileido rezultatu 64:90.

Ketvirtadienį pirmasis kėlinys prasidėjo Mariaus Grigonio dvitaškiu. Netrukus lietuvis savo komandai pelnė dar du taškus. Australai iškart atsakė tritaškiu ir po dar kelių sėkmingų atakų rezultatas vienu tašku pakrypo varžovų naudai. Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

Domantas Sabonis po jos lietuviams pelnė 2 taškus, tačiau likus 6 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos, rezultatas buvo 6:12 australų naudai. Nors M. Grigonis atakavo savo varžovus agresyviai, tačiau australai ir toliau didino skirtumą.

Antroje kėlinio pusėje Mantas Kalnietis pelnė tritaškį, australai atsakė sėkminga ataka. Mantas Kalnietis pirmojo ketvirčio pabaigoje perėmė lyderio vaidmenį iš M. Grigonio ir pelnė dar 2 taškus. Iš viso Kalniečio ir Grigonio tandemas per pirmąjį kėlinį komandai uždirbo 13 taškų.

Nepaisant lietuvių pastangų, australai pirmajame kėlinyje žaidė rezultatyviai ir po 10 minučių mūsiškiai pirmą kėlinį pralaimėjo 19:27.

Antrajame kėlinyje D. Sabonis naudojosi savo vikrumu ir Andrew Bogutui jo provokacija kainavo pražangą. Netrukus australų žaidėjas atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Per pirmąsias minutes lietuviai skirtumą sumažino iki 4 taškų. E. Ulanovui pelnius dar 2 taškus, skirtumas sumažėjo – 27:29. Įpusėjus kėliniui į aikštelę pirmą kartą išėjo Paulius Jankūnas, tačiau australai padidino savo pranašumą. Likus 5 min. 30 sek. lietuviai jau atsiliko 10 taškų. Iš 12 mestų tritaškių australai pataikė 8 kartus. Antrajame kėlinyje varžovų taiklumas buvo vertinamas 60 proc.

Rezultatyviausias Australijos rinktinės narys Aronas Baynesas, likus mažiau nei 4 min. iki kėlinio pabaigos, atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Australų derinius lietuviams gliaudyti ir toliau sekėsi sunkiai. Likus dviems minutėms, mūsiškiai atsiliko 14 taškų. Į aikštelę sugrįžo Aronas Baynesas. Sabonis pelnė du taškus, pataikė abu baudos metimus. Australų centras Aronas Baynesas pelnė du taškus su pražanga.

Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 41:52.

Pirmąją rungtynių pusę lietuvių rinktinė praleido 50 taškų. Lietuviai pataikė 1 iš 8 tritaškių, kai tuo tarpu australai pelnė net 9.

Trečiajame kėlinyje solidus D. Sabonio žaidimas puolime pelnė komandai 2 taškus ir skirtumas sumažėjo iki 9 taškų (43:52). Praėjus beveik 2 min. nuo kėlinio pradžios sėkmingas M. Grigonio metimas iš trijų taškų zonos skirtumą sumažino iki 6 taškų.

Aronas Baynesas pelnė tris taškus. P. Millsas išprovokavo pražangą puolime ir atkovojo savo komadai kamuolį. Lietuviai pirmą kartą šiose rungtynėse prarado kamuolį.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Jonas Mačiulis pelnė 3 taškus. Skirtumas sumažėjo iki 8 taškų. Jonas Valnčiūnas pelnė dar 2 taškus ir likus beveik keturioms min. iki kėlinio pabaigos, lietuviai pamažu artėjo prie australų (53:61).

Nepaisant lietuvių atsako trečiajame kėlinyje, autralai išlaikė savo pranašumą ir skirtumas vėl padidėjo iki dviženklio skaičiaus.

Likus vos 16 sek. iki kėlinio pabaigos M. Kuzminskas taikliai metė iš trijų taškų zonos. Trečias kėlinys baigėsi rezultatu 60:68 varžovų naudai.

Lemiamame, ketvirtajame kėlinyje Lukas Lekavičius pelnė du taškus su pražanga. Skirtumas sumažėjo iki penkių taškų. Nieko nelaukdamas M. Grigonis skirtumą sumažino dar iki 3 taškų. Netrukus lietuviai įsiveržė į priekį. Australai savo pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus ketvirtajam kėliniui.

Likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos M. Kuzminskas nepataikė dviejų baudos metimų, tačiau Mantas Kalnietis komandą gelbėjo atkovodamas kamuolį. Nepaisant to, kad lietuviai pirmavo, varžovai nepasidavė ir netrukus vėl pelnė vieno taško pranašumą.

Jonas Valančiūnas, taikliai įmetęs vieną iš dviejų baudos metimų, sulygino rezultatą. Netrukus australai ir vėl sugebėjo į priekį išsiveržti 4 taškais. D. Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės L. Lekavičius skirtumą sumažino iki 2 taškų, tačiau D. Saboniui suklydus bauduojant varžovą australai vėl atstatė 5 taškų skirtumą.

Paskutinis kėlinys baigėsi rezultatu 82:87.

Lietuvos krepšinio rinktinės susitikimas su Australija (10 nuotr.)