Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas: „Baudžia ne už tai, kad padarai, bet už tai, kad pagauna“

Generalinis komisaras Linas Pernavas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-14 15:41
Tokia frazė skamba paradoksaliai iš Lietuvos policijos generalinio komisaro lūpų, bet tai tik parodo, kokį puikų humorą jausmą jis turi. Laidoje „Gero vakaro šou“ apsilankęs generalinis komisaras atskleidė visai kitą savo pusę – pasirodė kaip šiltas, smagus, pokštauti mėgstantis žmogus. Jis atskleidė daug įdomių detalių ne tik apie policijos darbą, bet ir asmeninį gyvenimą.

Šio vakaro „Gero vakaro šou“ laida skirta Lietuvos policijai, kuriai šiemet sukanka 100 metų. Ta proga laidoje svečiavęsis generalinis komisaras pabrėžė, kad esminis skirtumas tarp modernios policijos ir tos, kuri buvo prieš kelis dešimtmečius, tas, kad anksčiau policija buvo baudžiamoji institucija, o dabar tai institucija, kuri padeda žmogui.

„Ne kartą buvo, kad mokyklos mus kviesdavo „pagąsdinti“. Bet Mes nevažiuojame gąsdinti, mes važiuojame padėti“, – apie policijos misiją kalbėjo Linas Pernavas.

Justino Jankevičiaus paklaustas, ar pačiam Linui neteko susidurti su policijos pareigūnas, iki kol pradėjo karjerą policijoje, atsakė: „Policija baudžia ne už tai, kad padarai, o už tai, kad pagauna. Tai stengdavausi, kad nepagautų“, – juokavo vyras.

Linas Pernavas prieš tapdamas generaliniu komisaru, perėjo ne vieną tarnybą: patruliavo gatvėse, buvo įgaliotiniu, nuovados viršininku, kelių policijos viršininku. Į Justino klausimą apie tai, kurioje policijos srityje buvo dirbti įdomiausia, komisaras atsakė trumpai: „Viršininku“.

Linas Pernavas nesiliovė pokštauti ir prakalbęs apie asmeninį gyvenimą. Tvirtas vyras, atsidavęs darbui pareigūnas, griežtas viršininkas, prisipažino, kad namie vadovauja ne jis. Namie jis – tik pavaldinys, „stažuotojas“ – policijos terminais kalbant. „Namuose viskas gerai – aš klausau žmonos. Ji policininkė ir turi tazerį“, – juokavo Linas.

Vienas didžiausių generalinio komisaro pomėgių – sportas. Jis sportuoja beveik visą gyvenimą, štangą į rankas paėmė būdamas aštuntoje klasėje ir aktyviai sportuoja iki pat šiol. Tai vaizdžiai pademonstravo čia pat studijoje lengvai žongliruodamas su 24 kg gira.

Kuris stipresnis – Linas ar Justinas? Žiūrėkite vyrų sportinę dvikovą šiandien „Gero vakaro šou“ studijoje įrengtoje treniruoklių salėje.


Naujausi straipsniai