Lietuvos policija tikrai nestokoja humoro jausmo – įtariamojo paieškos sukėlė interneto audrą

Sausio mėn. policininkė / Roberto Ruko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-04 16:20
Pagalbos tarnybų darbuotojams neretai tenka atlaikyti aštrias kritikos strėles. Jų darbas narstomas po kaulelį ir vertinamas daug atidžiau, nei bet kurių kitų tarnautojų.

Vis dėlto, kartais norint sugauti nusikaltėlius, pareigūnai turi imtis ir prieštaringai vertinamų veiksmų. Šiais laikais jaučiamas itin didelis susidomėjimas gyvenimu, verdančiu socialiniuose tinkluose. Čia tenka veikti ir tokioms itin rimtoms teisėsaugos institucijoms kaip Lietuvos policija.

Šiandien jų „Facebook“ paskyroje užvirė tikras internautų karas: ar patraukliai ir smagiai pateiktas nužudymu įtariamo Pauliaus Tamoševičiaus paieškos skelbimas – tinkamas būdas.

„Siunčiame tau linkėjimus, Pauliau. Kiekvienas nusipelno atostogų, bet tavo atostogos jau per ilgos, laikas grįžti, tavęs laukia kalėjimo krepšinio komanda.“ – šmaikštavo Lietuvos policija.

Po šiuo tekstu buvo montažas su įtariamojo nuotrauka ir išsamus jo nusikaltimo aprašymas. Taip originaliai Lietuvos policija mėgino atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į vykdomas paieškas.

„Toks postas yra skaitomas nepalyginamai daugiau, nei bet kuris standartinis paieškomojo skelbimas. Čia ir yra tikslas. Nereikėtų maišyti su menu, humoru ar dar kuo nors... Sveikintina!“ – sprendimą gyrė komentatorius, kurio mintims pritarė ir patys pareigūnai.

„Ačiū, kad supratote esminę mintį ir palaikote“, – rašė jie. Kiti komentatoriai nebuvo taip puikiai nusiteikę: „Kažkaip man prasilenkia su profesine etika tokio turinio paieška“, – rašė vienas jų.

Lietuvos policija teigia, kad tokio pobūdžio paieškos – bendra Europolo vasaros kampanija „Most Wanted“.

„„Sausų“ pranešimų apie ieškomus asmenis niekas nepastebi. O dabar visi sužinos, kas yra Paulius ir kaip jis atrodo. Toks ir yra pagrindinis tokios komunikacijos tikslas“, – rašė Lietuvos policija.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai