Lietuvos nacionalinė grožio specialistų komanda triumfavo Prancūzijoje

Čempionato akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-21 15:46
Šių metų rugsėjo mėn. 16–18 d. Prancūzijos sostinė Paryžius ir didžiausia tarptautinė paroda MCB sukvietė tūkstančius grožio specialistų iš viso pasaulio. KIGSA, Lietuvos „Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija“, į OMC WORLD CUP PARIS 2017 čempionatą delegavo tris kirpėjus ir tris vizažo meistrus bei atestuotus OMC teisėjus, kurie dvi čempionato dienas vertino per tūkstantį įvairių grožio specialistų kategorijų konkursinių darbų iš 47 šalių.

Čempionato dalyvės, vizažistės Irma Baltrušaitienė, Gabrielė Sabaliauskaitė ir Elona Minkevičienė, dalyvavo nuotakos makiažo rungtyje. Mūsų merginos savo darbu ir subtiliu bei išskirtiniu modelių įvaizdžiu sužavėjo teisėjus ir iš beveik 70 šios rungties dalyvių užėmė garbingas vietas, pateko į stipriausiųjų pasaulio vizažistų penketuką (Irma Baltrušaitienė užėmė 4 vietą, o prieš dvejus metus ji į Lietuvą buvo parvežusi Europos čempionato aukso medalį). Savo modeliui suknelės idėją papasakojo dizainerei Linai Narbutienei, kuri ir pasiuvo suknelę. Papuošalus kūrė Simona Brazdžionytė, o konkursinę šukuoseną – Irena Žinevičienė.

Gabrielė Sabaliauskaitė tokio aukšto lygio čempionate dalyvavo pirmą kartą ir savo neįtikėtinu darbu sužavėjo teisėjus, kurie ir skyrė 5 prizinę vietą. Prieš papildydama nacionalinę grožio specialistų komandą, jauna ir talentinga mergina yra iškovojusi daugkartines prizines vietas atviruose Lietuvos grožio specialistų čempionatuose. Gabrielės modelio suknelė – „Crystal Design“ iš salono „Diva“, o galvos papuošalu pasirūpino Elvyra Monginienė. Papuošalas buvo išskirtinis ir vienintelis toks tarp visų dalyvavusių modelių.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Ne mažiau įdomesnė kova vyko ir kitose čempionato rungtyse. Madingoje moterų kategorijoje (dieninė / vakarinė šukuosenos) mūsų komanda – Robertas Sakalauskas, Dainutė Petrauskienė, Aušra Vitkuvienė – buvo įvertinta prizine penktąja vieta komandinėje įskaitoje, o individualioje dieninės šukuosenos rungtyje kirpėjas Robertas Sakalauskas laimėjo sidabro medalį ir aplenkė stiprius varžovus iš Rusijos, Italijos, Slovėnijos bei kitų šalių. Mūsų meistrai ir anksčiau neišsigando stiprių konkurentų ir savo gebėjimą bei profesionalumą demonstravo ankstesniuose tarptautiniuose čempionatuose. Robertas prieš trejus metus laimėjo bronzos medalį OMC pasaulio čempionate, Aušra pernai iš Europos čempionato į Lietuvą parvežė prizinę penktąją vietą, o mūsų tautietė Dainutė Petrauskienė savo meilę ir patriotizmą užtvirtino atstovaudama mūsų šaliai, nors jau daugelį metų talentinga moteris gyvena ir dirba Airijoje, kur yra tapusi daugkartine čempione. Ji ir šį kartą buvo kviečiama atstovauti Airijos komandai, bet Dainutė pirmenybę skyrė savo šaliai. Drauge su ja atskrido vienas žinomiausių Airijoje fotografų, lietuvis Džerinaldas Lukošius.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Mūsų komanda visada nusiteikusi darbingai, tad ir šį kartą drauge su ja skrido grožio bei įvaizdžio specialistai. Kirpėjų komandos modelių įvaizdį kūrė dizainerė iš Rusijos Vasilisa Baklashova, makiažu rūpinosi atestuota OMC makiažo sektoriaus teisėja ir trenerė Birutė Pajedienė, kuri šias dvi čempionato dienas dirbo dar ir konkursantų vertinimo komisijoje, taip pat – jos dukra, vizažo specialistė Simona Pajedaitė. Pasirengti konkursiniams moterų komandos darbams talkino treneris iš Rusijos Dmitry Toptun.

Trys mėnesiai intensyvaus darbo įspūdingomis pergalėmis vainikavo mūsų meistrų pasirodymą, tad jau po oficialios apdovanojimų ceremonijos dar ilgai netilo džiaugsmo šūksniai bei kolegų iš kitų šalių sveikinimai. Kova vyko tik čempionato aikštelėje, o pagarba vieni kitiems ir įvertinimas didelėje grožio specialistų šeimoje turi savas tradicijas – vieni kitus sveikina, drauge džiaugiasi ir, žinoma, laukia kitų čempionatų.

Atestuota moterų sektoriaus OMC teisėja Daiva Jankauskaitė ir atestuota vyrų sektoriaus OMC teisėja Irena Žinevičienė drauge su kolegomis vertino konkursantų darbus ir dalyvavo pasauliniame teisėjų brifinge. Pasaulio čempionato išvakarėse į pasaulinį kongresą drauge su komanda skrido ir asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė, gavusi prestižinį apdovanojimą – medalį ir diplomą už indėlį į Pasaulinės Kirpėjų Organizacijos veiklą atstovaujant mūsų šaliai šioje organizacijoje. Tai – jau trečiasis įvertinimas asociacijos prezidentei už nuopelnus iš OMC ORGANIZATION MONDIAL COIFFURE prezidento Salvatore Fodera ir viceprezidento Valerij Gorelik. Už indėlį į šios organizacijos veiklą, už aktyvius dalyvavimus daugelyje čempionatų apdovanojimą gavo ir Robertas Sakalauskas. Dar vienas garbingas apdovanojimas, dar vienas medalis ir diplomas atiteko ir fotokonkurse STYLIST OF THE YEAR 2017 madingoje vyrų kategorijoje besivaržiusiam Marijui Mazuraičiui.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Tad šį kartą Paryžius buvo išties dosnus mums, mažos šalies atstovams. Visada ir visur garsindami savo darbais mylimą kraštą, turime didelį norą atstovauti ir laimėti, užlipti ant aukščiausiojo apdovanojimų laiptelio, siekiame iškovoti aukso medalius. Todėl nenuleidžiame rankų ir tikimės, kad mūsų grožio specialistai ne mažiau prisideda garsindami savo tėvynę, nes mums šie čempionatai yra olimpinės žaidynės ir pasaulis tikrai jau greitai sulauks šių žaidynių nugalėtojų iš Lietuvos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai