Lietuvos moterys stoja už Ukrainos moteris: turime apeliuoti ir į rusų motinų širdis

Dovilė Filmanavičiūtė, Daiva Žeimytė, Živilė Kropaitė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktyvios Lietuvos moterys organizuoja taikią protesto akciją prieš Rusijos agresiją Ukrainoje. Jos tikslas – parodyti Rusijai ir pasauliui, kad žmonės mato ir niekada nepamirš šio brutalaus karo prieš taikius Ukrainos žmones. Pasitelkiant tarptautinę žiniasklaidą, stoti už Ukrainos moteris bus kviečiamos moterys visame pasaulyje.

Akcijos organizatorės ragina susirinkti prie Rusijos ambasados Vilniuje sekmadienį, vasario 27 d. 13 val. tyliai protesto valandai, taip perduodant žinią Ukrainos moterims, kad šiuo sudėtingu metu jos yra ne vienos. Moterys kviečiamos rengtis juodai ir atsinešti protesto akcijos simbolį – juodą kaspiną, apsigobti juoda skarele.

„Jaučiuosi bejėgė, atrodo, kad niekas šiomis dienomis nėra pakankama – nei aukos organizacijoms Lietuvoje ir Ukrainoje, nei informacijos sklaida. Tačiau drauge norisi nepatenkinti bandito iš Rusijos lūkesčių ir nepasiduoti jokioms pesimistinėms nuotaikoms“, – sako viena iš taikaus protesto iniciatorių kūrybininkė, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Anot jos, privalome siųsti šviesą, meilę, atjautą Ukrainai, jos mamoms, žmonoms, dukroms ir seserims. „Šviesa vis tiek nugalės. Nebūna kitaip“, – sako ji.

Dovilė Filmanavičiūtė / R.Mickevičiūtės ir T.Stuko nuotr.

Kita inciatyvos organizatorė laidų vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė sako neįsivaizduojanti, ką šiandien turi jausti ukrainietės moterys, mamos, šiuo metu į karą palydinčios savo vyrus ir vaikus. „Už ką joms taip? Dabar bet koks palaikymas yra svarbus tam, kad pasaulis atsimerktų.“

Susijungti gerumo žinutei kviečia ir moterų univesiteto „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė. „Skauda ir baisu matant siaubą mamų, vaikų akyse. Moterys stiprios kartu – tyliai ar garsiai reikšdamos savo poziciją. Toks pasaulis, kurį matome šiandien, neturi ateities, o bendrumas ir palaikymas visada buvo ir yra moterų stiprybė“, – kalba ji.

Daiva Žeimytė-Bilienė / Pauliaus Peleckio nuotrauka

Renginių ir komunikacijos agentūros „Olive“ bendraturtė Agnė Grigaliūniėnė įsitikinusi, kad už Ukrainos žmonių mirtis atsakinga visa rusų tauta.

„Visa tauta leido valdžioje įsigalėti tokiam baisiam režimui ir visiems Putino antžmogiams. Šiandien simboliškai stojame už Ukrainos moteris, kurių skausmo ir gedulo turbūt net neįmanoma įsivaizduoti”.

Agnė Grigaliūnienė / V. Skaraičio nuotr.

Tuo metu laidų vedėja Živilė Kropaitė-Basiulė, ką tik išleidusi knygą apie partizanų ryšininkę, politinę kalinę savo močiutę, rašydama teigia dar kartą įsitikinusi, kad moterys gali būti nesuvokiamai stiprios ir labai daug pakelti, tačiau palaikymas joms yra gyvybiškai svarbus.

Živilė Kropaitė-Basiulė / Jevgenijos Masevič nuotr.

Iniciatyvos organizatorės sako norinčios apeliuoti ne tik į Lietuvos ir su pasibaisėjimu Rusijos agresiją stebinčio likusio pasaulio, bet ir pačių rusų moterų širdis. Pasak jų, yra vilties, kad Rusijos visuomenę išjudinti galėtų į gatves išėjusios žmonos, seserys ir motinos, kurių vyrai, broliai ir sūnūs jau žūsta kare.

Skaitykite daugiau