Lietuvos moterys paslapčia tikrina savo mylimųjų telefonus?

Mobilieji telefonai / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-13 14:06
Apklausus 500 Lietuvos moterų nuo 18 iki 40 metų amžiaus, paaiškėjo, kad beveik 40 proc. kartas nuo karto slapčia žvilgteli į mylimojo mobilųjį telefoną.

Noras rasti neištikimybės įrodymų moteriškas smalsumas skatina lietuvaites retkarčiais užsukti ten, kur prasideda privatumo ribos. Tiesa, kita dalis – 20 proc. dailiosios lyties atstovių, dalyvavusių „Samsung La Fleur“ apklausoje, sako griežtą „ne“ tokiam privatumo pažeidimui ir mano, kad nosies kaišiojimas į asmeninę erdvę yra neleistinas.

 

Tyrimai taip pat rodo, kad moterys ilgiau kalba telefonu nei vyrai. Nenuostabu, jog egzistuoja tam tikras emocinis ryšys, siejantis moterį su jos telefonu. Šių metų vasario 4–9 dienomis atliktas „Samsung La Fleur“ tyrimas atskleidė, kad moterys linkusios suasmeninti telefoną: jo ekraną papuošti maloniai nuteikiančiu vaizdu ar nuotrauka iš asmeninio gyvenimo (34 proc.), rinktis specialius spalvotus dėklus (14 proc.) ir pan. Kadangi be mobiliojo telefono daugelis moterų sunkiai įsivaizduoja savo kasdienybę, jame saugoma nemažai asmeninių dalykų, skirtų tik savininkės akims arba tiems, su kuo jais norima dalytis.

 

26 proc. apklaustųjų telefone saugo mylimųjų trumpąsias žinutes, kurių nenorėtų rodyti niekam kitam, 8 proc. – nuotraukų galerijose galima aptikti pikantiškų jų pačių ar kitų žmonių nuotraukų ir filmuotų vaizdo įrašų, o 6 proc. telefone sąmoningai laiko kompromituojančią informaciją apie kitą asmenį. 5 proc. tyrime dalyvavusių respondenčių prisipažino, kad telefone saugo nuotraukas su buvusiaisiais. Beje, nors saugumo specialistai nerekomenduoja to daryti, 15 proc. moterų telefone galima rasti tokią slaptą informaciją kaip bankų kodai ar slaptažodžiai. 

 

Atsižvelgdama į skirtingus lyčių poreikius ir telefono naudojimo įpročius, technologijų kompanija „Samsung“ sukūrė išmaniųjų telefonų kolekciją, pritaikytą specialiai moterims – „La Fleur“. Kolekciją sudaro moteriško dizaino, vyriškai galingi ir funkcionalūs modeliai „Galaxy S III“, „Galaxy S III mini“, „Galaxy Ace 2“, Galaxy S Duos“.

 

Užsukus į „Samsung Apps“ programėlių parduotuvę, galima rasti papildomų dailiosios lyties atstovėms sukurtų programėlių. Pavyzdžiui, „Diet & Calories Tracker“ (liet. „Dietos ir kalorijų seklys“) padeda sekti mitybą, skaičiuoja kalorijas ir pataria, kada geriau nevalgyti mėgstamo pyrago. „Womanlong“ kalendorius leidžia pasižymėti ir sekti savo ciklo dienas, pateikia statistiką ir net apskaičiuoja vaisingas dienas. Beje, intymus kalendoriaus turinys pasiekiamas tik telefono šeimininkei – turinį saugo specialus užraktas. Išdykėliškai moters prigimčiai – „Beauty Check“ programėlė, kuri įvertina nuotraukoje užfiksuoto žmogaus grožį.

Naujausi straipsniai