Lietuvos menininkai susivienijo virtualiam paramos aukcionui #GoBelarus

Kasparo Jaso kūrinys „Banana guns°“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-25 15:14
Lietuvos vizualiųjų menų kūrėjai susitelkė kilniam tikslui, kad padėtų nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams. Paramos iniciatyva „Freedom first. Go, Belarus“ kartu su menininkais pristato virtualų meno kūrinių aukcioną, kurio metu dalis surinktų lėšų bus skirta „BY Help“, kuri nuo 2017 metų gina sužeistus, suimtus, persekiojamus baltarusius ir jų šeimas.

„Savaitgalį vykusio paramos koncerto metu buvo surinkta 202 tūkst. eurų, mes ir toliau ieškome galimybių, kaip padėti tiems, kuriems to labai reikia. Sukurti virtualų aukcioną įkvėpė vienas jaunasis menininkas Kasparas Jasas, kuris savo socialiniuose tinkluose paskelbė, kad nori parduoti savo darbą ir visus pinigus paaukoti už laisvę kovojantiems Baltarusijos žmonėms“, – savo paramos iniciatyvos „Freedom first. Go, Belarus“ vadovė Agnė Zalanskaitė.

Kristinos Norvilaitės kūrinys „Garsas“
Kristinos Norvilaitės kūrinys „Garsas“

Į atvirą šaukimą dalyvauti aukcione, kuris buvo platintas kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga, atsiliepė daugiau nei 40 menininkų, tiek garsūs vardai, tiek ir kylantys talentai. Šiame aukcione žmonės ras tokių menininkų kaip Arvydo Šaltenio, Kristinos Norvilaitės, Miglės Kosinkskaitės, Eglės Kuckaitės ar Audriaus Gražio kūrinių. Nuo tapybos iki skulptūrų ar ne trofėjinių segių.

Goda Lukaitės kūrinys „Ramybė“
Goda Lukaitės kūrinys „Ramybė“

„Galutinė kūrinio kaina bus dalina pusiau ir 50 proc. sumos keliaus paramai, o 50 proc. menininkui, nes mes suprantame, kad ir juos reikia palaikyti. Vis dėlto menininkai dažnai būna pirmieji, kurie ištiesia pagalbos ranka, net tada kai patys neturi, kuo dalintis. Dalis aukcione dalyvaujančių kūrėjų nusprendė paramai paukoti visą sumą, jei kūrinys bus parduotas“, – teigia virtualaus aukciono koordinatorė Karolina Tomkevičiūtė.

Karolina Tomkevičiūtė / Irmanto Gelūno nuotr.
Karolina Tomkevičiūtė / Irmanto Gelūno nuotr.

Virtualus meno darbų aukcionas vyksta iniciatyvos #GoBelarus „Facebook“ paskyroje gobelarus.lt. Statymus aukciono dalyviai gali atlikti po kiekvienu kūriniu, komentarų skiltyje, iki rugpjūčio 30 d. vidurnakčio. Jei dalyvis nori išlaikyti anonimiškumą, tai gali padaryti parašęs žinutę su norimą suma ir iniciatyvos organizatoriai padarys statymą už jį.

Kasparo Jaso kūrinys „Banana guns°“
Kasparo Jaso kūrinys „Banana guns°“

Naujausi straipsniai