Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Tomas Ivanauskas: „Bėgti Didžiąja kinų siena buvo mano svajonė“

ŽURNALAS TELEFONE
Tomas Ivanauskas / asmeninio albumo nuotrauka
Autorius: GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Publikuota: 2021-06-07 18:14
„Bėgti Didžiąja kinų siena buvo mano svajonė“, – šypteli Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje Tomas IVANAUSKAS (42). Pekine su šeima gyvenantį Tomą pandemija ir karantinas išmokė ne tik dirbti ypatingomis sąlygomis, bet ir... bėgti. Prieš gerus metus pradėjęs bėgioti trumpas distancijas parke, praėjusią savaitę lietuvis įveikė 37 kilometrų maratoną ant vieno iš didžiausių pasaulio stebuklų.

Lietuvos kultūros atašė pareigas Tomas Ivanauskas pradėjo eiti 2019-aisiais. Rugpjūtį su šeima atvykęs gyventi į Pekiną, jis tikėjosi tam tikrų iššūkių, bet – ne tokių drastiškų: niekas negalėjo numanyti, kad vos po kelių mėnesių Kinija taps koronaviruso židiniu.

„Viskas užsidarė ir sustojo, – prisimena. – Lietuvos ir Kinijos kultūriniai ryšiai anksčiau buvo labiausiai paremti lietuviškais spektakliais ir koncertais – to nebeliko. Pekinas ištuštėjo: turbūt pirmą sykį miestas tapo toks tuščias, kad galėjai laisvai vaikščioti magistralės viduriu... Darbe teko ieškoti išeičių, kuo pakeisti sugriuvusius planus, o laisvalaikiu – susigalvoti užsiėmimą, kuris padėtų užmiršti rūpesčius. Taip atradau bėgimą.“

Visą tekstą gali skaityti tik žurnalo ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Išbandykite prenumeratą nemokamai, vėliau tik 4,99 € /mėn!

Kodėl verta prenumeruoti žurnalą ŽMONĖS telefono programėlėje?
  • Pirmas mėnuo nemokamas, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Prenumeratoriai naują žurnalą skaito pirmieji. Jau trečiadienio vakarą!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka.
Atsisiųskite ŽMONĖS programėlę iš „App Store“ arba „Google Play“ parduotuvių.

Naujausi straipsniai