Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Tomas Ivanauskas: „Bėgti Didžiąja kinų siena buvo mano svajonė“

Tomas Ivanauskas / asmeninio albumo nuotrauka
Autorius: GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Publikuota: 2021-06-07 18:14
„Bėgti Didžiąja kinų siena buvo mano svajonė“, – šypteli Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje Tomas IVANAUSKAS (42). Pekine su šeima gyvenantį Tomą pandemija ir karantinas išmokė ne tik dirbti ypatingomis sąlygomis, bet ir... bėgti. Prieš gerus metus pradėjęs bėgioti trumpas distancijas parke, praėjusią savaitę lietuvis įveikė 37 kilometrų maratoną ant vieno iš didžiausių pasaulio stebuklų.

Lietuvos kultūros atašė pareigas Tomas Ivanauskas pradėjo eiti 2019-aisiais. Rugpjūtį su šeima atvykęs gyventi į Pekiną, jis tikėjosi tam tikrų iššūkių, bet – ne tokių drastiškų: niekas negalėjo numanyti, kad vos po kelių mėnesių Kinija taps koronaviruso židiniu.

„Viskas užsidarė ir sustojo, – prisimena. – Lietuvos ir Kinijos kultūriniai ryšiai anksčiau buvo labiausiai paremti lietuviškais spektakliais ir koncertais – to nebeliko. Pekinas ištuštėjo: turbūt pirmą sykį miestas tapo toks tuščias, kad galėjai laisvai vaikščioti magistralės viduriu... Darbe teko ieškoti išeičių, kuo pakeisti sugriuvusius planus, o laisvalaikiu – susigalvoti užsiėmimą, kuris padėtų užmiršti rūpesčius. Taip atradau bėgimą.“

Visą tekstą gali skaityti tik ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Turintiems prenumeratą ir programėlę telefone

Kodėl verta prenumeruoti ŽMONĖS telefono programėlę?
  • Net trys žurnalai už vieno kainą – ŽMONĖS, LAIMĖ ir LEGENDOS
  • Visus 3 žurnalus prenumeratoriai skaito pirmieji. ŽMONĖS – jau trečiadienio vakarą!
  • Pirmas mėnuo 0,99 Eur, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka

Naujausi straipsniai