Lietuvos krepšiniui pagerbti skirtame renginyje – daug muzikos, gerų emocijų ir apdovanojimais įvertintos krepšinio žvaigždės

Lietuvos krepšinio 95 metų jubiliejus K95 ŠOU / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-23 20:53
Garbingam krepšinio jubiliejui skirta šventė nuo pirmųjų sekundžių įgavo didžiulį pagreitį.

Startą jai prasidėti davė A. Sabonis, mesdamas krepšinio kamuolį scenoje pasirodymo pradžios laukiančiam L. Adomaičiui. Simboliškai gavęs leidimą paskelbti iškilmių pradžią muzikinės veiklos dvidešimtmetį minintis atlikėjas vieną po kito publikai padovanojo žinomiausius savo kūrinius, kurių kiekvieno scenografija vis kuo nors išsiskyrė.

Pavyzdžiui, skanduotę „Visi Kauno „Žalgirio“ fanai jis pradėjo vilkėdamas trispalvį švarkelį, kurį netrukus pakeitė „Mados infekcijos“ atradimu tituluotų Pauliaus Leono ir Viktorijos Rosenberg sukurtas sidabrinis bomberis. Vėliau L. Adomaitis tiesiog scenoje persirengė dar kelis kartus.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Antrosios dainos „Tavo spalvos“ metu vyko „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšinio komandų šokėjų improvizuota kova. Dainą „Saulės pėdomis“ L. Adomaitis atliko su Kotryna Juodzevičiūte, vilkėjusią saulę simbolizuojančią suknelę. Publikai šventinį vakarą publikai koncertavo ir Pushas, ir bliuzo karalienė Arina. Dainininkė susirinkusiuosius ir arenoje, ir prie televizijos ekranų džiugino ne tik savo balsu, bet ir stebino neįprastu įvaizdžiu – išskirtinei progai ji pasipuošė Agnės Biskytės rankų darbo šedevru, įprastai ne vilkimu pokyliuose, bet eksponuojamu meno galerijose. Jam atgabenti į areną reikėjo specialių pakuočių, pagamintų pagal užsakymą. L. Adomaičiui uždainavus „Ar tu ją matei?“ tarp žiūrovų pasirodė profesionalės šokėjos, su kuriomis kartu į sceną žengė dizainerės Airidos Skrickienės suknelėmis pasipuošusios Nijolė Pareigytė, Goda Alijeva ir Atlanta.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Po energingosios šou dalies šventinį pulsą dar paskatino dviejų Gineso rekordų autoriaus Roko Bernatonio triukas, po kurio sceną visam vakarui savo žinion perėmė Marijonas Mikutavičius.

Geriausiu 95-mečio krepšinio treneriu tapo Jonas Kazlauskas. „Esu labai sujaudintas, manau, kad visi nominuoti treneriai ne mažiau verti čia stovėti. Krepšinis ir toliau gyvuos“, – dėkodamas sakė jis.

Geriausiu 95-mečio krepšinio komentatoriumi tapo Linas Kunigėlis. Jam apdovanojimą įteikė Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Remigijus Milašius.

„Jaučiuosi lyg „misių“ rinkimuose. Nes kaip rinkti komentatorių? Kriterijus vienas – patinka arba ne“, - sakė L. Kunigėlis.

Geriausiu krepšinio žurnalistu išrinktas Vidas Mačiulis.

Atsiimdamas apdovanojimą V. Mačiulis sakė per dvidešimt metų padirbėjęs visose šalies televizijose ir sukūręs daugiau nei 1400 specializuotų laidų.

„Sakoma, kad gerai, kai žurnalistai kritikuoja. Bet aš nekritikuoju. Giriau, giriu ir girsiu krepšinį“, - patikino V. Mačiulis.

Iškart po iškilmingų statulėlių įteikimų, tarp žiūrovų buvo galima išvysti metalinę konstrukciją, kurią supo veidus šalmais uždengę šokėjai. Jos viduje buvo Džordana Butkutė, pasipuošusi juodomis kelnėmis ir metaliniu korsetu. Po kelių dainų šis neįprastas drabužis virto oranžiniu sijonu bei juoda palaidine. Kartu su atlikėja scenoje muzikavo jos gyvo garso grupė, legendinę dainą „Aš tave myliu galbūt daugiau“ padėjo dainuoti krepšinio fanai, įvairius triukus rodė gimnastai.

Dar dvi nominacijos įteiktos geriausioms visų laikų krepšinio rinktinėms.

Geriausia moterų rinktinė per 95-erius metus pripažinta 1997 metų Europos čempionato rinktinė, pelniusi laurus Europos čempionate.

Geriausia vyrų krepšinio rinktinė – 1992-ųjų Olimpinių žaidynių Barselonoje rinktinė.

Prieš paskelbiant paskutines nominacijas publiką užvedė ypatingas M. Mikutavičiaus žaidimas. Jis populiarią grupės „Aliukai“ dainą apie krepšinį paprašė perdainuoti du žinomus trenerius – Joną Kazlauską ir Darių Maskoliūną. Krepšinio lyderių improvizacijos arenoje sukėlė ir daugybę juoko, ir ovacijų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šeštoji nominacija atiteko šeštajam komandos žaidėjui – krepšinio fanui.

„Manau, kad didžiausias krepšinio gerbėjas yra visa Lietuva. Bet reikia pažiūrėti, kas parašyta voke“, – kalbėjo M. Mikutavičius.

Atsiimti statulėlę pakviestas ryškiausias šios sporto šakos mylėtojas – Tomas Balaišis-Sėkla.

„Apdovanojimas visiems. Ne tik man. Džiaugiuosi, kad krepšinyje yra tiek daug nuostabių žmonių“, – sakė apdovanotasis.

Laukiamiausiu vakaro apdovanojimu už gyvenimo nuopelnus įvertintas Steponas Darius.

„Mums pasisekė, kad tas žmogus atvežė krepšinį į Lietuvą. Juo užsikrėtėme ir, manau, niekada nepasveiksime“, – kalbėjo Stepono Dariaus artimiesiems statulėlę įteikdamas A. Sabonis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šventę vainikavo grupės „Sel“ ir jos lyderio Egidijaus Dragūno penkiolikos minučių šėlsmas scenoje, kurio turinys griežtai saugotas nuo bet kokio viešumo. Iš anksto užsiminta tik apie tai, jog šou bus ypač efektingas – jo metu laukiama kaskadinio triuko, kuriam atlikti specialiai pagaminta 3 metrų skersmens gigantiška krepšinio kamuolio konstrukcija.

Pasirodymo pabaigoje areną nušvietė fejerverkas, o į krepšinio lentą per visą areną skriejo kamuolys.

„Panašioje šventėje mes susitiksime po penkerių metų. Iškils naujos žvaigždės, vyks nauji įvykiai. Bet jubiliejus bus. Ne ką mažiau ryškus“, –patikino M. Mikutavičius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai