Lietuvos kino kūrėjai karantino sąlygomis sukūrė 40 trumpametražių filmų

Kadras iš filmo ODISĖJA72
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-09 15:48
Praėjusį savaitgalį 74 Lietuvos kino entuziastų komandos priėmė iššūkį namuose, pagal pateiktą užduotį ir laikantis karantino sąlygų sukurti 2 minučių filmą per 72 valandas. Keturiasdešimt komandų sėkmingai įveikė užduotį ir šiuo metu rungiasi dėl geriausio filmo apdovanojimo.

„Kiekvienas metais organizuojame pagrindinį Odisėja72 filmų kūrimo iššūkį, kurio metu komandos kuria trumpametražius filmus per tris paras. Belaukdami jo nusprendėme paskatinti filmų kūrėjus ugdyti savo kūrybiškumą, treniruotis ir išnaudoti turimą laiką prasmingai. Taip gimė „Odisėja72: Vienas namuose“ mažojo iššūkio idėja, kurio metu kūrėjai turėjo prisitaikyti ne tik prie gautų užduočių, bet ir prie esamos karantino situacijos Lietuvoje“, – teigė festivalio Odisėja72 organizatorė Avelina Markevičiūtė.

 

Kadras iš filmo ODISĖJA72
Kadras iš filmo ODISĖJA72
Kadras iš filmo ODISĖJA72
Kadras iš filmo ODISĖJA72

Siekį ugdyti kūrėjų profesionalumą akcentavo ir iššūkį organizuojančios video agentūros TURBO vadovas Airidas Janušauskas: „Įprastai filmų kūrimas yra ypatingai komandinis darbas, kurio metu daugybė žmonių atlieka tik jiems skirtas ir specifines užduotis. Tai, kad šį kartą kūrėjai sukurti filmą turėjo padedami tik šeimos narių, ar nuotoliniu būdu prisijungusios komandos, padarė šį iššūkį dar sudėtingesniu. Vis tik tai tapo ir puikia proga mokytis bei tobulėti, kuriant neįprastomis sąlygomis.“

„Kino ir reklamos sektoriui šis metas ypač sunkus – visi filmavimai laikinai sustabdyti arba atšaukti. Dėl to šiuo iššūkiu nusprendėme paskatinti kūrėjus turimą laisvą laiką įprasminti kūryboje“, – esamą situaciją komentavo video agentūros TURBO kūrybos vadovas Evaldas Arlauskas.

Geriausią iššūkio filmą nulems žiūrovų balsai bei komisijos vertinimas, o geriausio filmo autoriai bus apdovanojami vienerių metų naryste virtualių mokymų platformoje „Masterclass”. Visus filmus peržiūrėti ir įvertinti labiausiai patikusius galima ODISĖJA72 Youtube kanale:

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai