Lietuvos kanojininkas Henrikas Žustautas pelnė Europos žaidynių auksą: pakartojo 2015-ųjų sėkmę

Henrikas Žustautas / LTOK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-23 17:36
AA

Henrikas Žustautas auksiniais yriais atidarė Lietuvos komandos medalių sąskaitą Europos žaidynėse Lenkijoje.

Lietuvos kanojininkas 200 m distancijos finale penktadienį finišavo per 39,700 sek. ir, aplenkęs visus varžovus, pasidabino aukso medaliu. Antrąją vietą užėmė kartvelas Zaza Nadiradzė (39,796 sek.), kuris finišuodamas išvirto iš kanojos. Trečias buvo ispanas Pablo Grana (39,852 sek.).

„Mano tikslas ir buvo pirmojo vieta. Turiu iškovojęs tiek medalių, kad dabar važiuoju tik laimėti. Labai degiau noru laimėti, net bijojau, kad neperdegčiau prieš startą. O dabar po finišo ašaros kaupiasi. Emocijos sprogsta“, – po finišo prisipažino H.Žustautas.

Jis pakartojo 2015 metų sėkmę. Tada jis tapo Europos žaidynių čempionu 200 m distancijoje.

Po auksinio finišo H.Žustauto laukė dar vienas startas. Vienviečių kanojų 500 m distancijos pirmajame kvalifikaciniame plaukime šiandien ryte jis finišavo šeštas ir pasirodymą tęs pusfinalyje.

Dėl medalių šiandien kovojo ir Lietuvos keturvietės baidarių įgula – Simona sir Mindaugas Maldoniai, Artūras Seja, Ignas Navakauskas. Olimpinės 500 m rungties finale lietuviai užėmė devintąją vietą. Jų rezultatas – 1 min. 21,778 sek.

Europos žaidynių ir tuo pačiu Europos čempionais tapo ispanai (1 min. 19,964 sek.). Sidabrą iškovojo Ukrainos įgula (1 min. 20,500 sek.), bronzą – serbai (1 min. 20,800 sek.).

Šios rungties medalininkus apdovanojo Europos olimpinių komitetų asociacijos viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Vyrų vienviečių baidarių 500 m distancijos pirmajame atrankos plaukime Andrejus Olijnikas (1.43,735) buvo trečias ir pateko į pusfinalį. Vienintelį tiesioginį kelialapį į finalą pelnė vokietis Moritzas Florstedtas (1.40,401). Mišrių dviviečių kanojų 200 m distancijos pusfinalyje šiandien dalyvaus Gabrielė Čerepokaitė ir Vadimas Korobovas.