Lietuvos įstatymai nepilnamečiams leidžia tuoktis tik išimtine teise, tačiau amerikietis Aaronas Perezas ir jo mylimoji Urtė jau pranešė apie sužadėtuves

Aaronas Perezas ir Urtė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-22 10:22
Jungtinėse Amerikos valstijose šiuo metu gyvenantys verslininkas Aaronas Perezas ir jo 12 metų jaunesnė mylimoji Urtė išplatino pranešimą apie savo sužadėtuves.

Žmonės.lt primena, kad pagal Civilinio kodekso 3.14 straipsnį, sudaryti santuoką leidžiama asmenims, kuriems santuokos sudarymo dieną yra 18 metų.


Tik esant tam tikroms aplinkybėms, asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka, santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų.


Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje išklausytų norinčio tuoktis nepilnamečio tėvus, globėjus ar rūpintojus.

„Nenorėjau kažkokių netikėtų sužadėtuvių ar kažko „crazy“. Laukiau, kol ji parskris iš Lietuvos. Prieš jai grįžtant iš tėvynės, atspausdinau vieną gražiausių jos profesionalių nuotraukų, įrėminau ir pakabinau virš mūsų lovos. Kai ji įėjo į kambarį, aš jau stovėjau su sužadėtuvių žiedeliu“, - jautrias akimirkas prisiminė verslininkas A.Perezas.

Amerikietis neslepia: prieš pat sužadėtuvių akimirką jis jaudinosi. „Bet buvau įsitikinęs, jog Urtė man pasakys „taip“. Džiaugiuosi, kad taip ir įvyko“, - sako pašnekovas.

Aaronas pasakoja, kad sužadėtuvių žiedelį pirko iš žinomo dizainerio Los Andžele, Jungtinėse Amerikos valstijose. „Patiko dėl to, kad jis vienetinis. Kito tokio pasaulyje nėra. Dėl to ir nepagailėjau daugiau nei 30 tūkstančių JAV dolerių“, - atvirauja A.Perezas.

Vyras neslepia, kad nori ir kuo greičiau iškelti vestuves, tačiau kol kas dar detalių nėra apgalvojęs. Kol kas verslininkas mano, jog su mylimąja tuoksis Amerikoje, o ne Lietuvoje.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Esu laiminga. Tačiau ne labiau nei tada, kai dar nebuvome susižadėję. Esu įsitikinusi, jog santykių statusas nedaro įtakos dėl meilės žmogui. Tačiau tikrai - labai džiaugiuosi, jog susižadėjome“, - apie naują etapą santykiuose kalba Urtė.

Mergina neslepia, kad sužadėtuvių dieną ji jautėsi pati laimingiausia pasaulyje ir negalėjo nustoti šypsotis. Pirmoji, kuri sužinojo apie Aarono ir Urtės sužadėtuves, buvo merginos artima draugė. Jai Urtė parašė žinutę ir pasidžiaugė dėl sužadėtuvių.

Mergina taip pat negali atsidžiaugti ir sužadėtuvių žiedeliu, kurį užmovė A.Perezas. „Manau, tai pats gražiausias žiedas, kurį man kada nors teko matyti. Aaronas turi puikų skonį juvelyrikai. Ir mūsų skoniai sutampa“, - būsimu vyru džiaugiasi lietuvaitė.

Tiesa, pastaruoju metu žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, jog Urtė ir Aaronas pasuko skirtingais keliais. Tačiau tai nė kiek nepaveikė neseniai susižadėjusių įsimylėjėlių santykių. „Nenaudoju socialinių tinklų, todėl ir nemačiau visų nuomonių apie mūsų santykius, straipsnių nuorodų. Tik vėliau kažkas atsiuntė tekstą apie tai, kad neva išsiskyrėme. Kaip reagavau? Tik juokiausi“, - atvirauja mergina.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Paklausta apie vestuves, lietuvaitė tikino, kad kol kas nejaučia būtinybės susituokti iš karto. „Skubėjimas tuoktis santykių nepadarys tobulesniais. Todėl mėgaujamės nuostabiu sužadėtuvių periodu, tačiau galime patvirtinti: santuoka tikrai ne už kalnų“, - šypteli Urtė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai