Lietuvos debiutas plius dydžio grožio konkurse: jurbarkietė Vitalija Jonikytė iškovojo tris titulus

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-21 19:08
„Trys titulai tokiai mažai šaliai!“ – džiaugiasi plius dydžio modelis jurbarkietė Vitalija Jonikytė-Bacevičė (33), vis dar negalinti atsigauti nuo galybės stiprių emocijų: moteris Lietuvai atstovavo „Miss&Mrs. top Of the World Plus Size 2021“ grožio konkurse, kuriame iškovojo tris titulus. Negana to, šiame konkurse lietuvė moteris pasirodė pirmąkart, todėl ši sėkmė ir pelnyti įvertinimai – tik dar saldesni.

Jurbarkietė Vitalija Jonikytė televizijos žiūrovams gali pasirodyti matyta – iš tiesų moteris 2018-aisiais laimėjo TV projekte „Dydžio revoliucija“, o vėliau tapo realybės šou „Sala“ vedėja. Išpopuliarėjusi Vitalija puošė ir žurnalo viršelį, sulaukė žiniasklaidos dėmesio, kvietimų fotosesijoms.

Vis dėlto šiomis dienomis V.Jonikytė išgyvena bene didžiausią savo, kaip plius dydžio modelio, pasiekimą – lapkričio 17–19 dienomis vykusiame tarptautiniame „Miss&Mrs. top Of the World Plus Size 2021“ grožio konkurse moteris iškovojo tris titulus. Šie pasiekimai tiek jai asmeniškai, tiek, tiki, ir Lietuvai, reikšmingi, mat tokiame konkurse lietuvė moteris iki šiol nebuvo dalyvavusi.

Apie konkursą, iššūkius, vyro palaikymą ir plius dydį – Vitalija pasakoja portalui Žmonės.lt

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Šiame konkurse moteris lietuvė dalyvavo pirmąkart ir ši atsakomybė teko jums. Kaip patekote į šį konkursą?

Apie šį grožio konkursą pirmą kartą išgirdau prieš beveik trejus metus. Dalyvaudama vienoje LNK televizijos laidoje, kurioje buvo kalbama apie grožį, susipažinau su konkurso organizatore latve Kristine Lindenblate. Ji mane pastebėjo ir užkalbino užkulisiuose. Davė savo vizitinę kortelę ir primygtinai siūlė sudalyvauti.

Pažadėjau, jog tikrai pagalvosiu, dar truputį maloniai pasišnekučiavome, išsiskirstėme, o vizitinė kortelė nugulė mano piniginėje tarp kitų kortelių. Nuoširdžiai sakau, apie šį pasiūlymą greitai pamiršau. Iki šių metų rugsėjo, kai tvarkydama piniginę, visai netyčia, atradau minėtąją kortelę.

Susiradau konkurso puslapį internete ir giliai atsidususi, su tikrai didelėmis abejonėmis, nes, neslėpsiu, labai bijojau, užpildžiau dalyvės anketą. Tada dar nežinojau, jog į šį konkursą merginos bei moterys patenka tik laimėjusios tokius pat konkursus savo šalyse. Kaip žinia, deja, Lietuvoje tokio renginio niekas neorganizuoja.

Mano didelei nuostabai su manimi susisiekė nacionalinė direktorė Katrina Lazdovska, kuri atsižvelgė į mano pasiekimus praeityje – laimėtą realybės šou „Dydžio revoliucija“, „Cosmopolitan Lietuva“ viršelį ir laidos „Sala“ vedėjos amplua bei suteikė galimybę dalyvauti „Miss&Mrs. top Of the World Plus Size 2021“ be ankstesnių laimėjimų tokiuose konkursuose. Esu jai už tai labai dėkinga.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Konkursas vyko tris dienas. Papasakokite plačiau apie jį – ko buvo reikalaujama iš dalyvių, su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Pirmiausia, dalyvės privalo kalbėti angliškai arba rusiškai. Kitu atveju tektų samdyti vertėją, kas yra ir gana sudėtinga, ir brangu, ir nepatogu šiuo gana sunkiu pandeminiu laikotarpiu visame pasaulyje.

Visos privalėjo pasiruošti savo profilio nuotrauką, su kuria pristatė save, taip pat tautinio kostiumo nuotrauką – parodyti savo šalies autentiškumą. Maudymosi kostiumėlio nuotrauką, bei, žinoma, vakarinės suknelės fotografiją.

Toliau seka talento video, kuriam aš pasirinkau dainuoti savo mėgiamiausią kalėdinę dainą. Man tai sukėlė daugiausia streso ir galvos skausmo, kadangi paskutinį kartą dainavau dar mokykloje, taigi prieš gerus 15 metų. Po to mano pasirodymai vykdavo tik duše arba vairuojant automobilį (šypteli).

Galiausiai, likus apie mėnesiui iki konkurso, susirgau ūminiu bronchitu ir trims savaitėms visiškai praradau balsą. Buvau supanikavusi. Kažkokios apvaizdos dėka balsas sugrįžo paskutinėmis dienomis ir įrašinėti teko paskutinę dieną prieš online konkurso pradžią.

Pasisekė visai neblogai, manau, nustebinau ne tik pati save, bet ir daugelį mane supančių žmonių, nes niekas iki šiol nebuvo girdėjęs manęs dainuojant, todėl negalėjo patikėti, jog tai išties mano balsas – švelnus ir mielas, o ne įsakmus ir rimtas, kokį yra įpratę girdėti. Taip pat buvo svarbus savo šalies bei savęs pristatymo video.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Konkursas, kaip jau minėjote, vyko nuotoliniu būdu. Turbūt daugeliui būtų sunku įsivaizduoti tokio formato renginį vykstantį ne gyvai.

Išties, dėl Covid-19 situacijos visame pasaulyje konkursas persikėlė į internetinę erdvę ir tapo nuotoliniu. Taigi teko improvizuoti ir pasiruošti mini filmavimosi studiją namuose – su tinkamu apšvietimu, fonu ir ramybe.

Dalyvės iš anksto gauna savo eilės numerį su pasirodymo laiku, stebi eigą gyvai ir laukia savo eilės, tuomet vedėjas tave prijungia prie transliacijos. Šie online pasirodymai vyko tris dienas.

Iš esmės, viskas ką darai, tai ruošiesi, puošiesi, dažaisi, šukuojiesi, apgalvoji ką norėsi pasakyti ir nerimauji visą dieną, kas ištampo nervus iki maksimumo. Pasirodai transliacijoje vos 2-3 minutes ir eini praustis. Šiek tiek komiška, bet tokia mano realybė buvo tas tris dienas (šypteli).

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Konkurse buvote įvertinta trimis titulais. Kokie jie ir ką jums reiškia kiekvienas iš jų?

Išties esu vienintelė dalyvė tituluota šiame konkurse net tris kartus. Pirmasis mano titulas yra „Mrs. Top Of the World Plus Size Model“ – už geriausią nuotrauką papildomos užduoties metu, kai dalyvių buvo prašoma savo jėgomis, be fotografų, vizažistų ar stilistų pagalbos per 24 valandas pasidaryti fotografiją „fashion shoot“ stiliumi. Man tai ypatingas įvertinimas, nes pati esu profesionalus plius dydžio modelis ir šis titulas tai tik patvirtina.

Antrasis titulas „Mrs. Top Of the World Plus Size People Choice“. Tai dar mielesnis titulas, nes jį gavau kaip dalyvė, surinkusi daugiausia žmonių balsų. Nuo antrosios vietos atsiplėšiau beveik dvigubai! Kas džiugina dar labiau, tai žinojimas, jog žmonių pasirinkimu aš esu nugalėtoja. Niekas negali širdies glostyti labiau!

Trečiasis, ir pats svarbiausias, yra „VICE Mrs. Top Of the World Plus Size 2021“ titulas. Tai vienas pagrindinių konkurso titulų, kurio nesitikėjau, bet buvau maloniai nustebinta ir be proto laiminga iškovojusi tokį įvertinimą tarptautiniame konkurse. Ypač, kai esu dalyvė, iki šiol netituluota jokiame kitame grožio konkurse ir atstovaujanti tokiai mažai šaliai kaip Lietuva.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Kas jus labiausiai palaikė šiame konkurse?

Mano fanas numeris vienas ir palaikymo čempionas šiame konkurse, žinoma, buvo mano vyras. Kantriai laukė manęs fotosesijose. Labai skatino talentų šou rinktis dainavimą, nors pati savo balsu visai nepasitikėjau. Važinėjo su manimi visur, kur tik prireikdavo ir visada žinojo ką pasakyti akimirkomis, kai atrodė jau tuoj tuoj pasiduosiu. Jis geriau nei kas kitas žino, kokia esu jautri ir linkusi stresuoti, todėl nuolat darė viską, kad praskaidrintų mano mintis, sumažintų patiriamą įtampą. Ir jam puikiai sekėsi!

Taip pat didelio palaikymo sulaukiau iš nacionalinės direktorės Katrinos Lazdovskos. Ji dalinosi savo patirtimi, nes pati šiame konkurse 2019-aisiais iškovojo „Vice Miss“ titulą, todėl tikrai turėjo žinių, kurios man labai pravertė.

Šiuo periodu įsitikinau, jog posakis „Geriau turėti 100 draugų, nei 100 eurų“ yra velniškai teisingas! Esu be galo dėkinga stilistei Ingai Bagdonaitei už gražius raudonus mano plaukus ir žaibišku greičiu suorganizuotą vakarinės suknelės bei maudymosi kostiumėlio fotosesiją jos gimtajame Alytuje. Prie įspūdingo įvaizdžio prisidėjo ir vizažistė Karolina Stankevičienė, nuostabias fotografijas užfiksavo Karolina Povilanskaitė-Zaperackienė. 

Profilio nuotrauka bei prisistatymo video pasirūpino mano artima draugė, stilistė, fotografė Marija Krutulytė, kuri yra ir žmogus, pasiuvęs mano vilkėtą raudoną suknelę. Už makiažą bei plaukus profilio nuotraukai esu dėkinga vizažo meistrei iš mano gimtojo miesto Jurbarko Akvilinai Petraitienei. Už tikėjimą, palaikymą ir darbą per naktį, negailint savęs, dėkoju dainininkei, draugei Donatai Virbilaitei, kuri savo studijoje Kaune įrašė mano dainą ir sukūrė jai video. Galiausiai, už pasitikėjimą ir paskolintą nuostabią vakarinę suknelę nuoširdžiai dėkoju Daivai Šimkevičienei. Čia puiki proga visiems ištarti ačiū.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip manote, ką jums davė dalyvavimas šiame konkurse? Kam tokie konkursai apskritai reikalingi, ką jie duoda moteriai?

Kiekviena nauja patirtis kažką duoda. Šio konkurso metu įgavau daugiau drąsos, mano pasitikėjimas savo moteriškumu, išvaizda, sugebėjimais sustiprėjo. Taip, galbūt kažkam tokie konkursai yra nepriimtini, atrodo laiko švaistymas, tuštybių mugė ar pan. Tačiau aš manau, jog reikia žvelgti šiek tiek giliau.

Tai nėra vien tik grožio konkursas. Tai ir vidinio grožio šventė. Galimybė aptarti mums svarbias socialines problemas, pasidalinti savo patirtimis su visu pasauliu. Tai labai išlaisvina. Suteikia jėgų.

Problema, kurią aš iškėliau konkurso metu, liečianti ir mane pačią, yra šeimų, neturinčių vaikų, klausimas. Visuomenės požiūris į moterį, kuri yra tam tikro amžiaus, tačiau vis dar nėra susilaukusi atžalų. Tokios moterys, šeimos, patiria spaudimą, sulaukia neigiamų reakcijų ir netgi yra smerkiamos. Dažnai praranda draugus, giminaičių palankumą. Man tai ypač artima, nes aš pati neturiu vaikų ir turiu tikrai didelį ratą bevaikių draugų. Esu stipri ir gerai suvokiu savo pasirinkimus, tačiau, kaip ir visi kiti, per dažnai girdžiu tą klausimą – kodėl?

Iš tiesų nėra svarbu, kodėl šeima nesusilaukia vaikų – ar tai fiziniai negalavimai, emocinės problemos, finansų trūkumas, karjera ar tiesiog, iš esmės nenoras turėti vaikų. Kiekvienas turi teisę rinktis ir nebūti už tai smerkiamas. Labai skatinu visus, prieš užduodant tokį klausimą, gerai pagalvokite, ar jis neįskaudins kito žmogaus, nesužeis jo jausmų.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Apie plius dydžio modelius vis dar pasigirsta kritiškų nuomonių. Ką jūs pasakytumėte plius dydžio moterims, kurios apie konkursus, dalyvavimus laidose ar pan. net nepagalvoja, nes kompleksuoja dėl savo kūno?

Man labai gaila, jog 21-ame amžiuje vis dar reikia kalbėti šia tema. Kaip žmonija tarsi ir esame labai išsivystę, daug pasiekę, tačiau vis dar nesugebame priimti visų žmonių tokių, kokie jie yra, neskirstydami jų pagal svorį, išvaizdą, religiją, kultūrą, odos spalvą ar pan. Čia, skirtingai, nei technologijų srityje, vis dar atsiliekame šviesmečiais.

Ką noriu pasakyti moterims, kurios kaip ir aš yra „plius dydžio“? Ogi spjaukite į viską! Jūs esate jūs ir niekas šito iš jūsų neatims. Siekite savo tikslų, pildykite savo svajones, nesvarbu, kokios didelės ar mažos jos bebūtų. Niekas neatsuks laiko ir nesugrąžins jums šios dienos. Dienos, kurią praleidote veltui, grauždamos save dėl savo „netinkamo“ svorio, „nepakankamai“ geros išvaizdos ar „per mažų“ pasiekimų gyvenime.

Šioje „motyvuoti“ linkusioje visuomenėje, kai tiesiog privalai veikti ir nuveikti daug tam, kad būtum įvertinta, aš sakau, jog viskas, ką mes šiame gyvenime privalome, tai yra būti laimingais ir ta laime dalintis su kitais.

Įprasminkime kiekvieną savo dieną paprastu gražiu poelgiu – nuoširdžiai pagirkime kaimynės šukuoseną, nusišypsokime nepažįstamajam gatvėje, padėkime mielam senoliui susikrauti prekes parduotuvėje – tiesiog būkime geresni. Visai tai taikau ne vien moterims, bet ir vyrams. Jie lygiai taip pat patiria nemalonių emocijų ir turi tokių pat kompleksų dėl savo išvaizdos ir svorio.

Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.
Vitalija Jonikytė-Bacevičė / Asmeninio albumo nuotr.

Kalbate užtikrintai ir pasitikinčiai. Kokia jūsų grožio ir šio pasitikėjimo savimi paslaptis?

Nežinau, ar aš turiu kažkokių paslapčių (šypteli). Esu paprasta moteris iš mažo Lietuvos miesto. Kaip ir visi kiti gyvenu paprasto žmogaus gyvenimą su įprastomis problemomis, nusistovėjusia rutina.

Tiesiog su amžiumi keitėsi mano vertybės ir grožio suvokimas. Nustojau save lyginti su kitais. Nebeužsiimu savigrauža dėl nesvarbių dalykų. Nebereaguoju į kitų nuomones, ypač neigiamas. Žinau savo vertę ir ką aš galiu. Man nereikia kitų patvirtinimo ir pritarimo tam, kad jausčiausi pakankamai gera, graži ar protinga. Ir tai išties išlaisvina!

O grožis yra labai subjektyvi sąvoka. Tai kas gražu man, nebūtinai bus gražu kitam ir atvirkščiai. Ar pati jaučiuosi graži? Kaip ir kiekviena iš mūsų, taip jaučiuosi ne kasdien, bet iš esmės džiaugiuosi iki šiol išsaugojusi savo natūralų grožį. Pagrindinės mano taisyklės – gerai nuvalytas makiažas, veido šveitiklis, tonikas, serumas, paakių kremas, veido kremas nakčiai bei geras drėkiklis dienai. Taip pat beveik nevartoju alkoholio (šampanas tik išskirtinėmis progomis!), nerūkau ir daug laiko praleidžia gryname ore, mėgstu ilgus pasivaikščiojimus ir pasivažinėjimus dviračiu. Štai ir viskas (šypteli).

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama