„Lietuvos balso“ žiūrovą supykdė „radistai“: „Kas tinka radijuje, nebūtinai dera televizijoje“

Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-19 16:15
Savaitgalį vykusio muzikinio šou „Lietuvos balsas“ finalo aistros tęsiasi iki šiol. Į Žmonės.lt redakciją kreipėsi finaline šou laida nusivylęs skaitytojas Ričardas: žiūrovui nepatiko šou vedėjų – „radistų“ Jono Nainio ir Rolando Mackevičiaus – elgesys scenoje, jo nuomone, finalo metu per mažai dėmesio skirta antrosios vietos laimėtojui Dainiui Griesiui.

„Lietuvos balso“ finalas LNK eteryje nuskambėjo sekmadienio vakarą. Jame susikovė keturi dainininkai: bankininkas Vytenis Kaluškevičius, muzikos pedagogas Dainius Griesius, Kotryna Juodzevičiūtė ir Rugilė Lingytė. 

Po atkaklios kovos šou laimėtoja tapo K.Juodzevičiūtė, kuriai atiteko 10 tūkst. eurų piniginis prizas, taip pat 10 tūkst. eurų vertės reklaminis LNK paketas bei kolekcinis „Shure“ 75 metų jubiliejaus proga pagamintas „Elvio“ mikrofonas. Antrąją vietą „Lietuvos balse“ šįmet užėmė D.Griesius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tačiau išsiaiškinus, kas laimėjo, aistros dėl „Lietuvos balso“ finalo nesibaigė. Pirmadienį į Žmonės.lt kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Ričardas: žiūrovas akylai sekė tiesioginę šou finalo transliaciją ir tikino likęs nepatenkintas „radistų“ darbu eteryje. 

Užkliuvo „radistai“

Pirmiausia skaitytojui Ričardui užkliuvo „radistų“ komentarai finalistams.

„Man, kaip žiūrovui, vedančiųjų „radistų“ netaktas dalyvių, o ir žiūrovų, atžvilgiu, buvo siaubingas. Tai, kas tinka radijo eteryje, nebūtinai dera televizijoje... Pavyzdžiui, kodėl Rolandas finalo dalyvius pavadino „nusikaltėliais“? Turbūt jis norėjo papokštauti. Bet pokštai būna „skanūs“ ir „neskanūs“. Šiuo atveju, buvo „neskanu“. Galbūt jam prastai su lietuvių kalba? Dalyviai gali būt finalo kaltininkai, bet tik jau ne „nusikaltėliai“. Man, kaip eiliniam žiūrovui, nuskambėjo labai negražiai“, – sakė Ričardas. 

Nors tokį, kaip pats sako, vedėjų netaktą skaitytojas ir būtų praleidęs pro ausis, vėliau „radistais“ jis pasibaisėjo dar kartą: kai vyko nugalėtojos Kotrynos apdovanojimas. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Anot Ričardo, antrąją vietą laimėjęs D.Griesius laidos vedėjų buvo visiškai pamirštas, nepasveikintas, paliktas stovėti „ant ledo“, o tai iš vedėjų pusės – labai negražu.

„Visiškai nepagerbtas antros vietos laimėtojas. Kam tada reikalingas finalas? Juk čia kaip ir bet kokios kitos rungtynės. Visose rungtynėse apdovanojami trečios, antros vietos laimėtojai, po to – pirmosios. Šiuo atveju, net trečios vietos laimėtoja buvo labiau sureikšminta nei antros vietos nugalėtojas“, – sako Ričardas.

 

Tik prašo nesuprasti jo neteisingai: „Nekvestionuoju pirmos vietos nugalėtojos. Ji tikrai buvo visa galva aukščiau, žiūrovai tai įvertino – balsavo. Bet kodėl Jonui reikėjo pabrėžti, kad už ją balsavo dvigubai daugiau žiūrovų? Tai nepagarba kitam laidoje dalyvavusiam žmogui. Kaip žiūrovas, nejaučiau vedėjų pagarbos dalyviams. Ypač per apdovanojimus.“

Pasimokyti, kaip gerbti žiūrovą ir šou dalyvius, Ričardas „radistams“ siūlo iš „X Faktoriaus“ vedėjo Martyno Starkaus: „Per kiekvieną laidą iškritęs dalyvis nuo scenos nulipa aukštai iškėlęs galvą, nes jam buvo malonu dalyvauti. M.Starkus su juo atsisveikina labai gražiai, pasveikina su pasiektais rezultatais.“

Galiausiai, pastabų skaitytojas turi ir visos „Lietuvos balso“ finalinės laidos formatui. „Kam buvo reikalinga atmesti du dalyvius iš keturių ir vėl paskelbti balsavimą? Juk žmonės ir taip jau buvo balsavę. Reikalavimas pradėti balsuoti iš naujo panašus viso labo į norą pasipinigauti“, – sako jis. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jonas Nainys ragina žvelgti pozityviau

Išklausius skaitytojo skundą Žmonės.lt susisiekė su Jonu Nainiu, kuris pateikė savo versiją.

„Visų pirma, noriu padėkoti žiūrovui, kad jis toks nuoširdus mūsų gerbėjas ir sekėjas, jog žino, kokie mes esame. Visų antra, tai „Lietuvos balsas“ yra apie balsą. Superfinale buvo arba Dainius, arba Kotryna. Manau, kad Dainius turėjo labai didelį tautos palaikymą, taip pat ir mūsų, „radistų“. Pats jam nesyk spaudžiau ranką, ir prieš kameras sakiau, kad jis turi didelį palaikymą. Vien tai Dainiui – didelis laimėjimas“, – Žmonės.lt komentavo Jonas Nainys.

„Radisto“ teigimu, Dainius į šou atėjo kaip paprastas vaikinas iš Kaišiadorių, o projekto metu akivaizdžiai subrendo: „Bet superfinale taip jau yra. Antra vieta visad būna skaudžiausia. Atrodo, kad trūksta tiek nedaug, bet... Mes išrinkome „Lietuvos balsą“, ir visos akys krypo į nugalėtoją. Bet nemanau, kad dėl to žiūrovui reikėtų rodyti nepasitenkinimą. Reikia džiaugtis, kad žmogus gavo progą parodyti savo balsą, kad jį pamilo tauta, ir palinkėti sėkmės toliau. Dalyvis gavo dovanų, daug gražių žodžių. Jis išėjo kaip laimėtojas.“

 

J.Nainys nesupranta, kodėl skaitytojas žvelgia taip kritiškai. „Kodėl turi būti toks negatyvus požiūris? Kodėl reikia sakyti „nepagerbė“, „kažką blogai padarė“? Taip, tiesioginiame eteryje būna kliurkų. Bet mūsų kaip vedėjų tikslas buvo nenuvertinti nė vieno dalyvio, nerodyti jokių dalyvių blogų savybių. Svarbiausia yra balsas – tokia šou idėja. Aš, kiek galėjau, su visais labai draugiškai bendravau. Jaudinausi dėl kiekvieno, būdamas ant scenos ir pats drebėjau. Visko buvo. Bet galų gale išrinkome nugalėtoją. O nepatenkintų bus visada, bet kodėl reikia matyti tik blogą pusę?“ – klausia J.Nainys.

Savo mintis J.Nainys baigia linkėjimu: „Žiūrovui palinkėčiau žvelgti pozityviu žvilgsniu, matyti šviesią, o ne tamsią pusę.“

Šou rengėjai „radistais“ patenkinti

Žmonės.lt kreipėsi į šou kūrėjus. Savo atsaką pateikė kūrybos namų „Elitaz“ atstovai.

„Lietuvos balso“ vedėjų Jono Nainio ir Rolando Mackevičiaus darbu prodiuseriai yra patenkinti. Nugalėtojai paskelbti laikantis įprastos tvarkos, kuri laidos pabaigoje numato nugalėtojo pasirodymo kartojimą. Visi konkursantų kūriniai finalo metu buvo atlikti kaip ir buvo suplanuota“, – rašoma „Elitaz“ komentare.

Ar žiūrėjote „Lietuvos balso“ finalą? Kokia jūsų nuomonė – ar žiūrovo pastabos teisingos?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai