„Lietuvos balso“ reporteris Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas – į kelionę po Lietuvą be cento kišenėje

Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas keliavo po Lietuvą
Šaltinis: Žmonės
AA

Vienas iš dalykų, padedančių išgyventi, kai neturi pinigų – žmonių gerumas. Būtent tuo įsitikino „Lietuvos balso“ reporteris Ignas Lelys, kuris nuo ketvirtadienio leidosi į avantiūrą – po Lietuvą keliauti tik su dovanomis ir be pinigų.

„Su vaizdo tinklaraščio kūrėju Andriumi Talžūnu norėjome pakeliauti po Lietuvą ir pažiūrėti, ar žmonės gali mums padėti išgyventi.“ – pasakojo vis dar į Vilnių nesugrįžęs Ignas Lelys.

Du vyrukai jau seniai rezgė mintį nuveikti kažką neįprasto, abu sutiko, kad keliauti, kai kišenėje nešvilpauja vėjai – gan paprasta, todėl norėjosi kažkokio iššūkio.

„Su pinigais keliauti yra paprasta. Pavalgyti visur gausi, užsisakai viešbutį, gali su taksi automobiliu nusigauti į norimą tašką, bet kai viso to atsisakai – atsiranda baimė. Prarandi saugumo jausmą. Dažnai galvoji: „O kas dabar?“

I. Lelys su A. Talžūnu į kelionę leidosi tik su vairuotojų teisėmis, keletu drabužių ir dovanomis svetingiems Lietuvos gyventojams.

Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas keliavo po Lietuvą / Asmeninio archyvo nuotr.

„Visko prašėme žmonių. Mus pamaitinti, nuvežti, kur reikia, priimti permiegoti...Už tai mes žmonėms dovanojome kavą ir kukurūzų traškučių. Iš tikrųjų mes nesitikėjome, kokie geri gali būti visai nepažįstami žmonės. Jau aplankėme Kauną ir Šiaulius, sutikome begalę visokiausių asmenybių. Daugiausia žmonės sutinka šiltai, tačiau buvo ir keletas piktokų. Vieni jauni, kiti – seni, vieni tikintys, o kiti besiruošiantys į armiją. Su kolega apsilankėme dviejose gimtadieniuose, sutikome kanadietį, apkeliavusį 77 šalis. Su šiuo žmogumi prakalbėjome iki trijų valandų nakties, taip viskas atrodė įdomu.“ – kupinas įspūdžių pasakojo Ignas.

Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas keliavo po Lietuvą / Asmeninio archyvo nuotr.

Keliautojai pasakojo ir linksmą istoriją, kai susitarus su viena mergina miegoti pas ją namuose, juos svetingai priėmė ir jos mama. Keliaujant į Šiaulius juos autostopu pavėžėjo Rima, kurią abu linksmai praminė tiesiog Rimute. Moteris visą vaikinų gyvenimo istoriją per 40 minučių išklausė ir net išraudo, kai šie ją paminėjo per radiją.

Ignas su Andriumi rinkosi didžiausius Lietuvos miestus. Teigė bijoję, kad mažesniuose miestuose jų tiek žmonių nelauks, tačiau nustebo sulaukę labai daug palaikymo ir kvietimų atvykti į Jonavą, Mažeikius, Panevėžį, Kretingą.

„Šiuos mietus tikrai kažkada aplankysime, gal jau su šiek tiek pinigų kišenėje. Vienaip ar kitaip – tai viena geriausių mano kelionių. Su daug nuotykių ir tikrai sustiprinusi draugystę“, – džiaugėsi I. Lelys.

Skaitykite daugiau