„Lietuvos balso“ premjeroje – miškuose gyvenanti senovinių apeigų žinovė Skalsa

Daiva Šeškauskaitė-Skalsa / LNK nuotr.
Daiva Šeškauskaitė-Skalsa / LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-12-30 14:02
AA

Pirmąjį Naujų metų sekmadienį, sausio 3-ąją, LNK televizijos eteryje startuos aštuntasis „Lietuvos balso“ sezonas.

Geriausi balsai iš visos Lietuvos susitiks vienoje scenoje, kad išsiaiškintų, kuris galės vadintis geriausiu balsu šalyje ir laimės kontraktą su „Eitaz Music“, „Universal Music“ bei įspūdingą piniginį prizą – penkiolika tūkstančių eurų.

Naujojo projekto šūkis šį sezoną – „Netikėta“. Būtent tokį žodį ištars ne vienas žiūrovas, susipažinęs su naujojo sezono dalyviais. Prie ekranų neabejotinai prikaustys ir pirmosios laidos žvaigždė Daiva Šeškauskaitė-Skalsa.

Daugelį metų tarp Vokietijos ir Lietuvos gyvenusi humanitarinių mokslų daktarė šiuo metu gyvena miške, Sargeliuose, ir yra diplomuota etnologė. Moteris domisi senosiomis lietuvių tradicijomis, o savo žinias pritaiko ir praktiškai, vesdama lietuviškas apeigas.

„Manau, kad mes lietuviai esame labai stipriai susirišę su gamta ir medžiais. Kaip tauta esame labai išskirtinė. Sena tauta ir turime daug senų tradicijų, kurios dar iki dabar yra išlikusios. Pavyzdžiui, netgi mūsų vestuvės yra tikros tradicinės naminės vestuvės. Yra žmonių, kurie nori tikrų tradicinių vestuvių, su piršliu, svočia ir gelda, kuria tą svočią išveža. Tačiau surengti tokias apeigas moka tikrai ne daug kas. O aš manau, kad labai svarbu, jog tokios tradicijos sugrįžtų į lietuvių gyvenimas ir net švietimo įstaigas“, – įsitikinusi Daiva.

Daiva Šeškauskaitė-Skalsa / LNK nuotr.

Į šou sceną moteris žengs dėvėdama tradicinį lietuvišką kostiumą ir net 2,5 kilogramo sveriantį žalvarinį galvos apdangalą, menantį dar VI amžių. Daiva atliks ritualinę dainą skirtą saulei pagerbti ir parodys visiškai naują bei šou dar negirdėtą formatą, su kuriuo ją dar vaikystėje supažindino žolininkė ir šamanė Daivos močiutė.

„Dainuoju nuo ketverių metų, bet tuomet buvo tarybiniai laikai ir niekada nebuvo tokio projekto su tokiais mokytojais, į kurį galėjau ateiti, kai buvau dar vaikas. Vėliau to nedariau, nes dainavau tik liaudies dainas ir maniau, kad jos tokiems šou netinka. Tačiau vėliau iš artimųjų pradėjau girdėti, kodėl savo dainų neparodau šiame projekte, kad apie jas sužinotų ir jas išgirstų visa Lietuva. Jos tikrai turi kažką magiško, autentiško ir savito“, – sako naujoji projekto dalyvė.