„Lietuvos balso“ nenuorama Liepa – apie draugių „spyrį“ svajonių link, darbą radijuje ir Montvydo patarimus

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo ir LNK nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-13 10:05
„Man labai patinka klausytis, tad galėčiau pravesti interviu“, – prasidedant pokalbiui šmaikščiai taria „Lietuvos balso“ finalininkė Liepa Malinauskaitė (18).  Utenoje gyvenanti abiturientė nenustygsta vietoje – save išbandė ne tik scenoje, bet ir radijuje, o dabar su nekantrumu laukia muzikinio šou finalo.

„Šiek tiek jaudinuosi, bet jaudinuosi ne dėl kitų, o dėl savęs. Nesiblaškau ir nežiūriu į kitus, kaip kiti finalo dalyviai padainuos ir kokios yra jų stiprybės ar silpnybės. Su kitais dalyviais susibičiuliavome, tad šiuo metu galvoju, kaip pasirodysiu aš ir ar išpildysiu viską geriausiai, kaip galiu. Bijau, kad jaudulys nepakištų kojos. Juokingai skamba, bet bijau, kad bijosiu. Labai noriu išlikti tokia, kokia esu“, – portalui Žmonės.lt sako Liepa.

Muzika nuo pat vaikystės kvėpuojančią L.Malinauskaitę į „Lietuvos balsą“ paskatino eiti draugės. Kaip sako pati Liepa, tokio „spyrio“ jai reikėjo jau seniai.

„Ilgą laiką ir dainavimo mokytoja, ir draugai, ir šeima ragino, kad eičiau į šį projektą, bet mane vis neramino mintis, kad aš vis dar esu per jauna televizijai. Atsiverti, kalbėti apie save prieš televizijos kameras yra sudėtinga, tad teko perlipti per save. Tas draugių „spyris“, užrašymas į projektą, išties buvo vienas iš geriausių spyrių mano gyvenime. Tai mane labai išlaisvino“, – atvirauja šou finalininkė.

„Apskritai, atėjusi į „Lietuvos Balsą“, pradėjau dar labiau tikėti likimu. Dabar visi ženklai rodo, kokia svarbi man yra muzika. Atrodo, viskas aplink sako: dainuok ir būsi laiminga“, – plačiai šypsosi iškalbinga mergina.

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Liepa neslepia, kad prieš pasirodymus „Lietuvos balse“ užplūsta didižiulis jaudulys, tačiau laikui bėgant, šis tampa vis lengviau suvaldomas.

„Prieš lipant į sceną, visų pirma, išsidrebu ir stengiuosi atsiriboti nuo kitų. Atsisėdu, užsimerkiu, nieko nematau ir stengiuosi galvoti, ką aš dabar darysiu, bandau visą pasirodymą pereiti savo galvoje, bet dažniausiai vis tiek neišeina taip, kaip galvojau. Tikriausiai tame ir yra fantastika, kad visuomet būna netikėtumų“, – šypsosi L.Malinauskaitė.

Didžiojoje scenoje atsidūrusi L.Malinauskaitė teigia, kad pramogų pasaulio užkulisiai ir greitas ritmas jos neišgąsdino. „Kadangi buvau visuomet veikli, tas ritmas ir bėgimas manęs neišgąsdino. Aišku, kameros nėra įprasta, tai yra visai kita sfera, bet man labai patinka, nors ir kartais baugu“, – sako ji.

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, profesionalią sceną besijaukinanti Liepa neslepia esanti be galo dėkinga savo mokytojui Donatui Montvydui – jis negaili naudingų patarimų ne tik muzikos srityje, bet ir gyvenime. Paklausta, koks D.Montvydo gyvenimiškas patarimas įsiminė labiausiai, L.Malinauskaitė tikina, kad atlikėjas ragino ją niekuomet neskaityti komentarų socialiniuose tinkluose. 

„Jis rūpinasi, kad aš ne tik techniškai gerai jausčiausi scenoje, bet ir psichologiškai, fiziškai. Jam svarbu, kad būčiau pasitikinti savimi. Donatas tikrai negaili gyvenimiškų ir muzikos patarimų, kuriuos tikrai nešiuosi visą savo gyvenimą. Iš tiesų, buvau labai nustebusi, nes kai kurie atlikėjai nenori užleisti savo vietų, bijo jaunos kartos, bet Donatas kiek gali, tiek duoda man ir aš labai dėkinga už tai. Vieną dieną jis mane įvardijo kaip savo kolegę, kaip bičiulę. Man tai yra didžiausias įvertinimas“, – gražių žodžių savo mokytojui negaili Liepa.

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Nors muziką Liepa vadina didžiausiu laimės šaltiniu, abiturientė atskleidžia, kad baigusi mokyklą norėtų studijuoti architektūrą.

„Aš žadu stoti į architektūrą, bet muzikos tikrai nežadu pamesti. Labai noriu tęsti tai, ką dabar pradėjau, nepamesti to įdirbio. Man muzika dabar teikia didžiulį džiaugsmą, bet nenoriu užstrigti vienoje sferoje. Juk dar visko daug laukia priešaky, tad noriu leisti sau paklajoti po save, išbandyti save kitokiose srityse. Bet dabar kasdienybė perpildyta muzikos“, –  atskleidžia L.Malinauskaitė.

Pasiruošimas „Lietuvos balso“ transliacijoms užima nemažai laiko. Abitūros egzaminams besiruošianti jaunoji atlikėja šypsosi, kad suderinti muziką ir mokslus šiuo metu nelengva, o ir mokytojai kartais negaili pastabų. Visgi Liepa šypsosi – mokytojai prie nesibaigiančių jos veiklų jau priprato.

„Mokytojai kartais nerimauja, kad nukentės egzamino rezultatai, bet jie jau pripratę. Aš visuomet buvau labai įnikusi į skirtingas veiklas, į projektus. Jie mane supranta, nes esu užmezgusi gerą ryšį su mokytojais. Jie žino, kad visada buvau veikli, tad nebus taip, jog Liepa liks tik vienoje srityje, nesieks kažko daugiau. Tačiau, aišku, stengiuosi susitelkti visur kiek įmanoma geriau, nes žinių niekada nebus per daug“, – įsitikinusi pašnekovė.

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Jėgas išbandė ir radijuje

Charizmatiškoji „Lietuvos balso“ finalininkė atskleidžia, jog prieš kurį laiką savo jėgas išdrįso išbandyti ir radijuje.

„Man pasiūlė išbandyti savo jėgas draugai, savanoriavę šiame radijuje. Nors ir neturėjau jokios patirties dirbant radijuje, bet pagalvojau: „O kodėl gi ne?“. Jei jau kalbėti ant scenos man yra gan drąsu, tai prie mikrofono turėčiau jaustis ne blogiau. Man ši veikla davė labai daug patirties -  ne tik išmokau kalbėtis, klausti, domėtis žmonėmis, bet ir daug sužinojau iš asmenų, kuriuos mes kalbinome“, – sako Liepa.

Paklausta, ar sulaukusi kvietimo dirbti radijuje, norėtų čia sugrįžti, Liepa teigia, kad kol kas jos mintys sukasi tik apie muziką.

„Būtų smagu sugrįžti, bet nematau savęs darant tai visą laiką. Žinoma, imti interviu man būtų labai įdomu, o vesti kokius nors žaidimus – nelabai. Visgi geriausia saviraiška man yra muzika, tad dėl visų kitų veiklų reikėtų pagalvoti“, – atvirauja L.Malinauskaitė.

Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Liepa Malinauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Klausimas, nuo kurio nepabėga nei vienas finalo dalyvis – kur išleistų „Lietuvos balse“ laimėtą piniginį prizą. Prakalbus šią tema, Liepa nusijuokia.

„Tai pats populiariausias klausimas, apie kurį aš visai negalvoju. Bet manau, kad išleisčiau reikalingiausioms reikmėms muzikos srityje. Labai svajoju turėti savo įrašų studiją, tai būtų labai neblogai pradėti kaupti visus reikmenis. Kalėdoms jau gavau mikrofoną dovanų, tai norėtųsi ir toliau kaupti visą įrangą, kuria bus kuriami visi mano „šedevrai“, – šypsosi ji.

L.Malinauskaitė atvirauja, kad laimėjus projektą labiausiai norėtų apkabinti savo mokytoją Donatą Montvydą.

„Iš tiesų, ar laimėjusi, ar nelaimėjusi, aš vis tiek sieksiu muzikinės karjeros, lipsiu tais laiptais, kiek tik pavyks. Labai esu dėkinga Donatui, tai šimtą kartų jam bet kokiu atveju padėkosiu. Saugiai mintimis apkabinsiu Donatą ir norėsiu iš jo išgirsti viską: kaip jam atrodė mano pasirodymas, kokias klaidas padariau, ką turėčiau daryti kitaip“, – pokalbį užbaigia L.Malinauskaitė.

Naujausi straipsniai