„Lietuvos balse. Kartos“ – A.Makejevo pasirodymas: ar mokytojai atpažins scenos grandą?

Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-14 15:12
Šį sekmadienį tęsis naujo projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ aklosios perklausos. Išskirtiniame, pirmą kartą pasaulyje pristatomame formate į sceną lipa ne pavieniai atlikėjai, o muzikos suvienyti skirtingų kartų atstovai: tėvai ir vaikai, mokytojai ir jų mokiniai ar tiesiog muzikuojantys kolegos. Vienas tokių pasirodymų – legendinio Aleksandro Makejevo ir jo kolegės, miuziklo aktorės Liucijos Nanartavičiūtės duetas.

Itin produktyvus etapas

Aleksandras Makejevas televizijos projektuose matomas retai, tačiau tai nereiškia, kad televizijos gyvenime jis nedalyvauja: be muzikos plataus spektro kūrėjas taip pat rašo scenarijus serialams, serialams kuria ir temines dainas.

„Kažką rašau kiekvieną dieną, o po dainą – bent kartą į savaitę. Žinoma, tikrai ne visos dainos pasiekia klausytoją, kai kurios lieka kaip savotiški šaržai, kai kuriuos lieka tobulinimui. Na, o kai nerašau dainų sau, rašau dainas kitiems atlikėjams, rašau scenarijus televizijai, rašau knygas vaikams – ko tik nerašau, – šypsosi A.Makejevas. – Kokia tokio įkvėpimo ir produktyvumo paslaptis? Turbūt per daug metų pagaliau sukaupiau tiek patirties, kad tikrai turiu, ką pasakyti. Pasiektas toks aukso vidurys: darau, ką noriu, mėgaujuosi gyvenimu“.

Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė
Aleksandras Makejevas ir Liucija Nanartavičiūtė

Sudalyvauti įkalbėjo talentinga kolegė

Dar vienas kūrybinis projektas šiame įkvėpimo kupiname atlikėjo etape – duetas „Lietuvos balsas. Kartos“ scenoje kartu su miuziklų aktore Liucija Nanartavičiūte.  „Tai buvo Liucijos idėja: ji pasiūlė sudalyvauti, galvoju: o kodėl gi ne. Pasakiau: būsiu tavo instrumentas, gali iš manęs lipdyti, ką nori, žiūrėsim, kas išeis“, – pasakoja Liucijai jau ne vieną dainą parašę A.Makejevas.

„Susipažinome, kai Aleksandras ieškojo moteriško balso, vadinamojo „pridainavimo“ keliems projektams. Nusiunčiau ir nelabai tikėjau, kad pavyks, tačiau Aleksandras pasikvietė pabandyti – pavyko. Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su juo – jis yra labai šiltas, paprastas žmogus, su kuriuo smagu dirbti ir yra ko pasimokyti“, – pasakoja Liucija.

Aleksandras Makejevas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Aleksandras Makejevas / Gretos Skaraitienės nuotr.

Duetas neslepia, kad šis kūrybinis projektas galbūt netgi taps Liucijos debiutiniu albumu. „Liucija turi labai stiprų, unikalų balsą. Nors ji vengia tokio gretinimo, lyginčiau netgi su Inga Valinskiene. Pamaniau, kad būtų įdomu jai parašyti daugiau dainų“, –  sako Aleksandras. Ir nors Liucija prisipažįsta seniau vengusi dainuoti lietuviškai, padedant Aleksandrui, ji atrado visai kitokį priėjimą. „Lietuviškai dainuoti yra nelengva – labai intymu. Tačiau Aleksandro rašomo dainos kažkuo kitokios: pabandžiau ir visai „prilipo“, žiūrėsim, kas bus toliau“, –  intriguoja Liucija.

Projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ aklosiose perklausose Aleksandras ir Liucija atliks Aleksandro dainą. „Nežinau, kas iš to išeis – per 30 metų pirmą kartą esu tokiame amplua“, – juokiasi A.Makejevas ir papildo, kad jam svarbiausia – neužgožti scenos partnerės. „Na, o aš bandysiu išsaugoti visą dainos esybę, tik pridėsiu savo prieskonių“, – apie planą scenoje sufleruoja Liucija.

„Lietuvos balas. Kartos“ – 19.30 val, per LNK televiziją.

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama