Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Jurijus Veklenko: „Konstruktyvi kritika yra tai, kas man padės pagerinti pasirodymą“

Jurgijus Veklenko/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-24 22:18
Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje sekmadienį laukiamiausiu renginiu tapo pokalbis su vakar pergalę „Eurovizijos“ atrankoje išplėšusiu Jurijumi Veklenko. Vos keletą valandų miegojęs nugalėtojas atvyko susitikti su savo gerbėjais ir priimti sveikinimus. Būrys nugalėtoją palaikančių žmonių jau mintinai dainavo naujosios lietuvių dainos „Eurovizijoje“ žodžius.

Ar buvo vakar jausmas, kai padainavai dainą, kad gali laimėti?

Vakar buvo. Būtent po to, kai nulipau nuo scenos, pajaučiau, kad padariau daugiau nei pats tikėjau, kad galiu padaryti. Aš transliavau daugiau. Ilgą laiką pats neleidau sau tikėti, jog galiu laimėti, galbūt tai man ir padėjo stumti save į priekį, eiti pirmyn, nesusireikšminti.

Ar ši daina, su kuria atstovausi Lietuvą, tau yra gražiausias, mieliausias kūrinys?

Šiuo metu taip. Aš tą kūrinį įsimylėjau iš karto po to, kai jį išgirdau. Labai retas atvejis, kai atlikėjas ir daina yra lyg ir iš skirtingų pasaulių, bet jie sueina. Taip nutiko su šia daina.

Ar vakarykščio pasirodymo pagrindas išliks toks pat ir nuvykus į Izraelį?

Kad ir kaip norėčiau su savimi pasiimti šokėją Naglį Bierancą ir jį aprengti liūto kostiumu, kad jis aplink mane ratais bėgiotų ir riaumotų, to padaryti nepavyks. Pasirodymas, kuris buvo Lietuvoje, yra pagrindas, kurį mes vešime į Tel Avivą. Kaip ir minėjau vakar, kiekvieną pasirodymo detalę dar peržiūrėsime iš naujo, tobulinsime ir lipdysime. Tas klaidėles, kurias galbūt dabar padarėme, pabandysime išimti. Daug žmonių rašė žinutes ir komentarus, visus juos peržvelgsime. Vis dėlto žmogus iš šono visiškai kitaip mato pasirodymą ir tai yra labai gerai. 

Konstruktyvi kritika yra tai, kas man padės pagerinti pasirodymą. Aš esu labiau už minimalizmą. Man patinka rodyti vokalą ir jausmą, nesislėpti už šokėjų ar kažkokių šou elementų, jaustis „nuogam“ ant scenos.

Jurgijus Veklenko/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Jurgijus Veklenko/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

Per šiuos du mėnesius žmonės labiau pradėjo domėtis tavo daina, pačiu tavimi. Ne paslaptis, jog daug merginų sako, kad esi labai simpatiškas. Kiek naujų kvietimų draugauti socialiniuose tinkluose gavai per paskutinius mėnesius?

Jeigu sąžiningai, nežinau. Aš esu paprastas vaikas iš Klaipėdos. Dabar mano „Facebook“ ir „Instagram“ paskyros kartas nuo karto „užlūžta“ ir aš nežinau, ką daryti. Pakvietimų ir žinučių yra labai daug, bet aš stengsiuosi į visas atrašyti, kad ir kiek mėnesių tai užtruks. (juokiasi)

Prieš kelias savaites minėjai, jog neturi merginos. Ar ši informacija nepasikeitė, esi vienišas?

Taip, vis dar neturiu merginos. Intensyviai neieškau, bet niekada gali žinoti.

Galima sakyti, kad tai yra pats laimingiausias metas tavo gyvenime? Galėtum jį palyginti su kažkokia kita pakilia akimirka?

Tikriausiai mano mama vakar džiaugėsi labiau nei aš pats. Tiesiog džiaugiausi, kad ji pamatė, jog jos vaikas įvertintas. Dabar nepamenu kitos akimirkos, kada jaučiausi toks laimingas. Visi mes norime būti įvertinti, nesvarbu, kokios srities darbą dirbame, o būti įvertintam visos Lietuvos man yra didžiausia garbė.

Turi planą, ką darysi dabar? Ilsėsiesi, kibsi į darbus?

Jau įsisuko darbų maratonas, nebėra laiko ilsėtis. Dabar dėsiu visas pastangas į  pasirodymo tobulinimą, tai yra prioritetas. Sportas man padėjo susikaupti ir susikoncentruoti, tad dar intensyviau sportuosiu, kad per „Euroviziją“ turėčiau išryškintą pilvo presą, nes dabar jo nėra. (juokiasi)

Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

Maždaug dešimtmetį esi muzikos pasaulyje: dalyvavai ne viename projekte, buvai Lolitos Zero balsas, dainavai grupėje „Rolikai“. Dabar labai svarbus tavo muzikinės karjeros etapas, bet negyveni iš muzikos, turi su ja nesusijusį darbą. Kuo užsiimi?

Esu IT specialistas tarptautinėje įmonėje. Rūpinuosi, jog darbuotojams nekiltų techninių bėdų, nepritrūktų prietaisų.

Ar vadovas duos atostogas, kuomet reikės vykti į „Euroviziją“?

Aš labai nenorėčiau išeiti iš darbo, bet vadovas supratingas, tad, manau, viską suspėsiu ir suderinsiu. Darbo mesti kol kas neketinu, nes man patinka ofisinis darbas. Jis „išlygina“ tą koncertinę veiklą, nes niekam ten neįdomu, ką ir kur dainuoju po darbo. (juokiasi)

Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

Už ką būtum vakar balsavęs, jeigu pats nebūtum dalyvavęs antrankoje?

Už antrąjį numerį – Justiną Budaitę-Juną. Tai vienas iš pasirodymų, kuriuos aš stebėjau. Mano akimis tai labai stiprus pasirodymas, galingas balsas. Jeigu būčiau nedalyvavęs atrankoje, būčiau tikrai balsavęs už Justiną.

Bet vakar nebalsavai?

Turiu įmonės telefono numerį. Jeigu balsuočiau, jau tikrai darbo neturėčiau. (juokiasi)

Jurgijus Veklenko/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Jurgijus Veklenko/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

Nė vienos žinutės vakar už save neišsiuntei?

Ne, nemėgstu už save balsuoti. Leidžiu žmonėms įvertinti. Kartais turime labai gerą nuomonę apie save, bet žmonės iš šalies gali įvertinti geriau ir objektyviau nei tu pats.

Ar visą gyvenimą buvai toks kuklus? Kitiems net kyla įtarimas, kad vaidini.

Manau, kad čia auklėjimas. Ir dėkoju mamai, kad ji mane tokį užaugino. Tai man padeda net ir pergalės atveju nesusireikšminti, laiko prie žemės. Aš stengiuosi negalvoti apie pergalę, kurią iškovojau vakar. Išaušta nauja diena ir vėl reikia stengtis pasiekti naują pergalę. 

Naujausi straipsniai