Lietuvos 18-metės – Europos krepšinio čempionės

Lietuva – Ispanija / FIBA nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-08-14 23:25
AA

Istorinė pergalė: Europos merginų jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionato finale Lietuvos komanda nugalėjo Ispanijos rinktinę 78:75 ir antrą kartą tapo šios amžiaus grupės čempionėmis.

Lemiamoje čempionato dvikovoje Lietuvos ekipa visą laiką kontroliavo žaidimą, tačiau atitrūkti buvo labai sunku. Trečiojo kėlinio viduryje mūsiškės pabėgo 7 taškų skirtumu, tačiau varžovės atsakė savo spurtu ir net sugebėjo išsiveržti į priekį 53:52.

Vis dėlto po 3 kėlinių Lietuvos rinktinė vėl buvo priekyje 56:53, o ketvirtajame vėl nuosekliai ir gana sėkmingai ėmė siekti didesnio pranašumo (60:53).

Kėlinio viduryje po ispanių nesportinės pražangos ir taiklių Justės Jocytės baudos metimų skirtumas šoktelėjo iki dešimties – 66:56. Deja, ispanės vėl atsakė savo spurtu ir rezultatas tapo tik 68:66 mūsų komandos naudai.

Paskutinę rungtynių minutę komandos pasitiko lietuvaitėms pirmaujant 72:70 ir komandos greitai apsikeitė taikliais dvitaškiais. Likus žaisti 33,6 sek., Ugnė Sirtautaitė dvitaškiu nuo lentos sugrąžino savo komandai 4 taškų persvarą (76:72), bet ispanės atsakė tritaškiu.

Lietuvos komanda paskutinei atakai turėjo 26,1 sek., o laikui ištirpus iki 9,9 sek. ispanės prasižengė prieš J.Jocytę. Lietuvos rinktinės lyderė pataikė abu baudos metimus, o ispanės nepataikė tritaškio paskutinę akimirką ir leido lietuvaitėms pradėti šokti savo pergalės šokį!

Pakeliui į finalą Viliaus Stanišausko auklėtinės pralaimėjo Suomijai 61:70, tačiau vėliau iškovojo 5 pergales: 69:36 prieš Švediją, 72:56 prieš Vengriją, 84:40 prieš Bosniją ir Hercegoviną, 87:81 prieš Čekiją bei 64:52 prieš Vokietiją.

Europos U18 merginų čempionato finalas: Lietuva – Ispanija (43 nuotr.)
+37

Lietuvos rinktinėje vėl fantastiškas rungtynes sužaidė 16-metė J.Jocytė. Gynėja pelnė 28 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir tik kartą suklydo. J.Jocytės naudingumas finale – net 38 balai!

U.Sirtautaitė prie pergalės pridėjo 17 taškų, Viltė Andrunavičiūtė – 16, Gerda Raulušaitytė – 6, Rusnė Augustinaitė – 5, Neda Pliatkutė – 4, Vivien Pupkevičiūtė – 2, Gabrielė Sederevičiūtė taškais neprisidėjo, o Austė Jurevičiūtė, Erika Kraujelis, Eva Pernavaitė ir Brigita Rimkevičiūtė finale palaiko komandos drauges nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Lietuvos krepšininkės Europos jaunių čempionatą iki šiol yra laimėję tik kartą – 2008 metais.