Lietuvoje vieši baldų dizaino pionierius Boris Berlin

Dizaineris Borisas Berlinas ir jo kūrinys / VDA nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-18 12:25
Šią savaitę Vilniaus dailės akademijos kvietimu Lietuvoje pirmą kartą vieši rusų kilmės danų dizaineris Boris Berlin, tarptautinėje dizaino scenoje išgarsėjęs įvairius apdovanojimus pelniusiais dizaino objektais bei eksperimentiniais gamybos metodais.

Kartu su dizaino studijų – 1987 m. įkurtos „Komplot Design“ ir 2010 m. „Iskos – Berlin“ – partneriais B.Berlin yra sukūręs ryškių darbų industrinio, baldų ir grafinio dizaino srityse bei yra laikomas vienu iš tarptautinių tendencijų diktuotojų.

Bene garsiausiais „Komplot“ dizainerių darbais laikomos kėdės „Gubi“ ir „Non“, kurios gimė pasitelkus inovatyvius gamybos procesus ir yra įvertintos daugybe dizaino apdovanojimų, tarp jų ir prestižiniu „Red Dot“. Šias kėdes savo interjerui pasirinko Niujorko modernaus meno muziejus, o „Gubi“ yra ir nuolatinės šio muziejaus ekspozicijos objektas.

B.Berlin gimė Sankt Peterburge , kur vėliau studijavo ir kūrė optinių bei aviacinių prietaisų dizainą. Dizaineris sako, jog tik atvykęs į Daniją 9-ojo dešimtmečio pradžioje suprato, kad kėdė gali būti kultūros vertybė.

„Dizainas yra tarsi istorijų pasakojimas. Tai dažniausiai gana sudėtinga istorija, susidedanti iš objekto  semantikos, morfologijos, materijos, technologijos ir kitų elementų. Bet kuo aiškesnė ta istorija, tuo  geriau ją supras žmonės; kuo daugiau joje netikėtumo, tuo giliau ji įsirėš į atmintį; ir, pagaliau, kuo daugiau šypsenų ji sukels – tuo daugiau simpatijų susilauks“, – sako B.Berlin.

VDA nuotr.
VDA nuotr.

Įvairių sričių projektų besiimantis B.Berlin teigia, kad šiandien dizainerio vaidmuo pasikeitė – jis turi suprasti naująsias technologijas, greitai išmokti, kaip jas panaudoti ir prisiimti daugiau atsakomybės. „Vis dėl to dizaineris yra labiau universalistas, nei specialistas. Mes save laikome tarpininkais tarp pramonės ir vartotojų. Galima sakyti, kad esame tarp visko: tarp meno ir gamybos, poezijos ir ekonomikos, savotiškoje niekieno žemėje“, – kalba B.Berlin.

Savo patirtimi ir įžvalgomis B.Berlin vasario 17-22 d. ir vasario 28-kovo 1 d. dalinsis su Vilniaus dailės akademijos dizaino studentais, remdamasis autorine metodine priemone „Metodinio įrankio sukūrimas / Mano paskutinis kūrinys“ („Creation of the methodological tool / My last design“). Studentų kūrybinių pratybų rezultatai bus pristatomi viešai, kovo 1 d. vyksiančioje atviroje B.Berlin paskaitoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai