Lietuvoje pristatytas naujas mados renginys STIČ

Renginio akimirka/Dovilės Lingytės nuotr.
Autorius: Ema Miliūnaitė
Publikuota: 2019-05-29 10:31
Šiandien šiuolaikiniame scenos menų centre „Menų spaustuvėje“ vyko Vilniaus dailės akademijos (VDA) organizuotas kultūrinis renginys STIČ. Jo metu absolventai pristatė 22 baigiamąsias savo kurtų drabužių kolekcijas.

Anot mados renginio organizatorių, toks drabužių kolekcijų pristatymas – jaunosios Lietuvos dizainerių kartos sutelktinis pristatymas, demonstruojantis Europos lygio technologines inovacijas mados industrijoje. Pirmą kartą organizuotame renginyje STIČ buvo galima išvysti plataus spektro estetines stiliaus variacijas, rankų darbą, tvarios aplinkos propagavimą.

Kaip teigia VDA dėstytoja Jolanta Talaikytė, džiugu, kad auga nauja gyva karta, kuri geba kurti, eksperimentuoti ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitas kartas.

Renginio akimirka/Dovilės Lingytės nuotr.
Renginio akimirka/Dovilės Lingytės nuotr.

„Smagu, kad tai pirmi metai, kai jaunieji kūrėjai rodo asmeninę iniciatyvą, patys kuria savo projektą, pasitelkdami vyresnių kolegų, dėstytojų bei tarpdisciplininę patirtis. Kaip tikri profesionalai, konkrečiais sumanymais ir darbais įrodo savo gebėjimus ne tik kurti, bet ir organizuoti savo darbų pristatymus“, – sako J. Talaikytė.

Didelę auditoriją pritraukęs mados renginys ateityje planuoja plėstis toliau ir galimai žengti į užsienio rinką. 

Naujausi straipsniai