Lietuvoje – pirmas aukščiausio lygio FAI pasaulio dronų lenktynių taurės etapas

Lenktyninis dronas / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-13 12:14
Dar prieš keletą metų apie dronus buvo įprasta girdėti tik kariniame ar fotografijų kontekste. Šiandien tai ne tik žvalgybos, meniniams, ar komerciniams tikslams naudojama bepilotė priemonė, bet ir įrankis, leidęs atsirasti vienai iš sparčiausiai pasaulyje augančių ir kasdien vis daugiau tarptautinio dėmesio pritraukiančiai sporto šakai – dronų lenktynėms.

Galima pasidžiaugti, kad per keletą pastarųjų metų tarp technologiškai pirmaujančių, daugiausiai dėmesio bepiločių orlaivių sportui skiriančių pasaulio valstybių iškilo ir Lietuva. Dronų sporto profesionalus vienijančios Pasaulinės oro sporto federacijos (FAI) reitingo lentelėje 2019 metais rikiuojasi net 16 lietuvių, o jau šį rugsėjį Vilniuje pirmą kartą bus surengtas vienas iš 18 visame pasaulyje organizuojamų FAI dronų lenktynių pasaulio taurės etapų.

„FAI Pasaulinės oro sporto federacijos atstovaujamas dronų sportas yra viena perspektyviausių ateities sporto šakų visame pasaulyje. Kasdien jam skiriama vis daugiau ir daugiau tarptautinio dėmesio. Labai džiugu, kad šiemet Lietuva gavo išskirtinę galimybę surengti tokio aukšto lygio varžybas – vieną iš 18 per visus pasaulio žemynus išsidėsčiusių FAI pasaulio taurės etapų“, - sako dronų sporto Lietuvoje pradininkas ir FAI pasaulio dronų lenktynių taurės etapo Lietuvoje organizatorius Paulius Vėželis.

Rugsėjo 21-22 dienomis Vilniuje, populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ metu vyksiantis FAI pasaulio dronų varžybų taurės etapas – pirmos tokio lygio, FAI sankcionuojamos dronų lenktynės Lietuvoje.

„Lenktynių metu pilotai iš skirtingų pasaulio šalių rungsis dėl reitingo taškų, kurie sezono gale bus sumuojami bendroje pasaulinio reitingo taškų lentelėje. Šiuo metu turime 45 užsiregistravusius dalyvius iš 8 pasaulio šalių – Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos ir Airijos. Iš viso galime priimti 48 dalyvius, tad varžybos jau beveik užpildytos“- sako P. Vėželis.

Anot organizatoriaus, tai antrosios dronų varžybos, kurios rengiamos kartu su „Comic Con Baltics“ – didžiausio populiariosios kultūros renginio Baltijos šalyse – organizatoriais. Vienintelis skirtumas, jog praėjusiais metais dalyviai rungėsi regioniniu mastu, o šiemet – pasauliniu.

„Į lenktynes varžytis atvyksta ir praėjusių metų nugalėtojas Karlis Gross iš Latvijos. 2018 metais „Comic Con Baltics“ renginyje varžybas laimėjęs latvių atstovas vėliau keliavo į FAI Pasaulinio čempionato etapą Kinijoje, kur užėmė 3-ąją vietą. Vis dėlto, daug šansų, kad į aukščiausias pozicijas šiemet pakilti gali lietuviai. Mūsų šalies atstovų dalyvių sąraše net 17, o 15 iš jų patenka į FAI pasaulio reitingo lentelę“, - sako varžybų organizatorius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai