Lietuvoje pirmą kartą viešėjęs „geležinis žmogus“ Ramonas Arroyo nori čia sugrįžti su šeima

Ana Stasevičienė ir Ramon Arroyo/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-10 11:36
Lietuvoje viešėjo svečias iš Ispanijos Ramonas Arroyo – žmogus legenda, kuriam pavyko įveikti save ir po išsėtinės sklerozės diagnozės finišuoti „Iron man“ varžybose. Per R.Arroyo viešnagę Lietuvoje vyko filmo „100 metrų“ peržiūra. Filmas pasakoja neeilinę Ramono istoriją. Taip pat svečias dalyvavo savaitgalį vykusiose Trakų triatlono varžybose.

Per visą viešnagę svečias džiaugėsi, kad Lietuvoje jaučiasi kaip namuose: „Lietuvoje esu pirmą kartą. Nesitikėjau, kad jūs tokie šilti ir besišypsantys žmonės, maniau, kad lietuviai labiau šiaurietiško mentaliteto. Sugriovėte visus mitus apie save – gerąja prasme. Labai noriu čia sugrįžti dar kartą, tik jau su komanda – su savo šeima.“

Neatsitiktinai R.Arroyo savo komanda vadina šeimą. Filme „100 metrų“ puikiai atskleidžiami, kokie svarbūs sergančiajam yra aplink esantys žmonės, jų palaikymas.

„Nepamenu, kada paskutinį kartą tiek verkiau. Filmas labai palietė emociškai. Radau daug bendro su Ramonu. Mes abu turėjome savo sportinius tikslus: jis – po išsėtinės sklerozės diagnozės, aš – po avarijoje patirtų daugybės traumų. Mano didžiausias ramstis buvo šeima, jo taip pat. Labai noriu, kad šį filmą pamatytų kuo daugiau žmonių“, – po filmo peržiūros emocijomis dalijosi Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

R.Arroyo per viešnagę Lietuvoje ryžosi dalyvauti Trakų triatlono varžybose. Simbolinius 100 metrų iki finišo jis bėgo kartu su sergančiaisiais išsėtine skleroze ir IS iššūkio komanda. Jie dalyvauja visame triatlone už tuos, kurie dėl ligos to padaryti negali.

„Nepaprastai džiaugiuosi šiuo mažu išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ projektu. Svečio iš Ispanijos R.Arroyo viešnagė dar kartelį įrodė, kad visi kartu mes esame daug stipresni. Į filmo „100 metrų“ seansą prisirinko pilnutėlė salė žiūrovų. Filmo metu buvo renkamos lėšos mūsų draugijos narei. Nuoširdžiai dėkoju visiems aukojusiems. Džiaugiuosi, kad Ramono pavyzdys įkvėpė mūsų draugijos narius bėgti paskutinius šimtą metrų Trakų triatlone kartu su juo. Vykstant triatlonui taip pat buvo renkamos lėšos kitai išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ narei. Tad dar kartelį dėkoju žmonėms už gerumą. Nepamirštami įspūdžiai. Motyvacija siekti dar didesnių tikslų milžiniška. Daugybė projektų, idėjų jau sukasi galvoje“, – šypsosi išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ vadovė Ana Stasevičienė.

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai