Lietuvoje pirmą kartą koncertuos operos solistė Marija Maksakova

Marija Maksakova
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-15 10:54
„Baltijos kelias“ – taip Marija Maksakova pavadino savo koncertinį turą, su kuriuo aplankys Lietuvą, Latviją, Estija ir Suomiją. Pirmas ir vienintelis M. Maksakovos koncertas Lietuvoje vyks sausio 5 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Ukrainos nacionalinės operos, Maskvos Didžiojo teatro ir Sankt Peterburgo Marijos teatro solistės M. Maksakovos koncertinis turas „Baltijos kelias“ yra skirtas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos nepriklausomybės šimtmečiams. Operos dainininkė, kuriai akompanuos Rygos simfoninis orkestras, atliks Džiuzepės Verdžio, Džakomo Pučinio ir Piotro Čaikovskio kūrinius.

Koncertinio turo pavadinimas ne tik atspindi M. Maksakovos pasirodymų geografiją, bet ir tiesiogiai nukreipia į 1989 metus, kai Baltijos šalių gyventojai susivienijo kovoje už demokratines vertybes. „Baltijos kelias“ pademonstravo visam pasauliui Baltijos šalių gyventojų norą būti nepriklausomiems ir patiems rinktis savo ateitį, kurti orų gyvenimą savo demokratinėse valstybėse. Pačios M. Maksakovos gyvenimas ir jos politinė pozicija puikiai atspindi operos solistės solidarumą su visais laisvų žmonių siekiais bei viltimis. Vidinė nepriklausomybė paaiškina jos dramatiškus gyvenimo vingius, ryškus individualumas nusako plačius kūrybinius užmojus, o visuomenės gerovės siekis nubrėžia jos politinę veiklą. Jos istorija nuskambėjo tarptautiniu mastu, jos pilietinė pozicija artima kiekvienam laisvam žmogui, o jos balsas užkariavo milijonus širdžių. Jos „Baltijos kelias“ tęsiasi.

M. Maksakovos kūrybinis kelias prasidėjo 2000 m. Maskvos teatre „Naujoji opera“. Po 3 metų operos atlikėja jau pradėjo dainuoti Maskvos Didžiajame teatre. Vėliau sekė pasirodymai muzikiniame teatre „Helikon-Opera“. Tai tapo dar vienu žingsniu jos svajonės link – tapti Sankt Peterburgo Marijos teatro soliste. 2011 m. svajonė tapo realybe, kuri atvėrė M. Maksakovai galimybę dainuoti žymiausiose pasaulyje operos scenose. Dorabelos vaidmuo V. A. Mocarto operoje „Visos jos tokios“, Kerubinas iš V. A. Mozarto „Figaro vedybų“, Miuzetos vaidmuo Dž. Pučinio operoje „Bohema“ – tai tik maža dalis vaidmenų, kuriuos atliko M. Maksakova.

Dabar M. Maksakova dainuoja Nacionalinėje Ukrainos operoje bei Charkovo nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ji yra išleidusi šešis solinius albumus. Atlikėja įkūrė savo vardo fondą, kuris teikia paramą talentingiems Ukrainos vaikams, siekiantiems įsitvirtinti akademinio meno srityje.

Sausio 5 dieną vieninteliame pasirodyme Lietuvoje, kuris vyks Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, skambės žymiausi Dž. Verdžio, Dž. Pučinio ir P. Čaikovskio kūriniai, kuriuos atliks M. Maksakova. 

Naujausi straipsniai