Lietuvoje koncertuosianti Rita Ora: nuo meilės tabasko padažui iki meilės vyrams bei moterims 

Rita Ora / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Po šešių savaičių, rugpjūčio 3 d., Lietuvoje pirmąsyk koncertuos britų pop žvaigždė Rita Ora. Dainininkė pasirodys muzikos festivalyje „Granatos Live“, kuris jau šeštą kartą vyks Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Nors ryški ir įspūdinga atlikėja muzikos pasaulyje – ne naujokė ir dažnas žino jos hitus „R.I.P“, „How We Do (Party)“, „Your Song“ ar „Anywhere“, siūlome susipažinti su Rita Ora iš arčiau.

1. Už skambų ir lengvai įsimenamą vardą Rita Ora gali būti dėkinga savo seneliui ir tėčiui. Pirmasis jų, garsus buvusios Jugoslavijos kino režisierius Besnik Sahatçiu, buvo atsakingas už mergaitės vardo parinkimą. Tad visai nenuostabu, jog kino pasauliu kvėpuojantis senelis Kosove gimusiai anūkei išrinko kino legendos Ritos Hayworth vardą. Šeimai persikrausčius į Londoną, būsimos dainininkės tėvas nusprendęs, jog britai tardami jų tikrąją pavardę Sahatçiu gali nusilaužti liežuvį, išrinko šeimynai naują pavardę. „Ora“ albanų kalba reiškia laiką.

2. Rita Ora eina iš proto dėl tabasko padažo (neslepia, jog jos rankinėje dažnai galima rasti jo buteliuką), mados (ją dažnai galima pastebėti pirmose įvairių mados namų šou eilėse), ryškaus įvaizdžio (tik spėk sekti kokios spalvos jos plaukai ar stilius šiandien), sportinių batelių (sukūrė ne vieną jų modelį „Adidas“ kompanijai), o norintys pradžiuginti dainininkę gėlėmis gali drąsiai rinktis raudonas rožes.

3. Kaip ir Justin‘as Bieber‘is ar Ed‘as Sheeran‘as į didžiąją sceną įkopusi „Youtube“ kanalo dėka (būtent čia ją „atrado“ DJ Fresh, ieškojęs vokalistės savo būsimam hitui „Hot Right Now“), Rita Ora nėra tiesiog „dar viena“ pop dainininkė. „Sylvia Young Theatre School“ menų akademiją baigusios dainininkės balso diapazonas – mezzo sopranas, tad jei ji nuspręstų dainuoti operoje, greičiausiai gautų vieną pagrindinių vaidmenų.

4. Nors šiandien Rita Ora – pasaulinė muzikos žvaigždė ir buvusi dviejų didžiausių Didžiosios Britanijos televizijos šou „The Voice UK“ („Balsas“) ir „The X Factor“ („X faktorius“) teisėja, prieš gerą dešimtmetį ji planavo pasirodyti „Eurovizijos“ dainų konkurse. Ir nors tuometinė aštuoniolikmetė įveikė nacionalinę atranką, „Eurovision 2009“ scenoje Maskvoje ji nepasirodė – nusprendė, jog nėra tam pasiruošusi. Belieka džiaugtis, kad toks dainininkės sprendimas nesužlugdė jos muzikinės karjeros, o ji pati sako visiškai dėl to nesigailinti.

5. Neįmanoma, kad tokia įspūdinga ir sėkminga moteris kaip Rita Ora neužkliūtų už akies garsiems vyrams ir įžymybes poruoti mėgstančiai spaudai. Britų atlikėja susitikinėjo su Rob‘u Kardashian‘u (išsiskyrimas šio nepradžiugino, įsižeidęs netgi paleido gandus, jog Rita jį apgaudinėjusi), dainininku Bruno Mars‘u, šokių muzikos žvaigžde Calvin‘u Harris‘u (šis apie judviejų santykių pabaigą pranešė „Twitter“ žinute). Tarp spaudoje linksniuojamų galimų jos vaikinų – Lewis‘as Hamilton‘as, Chris‘as Brown‘as, Justin‘as Bieber‘is, James Arthur‘as, Gerard‘as Butler‘is ir kiti. Iš tiesų, jau maždaug metus Rita Ora susitikinėja su niujorkiečiu muzikantu Andrew Watt‘u.

6. Savo naujausiame kūrinyje „Girls“, kurį įrašė kartu su Cardi B, Bebe Rexha ir Charli XCX, ir kurio priedainyje skamba žodžiai „Aš tik noriu bučiuoti merginas“, Rita Ora užminė mįslę – biseksuali ji ar ne. Interviu „People“ dainininkė sakė: „Žinojau, kad žmonės apie tai pagalvos. Aš tai pasakiau, nes galiu. Nesakau 70/30, aš esu 50/50, ir to neslėpsiu... Aš neslepiu to, kas esu, jei noriu tai daryti, tai ir darysiu. Žinoma, mano karjeroje ši daina – labiausiai „atversta knyga“. Šis kūrinys atstovauja laisvę ir galimybę būti tuo, kuo nori būti – be smerkimo, tiesiog gyvenanti taip, kaip nori“.

Be Ritos Oros rugpjūčio 3–5 d. vyksiančiame muzikos festivalyje „Granatos Live 2018“ pasirodys ir britų žvaigždės „Rudimental DJ“, Duke Dumont, Betsy, taip pat Andrius Mamontovas, Jazzu, Saulius Prūsaitis, Ba., Justinas Jarutis, Lilas ir Innomine, Beatrich, Monique, Gjan ir dešimtys kitų atlikėjų bei grupių. Daugiau informacijos www.granatos.lt.

Skaitykite daugiau