Lietuvoje koncertuos gitaros virtuozas Estas Tonne drauge su dar dviem scenos fenomenais

Estas Tonne / Organizatorių nuotr.
Estas Tonne / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-27 11:57
AA

Lietuvoje jau ne kartą koncertavęs, daugiau nei dvidešimtmetį  po pasaulį keliaujantis, miestų aikštėse, festivaliuose ir pačiose netikėčiausiose erdvėse grojęs gitaros virtuozas Estas Tonne šiandien groja didžiausiose koncertų salėse, kuria tarptautinius projektus drauge su kitais, visame pasaulyje žinomais, atlikėjais.

Trys unikalūs muzikantai: gitaristas Estas Tonne, vokalistas Netanel Golberg ir kompozitorius, multiinstrumentalistas Joseph Pepe Danza spalio 8 d. koncertuos Vilniuje, Kongreso rūmuose.

Šie trys ypatingi atlikėjai Kongreso rūmuose pristatys naują savo projektą “Virsmo vanduo”, kuris yra pašvęstas Vandens virsmo ir atsinaujinimo jėgai.

“Vandenyno valymasis prasideda nuo vieno lašo. Apie vandenį galima rašyti be pabaigos. Senovės kultai ir apeigos kreipiasi į vandenį, kaip į vieną iš pačių svarbiausių stichijų ir gyvenimo pagrindą. Paskutinių dešimtmečių moksliniai tyrimai atskleidžia vandens gyvumą ir jo ryšį su kosmosu. Kiekvienas mes turime savo santykį su vandeniu, paremtą žiniomis ir nuojauta. Todėl mes norime palikti mūsų šūkį be komentarų, kviesdami užmerkti akis ir sekti ten, kur Vandenyno Valymas Prasideda nuo Vieno Lašo”, – apie trijų genealių muzikantų turą pasakoja jį organizuojančios Latvijos bendrovė “TradeHub Pradoctions” vadovė Inese Mihasjonoka.

Estas Tonne – tai muzikantas, savo didžiuliu veržlumu ir šviesa laužantis visas pramogų verslo taisykles. Muzikantas, kuriam muzika ne tikslas, o įrankis, išlaisvinantis žmogaus galimybes pažinti save ir supančią aplinką. Keliaudamas per nesuskaičiuojamą skaičių šalių ir kontinentų, Estas Tonne atrasdavo savo bendrumą su viena ar kita kultūra, bet niekada savęs nepriskyrė nei vienai iš jų, pasirinkdamas laisvę ir pasaulio įvairumą. Todėl jo muzika yra pačių įvairiausių meninių požiūrių atspindys. Klasikinė forma, flamenko technika, romų šaknys, lotynų Amerikos tradicijų ypatumai, elektroninė muzika, beveik nepastebimai persiliejanti iš vieno į kitą, stebina kiekviename pasirodyme.

Joseph Pepe Danza – tai absoliutus šios kartos muzikų fenomenas, kuris ištirpdo geografines ir muzikines sienas tarp Rytų ir Vakarų per gilų tradicijų pažinimą. Pepe kilęs iš Urugvajaus, gyveno, mokėsi ir muzikavo Lotynų Amerikoje, JAV, Europoje, Azijoje, Japonijoje, Afrikoje ir Indonezijoje. Daugelis jį vadina „Pasaulio muzikos įsikūnijimu“ ir „Ekstremaliu multiinstrumentalistu“. Jo instrumentų kolekcijoje apie 300 įvairiausių instrumentų, surinktų iš viso pasaulio – nuo perkusijos, styginių iki visiškai nežinomų, nepakartojamų ar sukurtų asmeniškai jam.

Joseph Danza buvo nominuotas daugybei apdovanojimų, per nesuskaičiuojamus pasirodymus visame pasaulyje jis scena dalijosi su tokiais žymiais muzikantais, kaip Ani DiFranko, Vankuverio simfoninis orkestras, Tom Jones, David Lindli. Buvo vienas iš artimiausių Dalai Lamos mokinių.


Pepe moko meditacijos, dzen, dzen-budizmo ir harmoningai sujungia šią veiklą per darbą su balsu, mantromis ir garso gydomosiomis savybėmis.

Netanel Goldberg – Izraelio dainininkas, valdantis ypač retą (kontrtenoro) balsą ir apjungiantis Artimųjų Rytų senovės vokalines technikas su Pasaulio poezija ir eilėmis, kurias kuria tiesiog čia ir dabar.


Gimęs kantoriaus šeimoje Natanel augo tradicinių religinių giesmių giedojimo aplinkoje ir būdamas aštuonerių pats giedojo sinagogoje. Pastaruosius aštuonerius metus Netanel klesti savo erdvėje improvizuodamas Artimųjų rytų vokaline kultūra, skaito poeziją, dažnai gyvo atlikimo metu kuria savąją poeziją, praktikuoja alternatyvias maldas ir gydomąjį dainavimą.


2012 metais Netanel tapo vokalinės grupės „Sumsum Gypsy Troupe“ vokalistu, su kuria gastroliuoja Europoje, Izraelyje ir Australijoje. Jis taip pat yra muzikinio projekto „Come however you are“ įkūrėjas ir prodiuseris. Šio projekto dalyviai gilinasi į didžiojo persų poeto Rumi kūrybą.

Koncertas Virsmo vanduo” vyks Vilniaus Kongreso rūmuose spalio 8 d. 19 val.