Lietuvoje įvyks Gruzijos nacionalinio baleto pasirodymas

Gruzijos nacionalinis baletas / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-20 11:45
Nuo šeimos iniciatyvos Gruzijoje iki visame pasaulyje susižavėjimo šūksniais palydimo projekto – Gruzijos nacionalinis baletas „Sukhishvili“ grįžta į Lietuvą. Neįtikėtinos žmogaus kūno galimybės, įspūdingi kostiumai ir gruziniški šokiai Vilniuje bus pristatyti vasario 23 dieną, koncertų salėje „Compensa“.

„Sukhishvili“ trupės pasirodymuose susipina viena svarbiausių gruziniškos kultūros dalių – tradiciniai liaudies šokiai ir klasikinio baleto elementai, o šios sąjungos įgyvendinimas scenoje gniaužia kvapą.

Vilniuje Gruzijos nacionalinis baletas atliks dviejų valandų trukmės programą, kuria atskleis gruzinišką, nuotykių kupiną dvasią – vienu ritmu scenoje judės net 100 šokėjų, žvanės kardai ir šarvai, o akys nespės sekti greitų apsisukimų ir šuolių.

„Sukhishvili“ istorija prasidėjo prieš kiek daugiau nei 70 metų ir tęsiasi bei visam pasauliui pristato Gruzijos tautą iki šių dienų. Šiuo metu baletui vadovauja įkūrėjų Iliko Sukhishvili ir Nino Ramishvili anūkai, kurie rūpinimasi baleto veiklą perėmė iš savo tėvų.

Pasirodymas Vilniuje bus baleto Baltijos šalių turo dalis, kurį šokėjai ir kartu su jais atvykstantis orkestras, pradės Taline, Estijoje. Renginio organizatoriai Lietuvoje atskleidžia, jog tai bus vienas įtempčiausių organizavimo ir įgyvendinimo procesų.

„Baleto narių dienotvarkės sudėliotos sekundžių tikslumu – nuo atvykimo, repeticijų iki paties pasirodymo. Tikslumas ir greitis atsispindi ne tik „Sukhishvili“ pasirodymuose, tačiau ir turuojančios trupės kasdienybėje. Šis projektas mums – malonus iššūkis, kurį vainikuos puikus jo įgyvendinimas“, – teigia M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai