Lietuvoje bus įvedamas visuotinis karantinas

Virusai, viešasis transportas, kaukė, apsauga, Covid-19, koronavirusas / Shutterstock nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-11-03 12:30
Vyriausybė trečiadienį spręs dėl visuotinio karantino šalyje, jis būtų įvedamas nuo šeštadienio mažiausiai trims savaitėms.

„Trečiadienį Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną, nuo šios savaitės pabaigos, nuo šeštadienio greičiausiai vidurnakčio“, – antradienį po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio informavo premjeras Saulius Skvernelis.

Jis sakė siūlęs penkias žaliojoje zonoje esančias savivaldybes palikti be griežtesnių suvaržymų, bet tam nepritarė kiti Ministrų kabineto nariai.

S.Skvernelis taip pat teigė, kad Vyriausybei bus siūloma riboti viešojo maitinimo įstaigų darbą. „Viešojo maitinimo įstaigų darbas bus nutraukiamas, bus leidžiama tik maistas išsinešimui. Parduotuvių ir vaistinių ribojimų nebus“, – teigė premjeras. Jis pridūrė, kad parduotuvėse ir vaistinėse turės būti išlaikytas saugus atstumas.

Bus siūloma stabdyti ir masažų, išskyrus medicininius, paslaugas, taip pat sporto klubų, baseinų, SPA centrų veiklą.

Be kita ko, ketinama riboti ir šventes, o vestuvėse bei laidotuvėse leisti dalyvauti ne daugiau nei 10 žmonių – artimiausių giminaičių.

Taip pat Bažnyčiai ketinama siūlyti nutraukti pamaldas. „Tikiuosi, kad Bažnyčios hierarchai į tai atsižvelgs“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis taip pat teigė, kad bus siūloma griežčiau riboti socialinius kontaktus. „Bus siūlomas griežtesnis sprendimas. Įvedus karantiną, bus draudžiama bendrauti daugiau nei dviejų šeimų arba dviejų vadinamųjų namų ūkį sudarančių šeimų asmenims – ne daugiau kaip 10 asmenų“, – sakė premjeras.

Judėjimas tarp miestų nebus ribojamas, tačiau, anot Vyriausybės vadovo, tai nerekomenduotina.

Kirpyklos, grožio salonai turėtų veikti be didesnių ribojimų. „Ribojimai neturėtų būti absoliutūs, kokie pavasarį buvo, tiesiog laikantis higienos ir saugumo reikalavimų bei taikant išankstinę registraciją, kad klientas be eilės, laukimo galėtų patekti“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Ministrų kabinetui bus siūloma stabdyti ir masažų, išskyrus medicininius, paslaugas, taip pat sporto klubų, baseinų, SPA centrų veiklą.

Taip pat bus siūloma drausti dainavimo, šokių ir kitus kontaktinius užsiėmimus.

Vyriausybei taip pat bus siūloma nustatyti, kad darbas vyktų nuotoliniu būdu, kiek tai yra įmanoma.

Ketinama stabdyti muziejų, teatrų, kino teatrų veiklą, bibliotekoms palikta teisė veiklą vykdyti nuotoliniu būdu. Nutarta sporto renginius vykdyti be žiūrovų.

Pasak premjero, darželiai ir pradinis ugdymas veiks be apribojimų – bus palikta teisė apsispręsti tėvams.

Mokykloms, kuriose mokosi vyresni jaunuoliai, bus siūloma dirbti nuotoliniu arba mišriu būdu. „Siūlytinas mišrus arba nuotolinis mokymo būdas, kai 50 proc. ugdymo vyksta kontaktiniu ir 50 proc. vyksta nuotoliniu būdu“, – teigė S.Skvernelis.

Jo teigimu, aukštosioms mokyklos bus nurodyta vykdyti darbą nuotoliniu būdu, išskyrus tuos studentus, kuriems nuotoliniu būdu praktikuotis neįmanoma.

Taip pat ketinama stabdyti muziejų, teatrų, kino teatrų veiklą, bibliotekoms palikta teisė veiklą vykdyti nuotoliniu būdu.

Be kita ko, nutarta sporto renginius vykdyti be žiūrovų.

Atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius Vyriausybė yra nustačiusi tris zonas, į kurias skirstomos savivaldybės: raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Šiuo metu geltonojoje zonoje esančioms savivaldybėms taikomos individualios infekcijų kontrolės rekomendacijos, o raudonojoje zonoje įvedamas karantinas.

Į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, vietiniai karantinai jau paskelbti 21-oje. Dar 21 savivaldybė patenka į geltonąją zoną, penkios savivaldybės – Anykščių, Ignalinos, Rokiškio, Zarasų rajonų ir Visagino kol kas priskiriamos žaliajai zonai.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia beveik 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų, paros nustatytų užsikrėtimų skaičius savaitgalį buvo pasiekęs 1000, antradienį pranešta apie beveik 900 atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai