Lietuvių ženklodaros darbas – geriausias pasaulyje: Niujorke įteiktas ADC auksinis ir „Grand Prix“ apdovanojimas

ADC (Art Directors Club) apdovanojimuose įvertintas studijos „DADADA studio“ kartu su Ryčiu Juodeika Varšuvos geto muziejui sukurtas vizualinis identitetas / Autorių darbo ir prizo vizualai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-13 13:29
Jubiliejiniuose, 100-ąjį kartą rengtuose, prestižiniuose ADC (Art Directors Club) kūrybinių disciplinų apdovanojimuose įvertinimo sulaukė ir Lietuvos kūrėjai.

Niujorke prieš kelias dienas surengtoje ceremonijoje ženklodaros ir komunikacinio dizaino kategorijoje aukščiausiu „Grand Prix“ apdovanojimu įvertintas ženklodaros ir dizaino studijos „DADADA studio“ kartu su agentūros „Rosencrantz and Guildenstern“ partneriu Ryčiu Juodeika Varšuvos geto muziejui sukurtas vizualinis identitetas.

Lietuvių darbas šioje kategorijoje geriausiu išrinktas iš daugiau kaip 90 finalistų, kurie atrenkami įvertinus šimtus konkursui pateiktų projektų iš viso pasaulio. Taip pat šis darbas laimėjo ir ženklodaros komunikacijos ir logotipo kategorijoje auksą bei gavo dar vieną garbų geriausios metų studijos titulą. Tai pirmas toks aukštas apdovanojimas atitekantis darbui iš Lietuvos.

Lietuvių sukurtas Varšuvos geto muziejaus vizualinis identitetas ADC apdovanojimuose pelnė „Grand Prix“ / Autorių darbo vizualas
Lietuvių sukurtas Varšuvos geto muziejaus vizualinis identitetas ADC apdovanojimuose pelnė „Grand Prix“ / Autorių darbo vizualas

Iš viso šiemet ADC aukso, sidabro ir bronzos kubo apdovanojimais įvertinti darbai 15-oje kategorijų. Į apdovanojimus jose pretendavo daugiau kaip tūkstantis finalistų, atrinktų iš keliolikos tūkstančių konkursui pateiktų darbų. Kadangi pernai metais šie apdovanojimai nevyko, šiais metais buvo vertinami net dviejų metų periodo tarptautiniai darbai.

„Skaudžios daugybės žmonių patirties įprasminimas ir jų atminties išsaugojimas yra išties nelengvas darbas. Dėl to džiaugiamės, kad apmąstymų ir diskusijų metu gimę Varšuvos geto muziejaus vizualinio identiteto sprendimai buvo įvertinti ne tik užsakovo, bet ir tokių garbingų apdovanojimų komisijos“, – sako „DADADA studio“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas Martynas Birškys.

Apdovanoto projekto video:

Tarptautinį konkursą Varšuvos geto muziejaus identitetui sukurti lietuviai laimėjo 2019 metais. Jo atrankoje dalyvavo beveik 200 agentūrų ir kūrėjų iš viso pasaulio. Lietuvių komandos sukurtas vizualinis identitetas naudojamas Varšuvos Geto muziejaus reklaminėje medžiagoje, ekspozicijų apipavidalinimuose, leidiniuose, atributikoje. Jame grafinio dizaino, rašto ir balso priemonėmis apjungiamos kolektyvinė ir individualios atmintys.

Varšuvos geto muziejaus vizualinį identitetą kūrė „DADADA studio“ kūrybos vadovo Martyno Birškio, projekto dizainerės Mildos Šiulytės, dizainerio Oleksandr Rogovets ir projekto vadovės Simonos Didvalytės komanda kartu su projekto kūrybos vadovu Ryčiu Juodeika iš „Rosencrantz and Guildenstern“.

ADC apdovanojimuose studijos „DADADA studio“ kartu su Ryčiu Juodeika Varšuvos geto muziejui sukurtas vizualinis identitetas pelnė „Grand Prix“ / Prizo vizualas
ADC apdovanojimuose studijos „DADADA studio“ kartu su Ryčiu Juodeika Varšuvos geto muziejui sukurtas vizualinis identitetas pelnė „Grand Prix“ / Prizo vizualas

Tai jau ne pirmas svarbus lietuvių komandai už šį darbą suteiktas tarptautinis apdovanojimas. Pernai „DADADA studio“ ir R.Juodeikai už Varšuvos geto muziejaus vizualinį identitetą įteiktas D&AD dizaino konkurso Grafito pieštuko apdovanojimas, kuris yra laikomas vienu reikšmingiausių įvertinimų dizaino srityje.

Nuo 1920 metų rengiami ADC apdovanojimai yra ilgiausias tradicijas turintis tokio pobūdžio kūrybos industrijos renginys pasaulyje. Apdovanojimuose įvertinami išskirtiniai skirtingų kūrybinių disciplinų darbai. Laimėtojus išrenka kiekvienai konkurso kategorijai suburta atskira kūrybos profesionalų žiūri. ADC apdovanojimais yra įvertinti daugelis legendinių reklamos ir kūrybos pasaulio asmenybių.

„DADADA Studio“ yra Vilniuje įsikūrusi kūrybos, ženklodaros ir dizaino studija. Nuo 2006 metų veikianti studija kuria unikalią vizualinę išraišką prekės ženklams, jų vertybes ir esmę atskleisti padedančius dizaino sprendimus, teikia konsultacijas prekės ženklų vystymo klausimais, taip pat užsiima ekspozicijų ir patyriminių erdvių dizainu.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai