Lietuvių stilistų ir dizainerių nuomonės apie princesės Eugenie vestuvinę suknelę išsiskiria

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Spalio 12 dieną amžiną meilę Vindzoro pilyje Jackui Brooksbankui prisiekė princesė Eugenie. Karališkose vestuvėse dalyvavo garsūs svečiai iš viso pasaulio. Visgi daugiausia dėmesio, kaip visada, susilaukė nuotakos vilkėta vestuvinė suknelė.

Žmonės.lt pasiteiravo puikiai pažįstamo ir vestuvines sukneles kuriančio dizainerio Roberto Kalinkino, ką gi jis mano apie princesės Eugenie suknelę. Dizaineris buvo kategoriškas – suknelė graži, bet nuobodi.

„Man suknelė, asmeniškai, nepatinka. Tai tipinė monarchinė suknelė: labai didelė, labai išpūsta, nuobodžios ivory (dramblio kaulo) spalvos. Greičiausiai ji bus kurta kokių nors dviejų vyrukų, galbūt net nelabai žinomų, – kalbėjo Robertas Kalinkinas. – Atvira nugara pasirinkta, matyt, neatsitiktinai, nes matosi randai. Gal tokia idėja ir buvo, kad jie matytųsi. Bet šiaip iš esmės tai suknelė tiesiog graži, bet man labai nuobodi“.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės

Dizaineris tikina, kad nors ir protokolas yra griežtas, buvo galima pagalvoti apie saugų, tačiau įdomesnį variantą.

„Aprangos protokolas, aišku, labai ribotas, bet žinant, kiek šiuo metu yra pasirinkimų, kokios technologijos, gamyba, galima buvo pasidairyti ženkliai gražesnio rūbo,“ – teigė Robertas Kalinkinas.

Pasak stilistų dueto „Šaša“ narių Viktorijos Šaulytės ir Joringio Šato princesės Eugenie pasirinkimas tinkamas karališkosioms vestuvėms.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės / „Scanpix“ nuotr.

„Man atrodo, kad viskas gerai. Karališkoms vestuvėms tai yra tinkamas pasirinkimas. Elegantiška, ne atvira. Neperspausta su aksesuarais,“ – tikino Joringis Šatas.

Jam antrino ir Viktorija Šaulytė: „Aš visada sakau, kad vestuvinė suknelė yra labai individualus ir asmeniškas reikalas. Todėl, mane žavi, kai nuotaka ją išjaučia. Princesės suknelės pasirinkimas labai žavingas. Ypatingai nugaroje esančios klostės bei šleifas, kuris suteikia elegantiškumo. Tikrai vau! Ant audinio esantys išsiuvinėjimai – savito subtilumo. Mano akį iškart patraukė tiara su žaliu smaragdu – tai lyg kito etapo, brandumo ženklas. Taip pat ir šypsena, kuri tapo pagrindiniu įvaizdžio akcentu“.

Dizaineriai – Peteris Pilotto ir Christopheris De Vos

Suknelė buvo patikėta kurti dizainerių tandemui – Peteriui Pilotto ir Christopheriui De Vos. Šis duetas mažai žinomas pasaulyje, tačiau Didžiojoje Britanijoje iškilo 2007-aisiais metais ir yra apibūdinamas kaip kuriantis modernią tekstilę.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės

Princesė Eugenie su dizaineriais glaudžiai bendradarbiavo ir kartu analizavo karališkosios šeimos vilkėtas vestuvines sukneles bei ieškojo tinkamiausio varianto.

Suknelės dizainas

Pasirinktas korsetas ir sijonas su ilgu šleifu. Suknelė subtiliai ir vos vos apnuogina pečius, turi mažesnę iškirptę priekyje ir didesnę nugaroje. Būtent atvira nugara buvo pačios princesės Eugenie specialus prašymus. Ji norėjo, kad būtų matomi po stuburo operacijos likę randai, darytos, kai jai buvo 12-ka metų.

Suknelės medžiaga

Suknelės audinį kūrė dizaineriai savo studijoje, rytų Londone. Audinyje paslėpta nemažai reikšmingų simbolių, svarbių princesei Eugenie.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės / „Scanpix“ nuotr.

Vienas iš simbolių yra Škotijos usnis, simbolizuojanti poros meilę Baltimorės piliai. Antrasis simbolis – Airijos dobilas, skirtas princesės Ferguson šeimai, trečiasis – Jorko rožė ir ketvirtas simbolis tai gebenė, reprezentuojanti būsimus poros namus.

Dizaineriai naujai interpretavo girliandos simbolį sumaniai jį įausdami į šilko, medvilnės, ir viskozės audinį.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės / „Scanpix“ nuotr.

Kai audinys buvo paruoštas, jis išsiųstas į Italiją, kurioje specialiomis staklėmis buvo išaustas. Rezultatas – modernus audinys.

Juvelyrika

Princesė Eugenie pasipuošė išskirtine 1919 metų tiara, kurią nuotaikai paskolino jos močiutė, karalienė.

Ši tiara buvo sukurta Margaretai Greville, žinomai filantropei, tuo metu itin madingu stiliumi. Tiara puošta šešiais smaragdais.

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės

Nuotaka segėjo deimantų ir smaragdo kabančius auskarus, kuriuos jai įteikė mylimasis.

Vestuviniai bateliai

Satino, neaukšto kulniuko bateliai sukurti Charlotte Olympia.

Nuotakos puokštė

Nuotakos puokštę sukūrė floristikos dizainerio Robo Van Heldenso sesuo Patrice Van Helden Oakes. Puokštę sudarė paprastoji pakalnutė, gausiažiedis stefanotis, mėlynoji usnis, baltosios rožės ir gebenės. Keletas mirtų taip pat puošė nuotakos puokštę.

Šukuosena ir makiažas

Nuotaką sušukavo stilistas Sonny-Jo MacFarlane, o makiažu rūpinosi Hannah Martin ir Bobbi Brown. 

Karališkosios princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvės (57 nuotr.)
+51
Skaitykite daugiau