Lietuvių pasiekimai Dakare: Arūnas Gelažninkas nugalėjo „vienišių“ klasėje

Arūnas Gelažninkas Dakaro ralyje / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: 15min
Publikuota: 2022-01-14 14:43
Dakaro ralio gerbėjams Lietuvoje – puikios žinios: motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo „vienišių“ klasėje ir antrus metus iš eilės išsaugojo titulą. Bendroje motociklininkų įskaitoje Dakarą A.Gelažninkas baigė 46-as.

Pasak lenktynininko, 12 ralio dienų tikrai nebuvo lengvos, tačiau pergalė antrus metus iš eilės atperka visas įdėtas pastangas. „Esu labai laimingas, man buvo didelis iššūkis pakartoti tokį rezultatą dvejas Dakaro lenktynes iš eilės.“ 

Finiše pirmoji Arūną apkabino žmona Emilija. Tada jau pasipylė ir kitų sportininkų sveikinimai. Kolegos jo klausė, ar važiuos ir kitąmet, tačiau kol kas lietuvis tegalėjo atsakyti, kad neaišku. Kiek vėliau žurnalistams jis svarstė, kad galbūt ir nebus jam leista.

„Geros nuotaikos, labai geros, džiaugsmingos, nebuvo lengva. Iš tikrųjų šeštą dieną išsisukau koją, tai visą antrą savaitę su vaistais važiuoju, naktimis sunku miegoti.

Gerai, kad pirmą savaitę gerokai atitrūkau ir antrą savaitę važiavau kaip galėjau, bet to užteko, kad nugalėčiau. Antrą kartą iš eilės tikrai nebuvo lengva. Galbūt šie metai ir man pačiam sunkesni buvo“, – finiše kalbėjo A.Gelažninkas.

Arūnas Gelažninkas Dakaro ralyje / Asmeninio albumo nuotr.
Arūnas Gelažninkas Dakaro ralyje / Asmeninio albumo nuotr.

Paskutinis etapas nebuvo lengvas, kaip sakė Arūnas, ir pats lenkė varžovus, tačiau paskui juos praleido ir važiavo savo ritmu. 

„Dar nėra pirmos vietos, reikia iki podiumo nuvažiuoti“, – pavargusiai šypsojosi motociklininkas iš Lietuvos.

Jis pažymėjo, kad Dakaras buvo sunkus, tačiau finiše daug motociklininkų, mažai jų iškrito, be to, nebuvo daug traumų.

„Tai džiugina, bet kartu ir konkurencija didėja. Praeitų metų rezultatų šiais metais turbūt nelabai buvo įmanoma pasiekti“, – sakė Arūnas.

Paklaustas, kodėl iki pat finišo neprasitarė apie traumą, Arūnas tik gūžtelėjo pečiais, esą tai lenktynėse ne pagrindinis dalykas.

Arūnas Gelažninkas Dakaro ralyje / Asmeninio albumo nuotr.
Arūnas Gelažninkas Dakaro ralyje / Asmeninio albumo nuotr.

Šiandienos etape lenktynininkas liko septintas „Original by Motul“ klasėje bei 46-as bendroje įskaitoje, tačiau susumavus visus rezultatus jis laimėjo „vienišių“ klasės pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje yra 28-as.

„Turim! Mes turim II-ąją pergalę! Dėkoju visiems už tokį didelį palaikymą. Siekite savo svajonių ir tikslų, viskas įmanoma, kai daug dirbi ir tiki savimi bei savo komanda! Linkėjimai iš finišo linijos ir susitinkame podiume“, – „Facebook“ paskyroje rašo motociklininkas.

Turim! Mes turim II-ąją pergalę! Dėkoju visiems už tokį didelį palaikymą. Siekite savo svajonių ir tikslų, viskas...

Posted by Arunas Gelazninkas #Oriondakarteam on 2022 m. sausio 13 d., ketvirtadienis

Penktadienį, paskutiniame Dakaro greičio ruože, startavo 124 motociklininkai. Sausio 1-ąją jų buvo 144.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama