Lietuvių menininkei – taurė iš Leonardo DiCaprio rankų: „Kas gali būti smagiau?“

Inga Rebrova
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-24 14:48
„Vaikystėje, kaip ir daugelis mergaičių, mėgau žaisti su barbėmis, tuomet bene populiariausiomis lėlėmis, siuvau joms puošnius rūbus. Palangoje lankiau dailės mokyklą, dalyvaudavau įvairiuose konkursuose ir tapdavau laureate. Taip pat šokis bei muzika lydėjo mane nuo pat vaikystės“, - atvirauja jauna menininkė Inga Rebrova, greit Vilniuje pristatysianti savo tapybos parodą.

Kūrybinio kelio pradžia – nuo muzikos iki mados dizaino

Inga Rebrova studijavo M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, vėliau Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje: „Būdama dešimtoje klasėje suvokiau, kad turiu įstoti į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją džiazo vokalą, man pavyko – muzikos klases baigiau per 6 mėnesius. Po muzikinio kelio aš pajaučiau, kad vėl kažko ieškau ir nusprendžiau studijuoti Dailės akademijoje. Sunkiausia buvo nuspręsti ką studijuoti: kostiumo dizainą ar tapybą. Visgi pasirinkau kostiumo dizainą ir stojančiųjų sąraše buvau trečioji. Esu laiminga, jog prisiliečiu prie įvairių menų.“

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Indija – Rytų pasaulio spalvos ir metamorfozės

Baigusi dailės akademiją, netrukus Inga pradėjo bendradarbiauti su butikais(red. prabangių ,autorinių drabužių ir aksesuarų parduotuvės). Pasinė į komerciją, labai norėjo realizuoti savo idėjas, kurių turėjo begales. Pristatė keletą kolekcijų Lietuvoje.

Vieną dieną draugė, su kuria Inga gyveno kartu, grįžusi iš Indijos paklausė, ar ji norėtų skristi į mados savaitę Indijoje. Taip atsivėrė tas platusis pasaulis, kurį Inga troško pažinti. Jai visuomet buvo įdomu kitos kultūros žmonės, papročiai ir miestai.

Tolimoje Indijoje I. Rebrova sužavėjo rytų spalvos, o ypač šilkai:

„Pamačiau spalvingą autentišką Rytų mados virtuvę iš arti, susipažinau su Indijos mados dizaineriais ir fotografais, mačiau kaip jie kuria ir kaip vysto savo idėjas – tai neįkainojama patirtis."

Taurė iš paties Leonardo DiCaprio rankų.

„Europa mane taip pat žavi! Teko lankytis pietų Prancūzijoje, kuri mane užbūrė savo grakštumu ir elegancija. Ten susipažinau su begale įdomių, daug pasiekusių savo karjeroje ir gyvenime žmonių, kurie dar labiau įkvėpė mane kurti. Po vieno Tarptautinio Kanų kino festivalio turėjau progą apsilankyti renginyje, kuriame dalyvavo ir Leonardo DiCaprio. Kas gali būti smagiau už tai, kai šampano taurę pripildo pats Leonardo diCaprio (šypteli)? Šiemet vėl keliauju į garsųjį festivalį– juk tai kūrybos ir mados triumfas... visi ant raudono kilimo. Čia didelė tikimybė sutikti senus draugus iš viso pasaulio“, – įspūdžiais dalinasi menininkė.

I.Rebrova
I.Rebrova

Trys kartai Delio menininkų saloje

Naujajame Delyje yra įsikūręs nuostabus bohemiškas rajonas Hauz khas village, kuriame gausu meno studijų, butikų, kūrybiškų žmonių iš viso pasaulio. Jis yra saugomas tarsi atskira sala, tai – pasaulėlis su savita meniška siela Indijos didmiestyje. Čia Inga gyveno ir dirbo, sėmėsi įkvėpimo ir patirties. Grįžusi į Lietuvą ji prisiminė teptukus ir ėmė tapyti išgyventas dienas bei naktis.

„Tapiau viską: ką mačiau, užuodžiau ir girdėjau. Dabar tapyba tokia pat neatskiriama kaip ir dizainas. Mano pasaulyje mada ir menas eina koja kojon. Tai ką anksčiau tapydavau ant šilko, dabar perkeliu ant drobės, tapau aliejiniais dažais, tačiau lengvais it akvarelės potėpiais. Specialiai mokiausi ir rytietiškos tapybos technikos. Raudona, juoda, balta, aukso spalvos yra atėjusios iš ten. Meninės saviraiškos ir brandos kelias nėra paprastas, tai nuolatinis ieškojimas tikrojo Aš.“

Mados ir tapybos gracija

Talentingos kūrėjos drobėse dominuoja mados modelių eskizai, grakščios abstrakcijos – tai unikalus tapybos ir meninės idėjos sprendimas.

Originalią parodą menininkė rengiasi pristatyti jau gegužės mėnesį Vilniuje, vienoje is madingiausių senamiesčio erdvių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai