Lietuvių menininkei garbė savo kūrybą pristatyti Paryžiuje: „Dėkoju mamai, kuri palaikė“

Modesta Butautytė-Monisha/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-03 14:32
Tapytoja Modesta Butautytė-Monisha pirmadienį džiaugsmingai pranešė, kad jos darbus pastebėjo ir įvertino Madrido meno galerija. Būtent lietuvei buvo pasiūlyta dalyvauti Paryžiuje rengiamoje šiuolaikinio meno mugėje „Paris Fair 2020“.

„Visos pasaulio galerijos išsirenka meno atstovus: įdomiausius, keisčiausius, kūrybingiausius ir pasiūlo kuriam nors iš jų atstovauti. Menininkas turi nusipirkti vietą, kaip, pavyzdžiui per „Litexpo“ rengiamas parodas, ten dalyvauja 3000 artistų iš viso pasaulio.

Tiesa, vienas sau atstovauti negali, reikia, jog tave pasirinktų. Po Naujųjų metų gavau laišką iš Madrido galerijos „Van Gogh“ su pasiūlymu bendradarbiauti. Žinoma, kad sutikau, nežinau, ar lietuviai ten dalyvauja, man tai – didžiulis įvykis. Juk mane susirado. Tai tikriausiai kievieno menininko svajonė“, – pasakojo Monisha. 

Modesa Butautytė-Monisha/ Asmeninio albumo nuotr.
Modesa Butautytė-Monisha/ Asmeninio albumo nuotr.

Meninkė sakė, kad jos darbai netoliese Eifelio bokšto bus eksponuojami nuo kovo 26 d. iki kovo 29 d. Vėliau kūrėja planuoja vykti pagyventi į Madridą, kur 2021 bus pristatyta jos paroda.

„Labiausiai dėkoju savo mamai, kad ji manimi tikėjo nuo pirmos dienos, kai pradėjau kažkokį reivą piešti ant drobės“, – juokėsi Monisha. 

Ji teigė, kad net neįsivaizduoja, kaip ją nusižiūrėjo Madrido galerija. Mergina tiesiog sulaukė laiško į savo oficialų elektroninį paštą, kuriuo dažniausiai kreipiasi žmonės, norintys įsigyti jos darbų.

„Parodoje Paryžiuje bus galima sutikti turistų, vietinių, meno kolekcionierių. Žmonių, kurie myli meną, domisi juo, vertina. Ten dalyvauja įžymūs menininkai ir tokie keisti vaikai, kaip aš“, – portalui Žmonės.lt pasakojo ji.

Temos:
Menas Naujiena

Naujausi straipsniai