Lietuvių kūrėjams – galimybė siekti garsiojo Jimmy Choo sėkmės

Londonas kūrėjos Deimantės Statinytės akimis/Asmeninio archyvo nuotr.
Londonas kūrėjos Deimantės Statinytės akimis/Asmeninio archyvo nuotr.
Deimantė Statinytė
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-27 15:37
AA

Nors Paryžius daugelį metų tituluojamas pasaulio mados sostine, bet vis daugiau naujosios kartos dizainerių pritraukia Londonas. Augantis susidomėjimas šiuo miestu turi begalę priežasčių – nuo geriausiai pasaulyje vertinamų mados mokyklų, iki menais ir kultūra svaiginančio Londono laisvalaikio.

Įgyti daugiau žinių apie batus – į vieną geriausių mados koledžų

Londono mados koledžas („London College of Fashion“), priklausantis garsiajam Londono menų universitetui („University of the Arts London“), užima antrąją vieną tarp geriausiai pasaulyje vertinamų mados ir dizaino mokyklų. Šiame koledže gausu įvairiausių mados studijų krypčių – nuo fotografijos, kostiumo dizaino, kultūros, dizaino technologijų iki mados marketingo, vadybos ar avalynės dizaino ir gamybos. Žinių čia sėmėsi ir žinomos lietuvaitės – mados fotografė Aleksandra Kingo, mados žurnalistė ir agentūros „Fashion bloc“ įkūrėja Ieva Zubavičiūtė, dizainerė Morta Nakaitė, prekinio ženklo „Atsikeli ir varai“ įkūrėja Aušra Šeduikytė.

Gavusiai Lietuvos kultūros tarybos skirtą edukacinę stipendiją ir finansavimą, ši sėkmė nusišypsojo ir man – turėjau galimybę dvi savaites intensyviai mokytis avalynės dizaino kursuose („Footwear design: intensive course”).

Londonas kūrėjos Deimantės Statinytės akimis/Asmeninio archyvo nuotr.

Į Londoną žmonės atvyksta iš viso pasaulio

Nors skirtingose šalyse egzistuoja daug įvairiausių mokyklų, ruošiančių avalynės specialistus, bet į Londono mados koledžo kursus susirenka žmonės iš tolimiausių pasaulio kraštų – nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, Šiaurės Korėjos, Artimųjų Rytų iki tolimosios Indijos. Visus skirtingais tikslais čia atveda tarptautinį pripažinimą turintis mokyklos įvaizdis. Jau po pirmų dienų, praleistų koledže, supratome, kad mokslų kokybė – itin aukšta, o mokymosi tempas spartus – per dvi savaites nupiešėme kelis šimtus skirtingų batų modelių, sukūrėme savo batų kolekciją, pagaminome vieną bato prototipą, gavome visą puokštę naudingų dėstytojų patarimų ir kursų baigimo sertifikatą, atspausdintą ant perdirbto popieriaus. Ne paslaptis, kad šioje mokykloje batų amato mokėsi ir pasaulinių žvaigždžių mėgstamas batų dizaineris Jimmy Choo.

Londonas kūrėjos Deimantės Statinytės akimis/Asmeninio archyvo nuotr.

Įkvėpimo paieškos: svaiginančios Londono parodos ir muziejai

Londonas galėtų būti tituluojamas muziejų sostine. Kiekvienas, besidomintis menais, kultūra ir dizainu, čia atras gausų muziejų pasirinkimą pagal savo pomėgius ir estetinį skonį. Įkvėpimo ieškantiems mados mylėtojams verta aplankyti parodas „Christian Dior: Designer of Dreams“ ir „Mary Quant“ Viktorijos ir Alberto muziejuje („Victoria and Albert Museum“), modernaus meno galeriją „Tate Modern“, Londono dizaino muziejų („Design Museum“) bei parodą „Van Gogh and Britain“ muziejuje „Tate Britain“. Londonas žavus tuo, kad nuolatinės garsiausių ir įspūdingiausių muziejų ekspozicijos yra nemokamos, jas bent kartą gyvenime rekomenduoju pamatyti visiems. Dar vienas nuoširdus patarimas – vietoje kiekybės vertėtų rinktis kokybę. Ieškantys malonių ir išliekamos vertės įspūdžių, turėtų per dieną apsiriboti aplankymais dviejuose muziejuose arba trijose parodose.

Londonas kūrėjos Deimantės Statinytės akimis/Asmeninio archyvo nuotr.

Pasimatymas su prabangos prekiniais ženklais

Oksfordo gatvėje turistų tikriausiai daugiau negu prie Vestminsterio laikrodžio bokšto ar Tauerio tilto. Nieko nuostabaus, juk čia įsikūrę garsiausi prabangos prekinių ženklų prekybos centrai. Kiekvienam mados žinovui, dizaineriui ar savo prekinio ženklo įkūrėjui būtina apsilankyti Londono didžiausiame ir garsiausiame prekybos centre „Harrods“. Šioje vietoje apsipirkinėja turtingiausi žmonės iš viso pasaulio. Net jeigu ir neplanuojate tapti dizaineriu, tai geriausia vieta pamatyti, kas yra pagrindiniai prabangos prekių vartotojai, kaip jie atrodo, kaip rengiasi, ką matuojasi ir perka. Taip pat pamatysite, ar verta mažiems ir naujiems prekiniams ženklams būti tokio giganto kaip „Harrods” nasruose. Turėsite progą pačiupinėti ir patyrinėti „Chanel“, „Gucci“, „Prada“, „Balenciaga“ ar „Vetements“ drabužius, batus, aksesuarus. Juk kurdami visuomet norime lygiuotis į geriausius, kokybiškiausius ir siekiamiausius.

Londonas – iš tiesų ypatingas miestas. Nesvarbu, jūsų tikslai ir svajonės mažos ar didelės. Jeigu gyvenate aistra madai bei stiliui, mylite savo veiklą ir atkakliai siekiate tikslų, Londonas jums atvers visas reikalingas duris.

Akimirkos iš Londono (27 nuotr.)
+21