Lietuvių kilmės atlikėjas Anthony Kiedis išduoda didžiausią savo priklausomybę

„Red Hot Chili Peppers“
„Red Hot Chili Peppers“
Šaltinis: Žmonės UK
2018-12-03 09:04
AA

Kad ir kiek amerikiečių roko grupės „Red Hot Chili Peppers“ vokalistas Anthony Kiedis (56) dievagotųsi pagaliau surimtėjęs, skandalai jo vis tiek neaplenkia. Štai visai neseniai apsaugininkai išvarė rokerį iš NBA lygos krepšinio rungtynių – lietuvių kilmės dainininkas „Rockets“ įžaidėją į drabužinę palydėjo šaukdamas ir iškeltu viduriniu pirštu, įsivėlė į konfliktą su dar vienu komandos atstovu, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Tik dėl vieno galima sutikti: toks skandalėlis yra niekis, jei jį palyginsime su ekscentrišku Anthony elgesiu grupės gyvavimo pradžioje. Anuomet Kiedis šokiruodavo publiką scenoje pasirodydamas tik su kojine, užmauta ant pasididžiavimo. Metai bėgo, drabužių, dengiančių dainininko kūną, daugėjo, bet marškinėlių Anthony iki šiol nemėgsta – į sceną dažniausiai žengia pusnuogis. O jei ne, koncertuodamas vis tiek išsirengia.

Anthony Kiedis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anthony niekada nebuvo šventasis. Nekaltybę prarado paskutinę naktį prieš dvyliktąjį gimtadienį – su aštuoniolikmete tėvo drauguže Kimberly; pats Johnas Kiedis (78), dar žinomas kaip Blackie Dammettas, surengė sūnui šį vienos nakties nuotykį savo paties lovoje. Tais pačiais metais būsima roko žvaigždė pradėjo rūkyti marihuaną (susisukti suktinę taip pat išmokė gimdytojas), o kokaino susišvirkštė sulaukęs keturiolikos. Vos nenukeliavo į aną pasaulį, kai būdamas penkiolikmetis šoko iš penkto aukšto į baseiną, bet nusileido šalia jo, ar dar po šešerių metų, kai apsvaigęs nuo heroino lėkė motinos „Subaru“ ir atsitrenkė į medį (per avariją jam buvo sulaužyta kaukolė, pažeista akiduobė, kaip pats prisimena, „veidas atrodė tarsi lėkštė spagečių su mėsa“).

Dabar visa tai pamažu dengiasi praeities dulkėmis. Kvaišalų Anthony Kiedis nebevartoja jau aštuoniolika metų (bandė atsisakyti dar 1988-aisiais, kai perdozavęs heroino mirė vos 26-erių grupės gitaristas Hillelis Slovakas, bet tada valios užteko tik penkerius metus). 2000 metais per Kūčias dainininkas suvokė nebegalintis gyventi kaip anksčiau. Dar tą patį vakarą išsekęs muzikantas nuėjo į anoniminių narkomanų susitikimą ir iki šiol juose vis apsilanko.

Anthony Kiedis (centre) su sūnumi Everly Bearu žalio maisto bare Vilniuje / Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien didžiausia savo priklausomybe Kiedis juokais vadina sūnų Everly Bearą (11). Dainininkas tikina sūnaus dėka ne tik iš naujo atradęs gyvenimo džiaugsmą, bet ir perkainojęs vertybes: „Pagundos nedingsta – tai žino kiekvienas, kada nors vartojęs heroiną. Kasdien kovoju su savimi, kad nepasiduočiau demonams. Tačiau tapęs tėvu įgijau naujų jėgų gyventi ir išlikti švarus. Sūnaus dėka pagaliau jaučiuosi laimingas vien todėl, kad vis dar gyvenu. Bet nebesu savo visatos centras – dabar juo tapo Everly.“ Sūnus pakeitė rokerio požiūrį ir į savo gimdytoją. Emigrantų iš Lietuvos šeimoje gimęs Johnas Kiedis pasikeitė vardą, pavardę ir tapo Blackie Dammettu (dievinamo rašytojo Dashiello Hammetto garbei), septintąjį ir aštuntąjį dešimtmečiuose mėgino daryti aktoriaus karjerą, tačiau labiau pagarsėjo kaip narkotikų prekeivis, aprūpindavęs kvaišalais grupės „Led Zeppelin“ narius, kino žvaigždes ir kitas garsenybes.

Michaelas Balzary ir Anthony Kiedis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vaikystės ir paauglystės potyrius, santykius su tėvu dainininkas aprašė autobiografijoje „Randai“, o ir pats Blackie išleido atsiminimų knygą, kurioje nieko nenuslėpė. Blackie nesigėdijo pripažinti, kad savo vos bręsti pradėjusį sūnų vedžiojosi į sekso vakarėlius, prie jo sudarydavo sandėrius dėl narkotikų. Knygoje vyras aprašė ir vakarą, kai kartu su „bitlu“ Johnu Lennonu žaidė pongą (pirmąjį pasaulyje vaizdo žaidimą), o šis, apsvaigęs nuo kokso ir viskio, išliejo nuoskaudų dėl konflikto su Yoko Ono.

Anthony Kiedis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dabar Anthony sako, kad juodu su tėvu patyrė ir šilto, ir šalto. „Turiu labai pašėlusį tėvą ir labai švelnią motiną. Jie abu mane pavertė tokiu, koks esu šiandien. Norėčiau padėkoti tėvui už tai, kad jis atnešė meną į mano gyvenimą, įkvėpė būti laisvu mąstytoju, – sako Anthony. – Tik augindamas savo sūnų supratau, jog tėvas elgėsi, kaip jam atrodė geriausia. Nors ir kaip buvo, jis buvo puikus ir rūpestingas mokytojas, geras psichologas. Dabar man nesunku jam atleisti už klaidas ir padėkoti už skirtą laiką bei energiją. Juk puikiai žinau, kad jis mane vis dar labai myli.“ Blackie – mačo tipo vyras, kuris niekada nepripažins esantis sentimentalus. Tačiau jautrų vyro būdą išduoda Anthony vardas – jis pavadintas savo prosenelio Antano Kiedžio garbei. Pats Anthony taip pat labiau mėgsta darbus nei žodžius. Apie lietuviškas šaknis dainininkas niekada nekalba (nors yra apie tai užsiminęs dainose), tačiau prieš kelerius metus savo agento paprašė įtraukti Lietuvą į gastrolių maršrutą. Ką jis veikė laisvu metu, iki šiol nėra žinoma. Užtat kalbama, kad sraigtasparniu Anthony buvo nuskridęs į Tauragę – iš čia kilę jo proseneliai Julija ir Antanas Kiedžiai.