Lietuvių kilmės aktorė Bria Vinaitė: „Visi esame tapę bjaurių komentarų ir kritikos aukomis“

Bria Vinaitė / Vida Press ir H&M nuotr.
Bria Vinaitė / Vida Press ir H&M nuotr.
Šaltinis: Žmonės UK
2018-11-04 12:16
AA

Tie, kas Brią Vinaitę (25) vadino vienadiene žvaigžde, smarkiai klydo. Jos karjera Holivude nesibaigė vienu vaidmeniu – jau kitais metais kino ekranus pasieks keturi filmai, kuriuose lietuvių kilmės gražuolė atliko mažesnį ar didesnį vaidmenį. Lyg to būtų maža, Bria įsisuko ir į mados pasaulį. Apie lietuvių kilmės aktorės sėkmės istoriją rašo žurnalas Jungtinės Karalystės lietuviams „Žmonės UK“.

Prekyboje pasirodė „Thursday Boot“ ir Brios sukurta avalynė. Ji yra tokia pat žaisminga, kaip ir Bria – mergina leido savo gerbėjams akies krašteliu žvilgtelėti į baltus, vyšnaitėmis dekoruotus aukštakulnius aulinukus. O kol kas lietuve galima pasigrožėti nuotraukose iš Niujorko mados savaitės – Bria pristatė Ashley Williams kolekcijos kūrinius – ir naujausios „Diesel“ reklaminės kampanijos plakatuose. „Hate Couture“ (liet. „Neapykantos mada“) kolekciją pristačiusio prekės ženklo atstovai pasistengė atkreipti visuomenės dėmesį į patyčias socialiniuose tinkluose.

„Mes visi esame tapę bjaurių komentarų ir kritikos aukomis. Kad ir ką darytumėte internete, visuomet atsiras žmogus, pasiruošęs jus sukritikuoti. Susidūrę su nepelnyta neapykanta dauguma mūsų atsitraukia, tačiau slapstymasis ir savigrauža niekam nepadės. Tiesa yra tokia: jei viešinsite neapykantą, kurios sulaukiate, ir reaguosite į ją ironiškai, ji turės mažiau galios“, – taip savo naujausią kolekciją pristato „Diesel“. Savo ambasadoriais šis prekės ženklas pasirinko Vinaitę, reperius Nicki Minaj ir Gucci Mane, aktorius Bellą Thorne ir Tommy Dorfmaną bei kitas garsenybes. Visi jie prisidėjo prie specialios kolekcijos sukūrimo – drabužius papuošė tokiais epitetais, kokių dažniausiai sulaukia. Štai ant Brios džinsinio švarko buvo užrašyta THOT – tai niekinamas trumpinys, reiškiantis paleistuvę.

Bria Vinaitė / Vida Press ir H&M nuotr.

„Kaskart, kai mane kas nors pavadina kekše, aš verkiu. Verkiu iš juoko! Kuo daugiau neapykantos sulauki, tuo mažiau jaudiniesi dėl jos“, – patikina Bria. Dėl komentarų socialiniuose tinkluose ji nesisieloja, nes puikiai žino, kad nė neverta jų skaityti. „Netrūksta žmonių, kurie sėdi namie ir komentuoja svetimus gyvenimus, lyg būtų susitvarkę savuosius. Norėčiau sužinoti, kas juos paaukštino ir suteikė teisę šitaip kalbėti apie kitus. Niekada negalėjau suprasti tokio elgesio, nes pati neišlieju negatyvo ant kitų. Anksčiau labiau ėmiau į galvą heiterių žodžius. Bet vos suvokiau, kad tikrame gyvenime jų nėra šalia manęs, kad jie egzistuoja tik mano telefone, nustojau tokiais žmonėmis domėtis. Dažniausiai nė neskaitau komentarų. O jei tai padarau ir pamatau ką nors įžeidžiamo, tokius žmones tiesiog užblokuoju. Man tai nekelia sunkumų, nes užtrunku vos sekundę.“

Bria Vinaitė / Vida Press ir H&M nuotr.

Ji pati į savo kuriamą turinį socialiniuose tinkluose žvelgia ypač atsakingai. Kad ir kokia pašėlusi bei nevaržoma Bria atrodytų, yra temų, kurių neliečia. Aktorė tikina niekada nesijuoksianti iš depresijos ar kitų psichikos ligų, nesityčiosianti iš žmonių. Bria puikiai supranta, kad kartu su viešumu ir pripažinimu atėjo atsakomybė už savo žodžius. Apie replikų galią sužeisti mergina sužinojo gana anksti. Mokykloje patyčių patyrusi Bria šiandien dėkoja likimui net už tas slogias akimirkas, nes šitaip išmoko apsiginti, nepriklausyti nuo kitų ir nekreipti dėmesio į apkalbas.

Apskritai pirmieji dešimt metų Amerikoje Briai nebuvo lengvi. Lietuvos provincijoje iki šešerių augusi Bria, kai persikėlė už Atlanto, patyrė kultūrinį šoką. Mergina laiko save lietuve, tačiau prisiminimų apie gimtinę išliko ne itin daug. Tiesa, visi jie dvelkia šiluma: „Prisimenu, kaip žiemą eidavau važinėti su rogutėmis, kaip močiutė mokė važiuoti dviračiu. Galėdavau žaisti lauke, turėjau labai daug laisvės.“ Mergina pasakoja tik apie močiutę dėl paprastos priežasties – jos mama išsikraustė į Niujorką, kai Bria buvo visai mažytė. Kai šiek tiek paaugo, mama ją išsivežė į JAV. Dėl kalbos barjero trejus metus Vinaitei nesisekė susirasti draugų – bendrauti mėgstančiam vaikui tai buvo skaudus smūgis. O paskui prasidėjo sunki paauglystė... Sulaukusi 14-os Bria pradėjo maištauti, pirmą kartą apsilankė tatuiruočių salone. Bandydama sutramdyti dukrą Brios motina išsiuntė ją į internatinę mokyklą.

Bria Vinaitė / Vida Press ir H&M nuotr.

Tapusi pilnamete Bria paliko namus ir pradėjo kurti savo gyvenimą, ieškoti pašaukimo. Ji dirbo kasininke, barmene, atsitiktinius darbus. 19-os Vinaitė sukūrė savo drabužių liniją – drabužius siūdavo tame pačiame bute, kur ir gyveno. Namus studija pavertusi Bria ieškojo būdų praskaidrinti sau dieną, todėl pradėjo kurti linksmus instagramo vaizdo įrašus. Taip ją pastebėjo Holivudo režisierius Seanas Bakeris ir pakvietė tapti pagrindine „Floridos projekto“ aktore. Avantiūra dėl aktorės patirties neturinčios merginos pasisekė: filmas apkeliavo daugybę festivalių, net buvo nominuotas „Oskarui“, o Brią aplankė akinama sėkmė, kuria lietuvaitė iki šiol negali patikėti. „Nuoširdžiai mėgaujuosi viskuo, kas vyksta mano gyvenime. Manau, tai pagrindinė priežastis, kodėl mano kūnas ir protas nesipriešina visai šiai prasidėjusiai beprotybei“, – tikina Bria.

Bria Vinaitė (13 nuotr.)
+7