Lietuviškos „Pilies“ premjera: raudonu kilimu žengė filmo žvaigždės ir kviestiniai svečiai

Linos Lužytės filmo „Pilis“ raudonojo kilimo premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-10 20:00
Kino mėgėjai Vilniuje sulaukė šventės – rugsėjo 10 d. įvyko filmo „Pilis“ premjera. 2017 m. pristačiusi ilgametražį vaidybinį filmą „Amžinai kartu“, Lina Lužytė grįžta į kino teatrų ekranus su naujausiu savo filmu.

„Pilį suprantu kaip tikslą, kurį būtina turėti, kad tikslingai judėtum į priekį. Pasiekti pilį, manau, įmanoma, bet tikiu, kad labiausiai žmogų turtina ne laimėjimai ar rezultatai, bet pati patirtis,“ – sako režisierė Lina Lužytė.

Šį kartą žiūrovus pasieks jautrus ir nuoširdus pasakojimas, kuriame vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. Nors „Pilyje“ yra ir tamsesnių epizodų, visgi tai šviesus ir įkvepiantis filmas apie dideles svajones, ambicijas ir norą gyventi geriau. 

Linos Lužytės filmo „Pilis“ raudonojo kilimo premjera/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Linos Lužytės filmo „Pilis“ raudonojo kilimo premjera/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Filmo premjeroje dalyvavo kūrybinė komanda – režisierė Lina Lužytė, prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, kompozitorius Jonas Jurkūnas, kostiumų dailininkė Rūta Sakalauskaitė, grimo dailininkė Inga Raslanaitė, aktoriai Gabija Jaraminaitė, Barbora Bareikytė, Rimantė Valiukaitė, Rasa Samulionytė, Rytis Saladžius, Viktorija Streiča-Jakštienė, Aldona Vilutytė, taip pat kviestiniai svečiai – Jokūbas Bareikis, Nijolė Narmontaitė, Giedrė Valavičiūtė, Akvilė Kavaliauskaitė, Marius Ivaškevičius, Saulius Bareikis, Stefanija Jokštytė.

Premjeros svečiai:

Filmo premjerą lydėjo ir dar viena staigmena – kompozitoriaus Jono Jurkūno internete išleistas filmo muzikinis takelis. Šiuo metu kūrinius galima pasiklausyti platformoje „Soundcloud“, bet už kelių savaičių jie pasirodys „Spotify“ ir kitose internetinėse platformose

„Muzikos skambesyje siekiau sujungti dvi pilis, esančias skirtinguose jūros krantuose. Kaip banaliai tai beskambėtų, tie krantai yra Lietuva ir Airija. Priskyriau šioms šalims po savitą leitmotyvą ir savitą instrumentą. Lietuvai – birbynę, o Airijai – keltiškają arfą. Juos jungia sintezatoriaus ir styginių instrumentų orkestro garsai,“ – apie savo kūrybinį sumanymą kalbėjo kompozitorius.

Filmo „Pilis“ pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje „Galway Film Fleadh“. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. Įdomu ir tai, kad „Pilis“ – tai pirmasis Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas. 

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais kartu su nuostabų balsą turinčia dukra koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose.

Kartą Monikai ir Jolantai nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Barbora Bareikytė su šeima / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Barbora Bareikytė su šeima / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Mamos vaidmenį filme atliko 2017 m. „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi Gabija Jaraminaitė, močiutę – legendinė kino aktorė Jūratė Onaitytė, o Monikos vaidmuo atiteko itin talentingai jaunajai aktorei Barborai Bareikytei. 

„Pilyje“ vaidmenis taip pat kūrė Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Viktorija Streiča, Lenkijos aktorė Martyna Peszko, Rumunijos aktorius Andrei Ciopec bei kiti.

„Pilis“ kinuose – nuo rugsėjo 11 dienos. Filmo anonsas:

Naujausi straipsniai