Lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje – būrys garsenybių

Renginio akimirka / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-15 20:12
Pirmadienį kviestinė publika rinkosi sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, kur įvyko iškilminga Olego Šurajevo parašyto ir Sauliaus Baradinsko režisuoto filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjera.

Komikas Mantas Katleris su mylimąja Aiste, aktorius Marius Repšys su žmona Vaida ir dukra Greta, televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, aktorius Audrius Bružas – tai tik maža dalis svečių, pirmadienio vakarą apsilankiusios juostos „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje.

Kinui neabejingos garsenybės žengė raudonuoju kilimu puikiai nusiteikusios. O kaipgi? Juk juos subūrė ne skausminga drama, o intriguojanti komedija. Nors juostos pavadinimas ir žada istorinį kūrinį, O.Šurajevas nustūmė į šalį visus istorinius faktus ir keturias svarbias Lietuvos istorijai asmenybes „perkėlė“ į šiuolaikinius laikus.

Komedija pasakoja linksmą ir visiems suprantamą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina faktas, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o Berlyne.

Vaidmenis atliko net politikai

„Idėja susukti komediją apie nepriklausomybės aktą mums pakišo praėjusių metų įvykiai, kuomet vieno koncerno vadovas pažadėjo milijoną eurų tam, kas suras aktą“, – per juostos pristatymą teigė filmo idėjos bei scenarijaus autorius O.Šurajevas.

Anot kūrėjų, filmo pagrindinis tikslas – linksmai atšvęsti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Jame, kaip ir kiekvienoje geroje dramoje ar komedijoje, rasite nemažai humoro, meilės, nusivylimo, tačiau komedija nebandys papirkti žiūrovo pigiais pokštais.

„Daug kas gali pagalvoti, kad šitas filmas yra apie praeitį, tačiau tai netiesa. Kūrėme šią juostą su tikslu įsivaizduoti, kaip atrodytų praeitis dabartyje. Juosta neparemta realiais įvykiais – istoriją mes kuriame patys. Kiekvienas filme pasirodantis personažas yra labai gerai atpažįstamas iš kasdienio gyvenimo. Ar tai gera komedija? Prajuokinti gali kiekvienas, tačiau per humorą atskleisti svarbią idėją – sudėtingesnis darbas“, – tikino filmo režisierius Saulius Baradinskas.

Juostoje komiškai vaizduojami keturi Nepriklausomybės akto signatarai – Smetona, Basanavičius, Stulginskis ir Klimas, kurių vaidmenis klasiškai atlieka Algirdas Dainavičius, Gediminas Storpirštis, Ramūnas Cicėnas ir Martynas Nedzinskas. Filme sublizga ir jau gerai žinomas Marius Repšys, o save suvaidinti juostoje sutiko Arūnas Valinskas, Remigijus Šimašius ir net premjeras Saulius Skvernelis.

„Grąžinti nepriklausomybę“ – nuo sausio 19 d. visuose Lietuvos kino teatruose. Filmą gali žiūrėti paaugliai nuo 13 metų, vaikams nuo 7 metų filmą rekomenduojama žiūrėti su tėvais.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai