Lietuviško svingo grupė „The Schwings Band“ gerina rekordą: naujas albumas – bestselerių sąraše

„The Schwings Band“ / Antano Minkevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-12 09:39
Svingo muzikos veteranai Lietuvoje „The Schwings Band“ pandemijos metu nesėdėjo rankų sudėję: intensyviai darbuodamiesi studijoje, muzikantai savo nenuilstančias idėjas ir kūrybinę energiją pavertė nauju albumu „Plazi“. Albumas, per rekordiškai trumpą laiką pelnęs pirmąją vietą „Bandcamp“ platformos perkamiausių įrašų džiazo-svingo kategorijoje, kviečia klausytojus pasivaikščioti rudeniškais vintažinės elegancijos ir subtilios nuotaikos kupinais muzikiniais keliais.

Neeilinėmis kūrybiškomis idėjomis muzikos gerbėjus stebinantis kolektyvas ir šįkart naujajame albume paslėpė linksmą užuominą: albumas Plazi“ dedikuotas ilgamečiui grupės draugui afrikiečiui muzikantui Plazi, anksčiau gyvenusiam Lietuvoje. „Buvo laikai, kai su Plazi grodavome regį. Gyvenimas tuomet buvo sklidinas kelionių, koncertų, skambių dainų ir gitarų akordų. Dabar Plazi gyvena Airijoje“, – maloniais prisiminimais dalijasi The Schwings Band“ lyderis Remigijus Rančys. Multiinstrumentalistas teigia, kad antroji naujojo albumo kompozicija „Plazikadaise buvo tikrų tikriausias regio kūrinys, kurį grupė subtiliai pakoregavo ir leido suskambėti visiškai naujame svingo amplua.

Plazi“ – jau 8-asis grupės albumas, klausytojams pristatantis tris originalias ir tris laiko patikrintas kompozicijas. „The Schwings Band“ lyderis atvirauja: medžiagos ir idėjų yra išties labai daug, tik ne visoms joms pakanka lėšų ir laiko įgyvendinti, tačiau šiais metais gauta Lietuvos kultūros tarybos parama buvo milžiniška paskata judėti į priekį. „Esame labai dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, skyrusiai lėšų albumo leidybai ir taip prisidėjusiai prie džiazo muzikos puoselėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – kalba R. Rančys. Grupės lyderis labai džiaugiasi profesionaliu darbu su kolegomis ir garso režisieriumi Justinu Ladyga, leidusiu albumui gimti muzikantams įprastoje aplinkoje – repeticijų studijoje. „Daug kas sakydavo, kad šioje erdvėje įrašinėti praktiškai neįmanoma. J.Ladyga sukūrė tikrą stebuklą ir įrašas buvo parengtas išties lengvai“, – pasakoja R.Rančys.

Albumo Plazi“ nuotaika – elegantiška ir manieringa. Pasak „The Schwings Bandlyderio, Plazikviečia pasivaikščioti rudeniškais svingo muzikos takais: „Ruduo mums nereiškia liūdesio ir melancholijos. Tai – skaidrių minčių, grįžimo į save ir įkvėpimo laikas. „Plazikviečia subtiliai džiaugtis gyvenimu, vyti šalin niūrias mintis ir išsaugoti šiuo metu visiems tokį svarbų pozityvumą!“ 

„The Schwings Band“ / Antano Minkevičiaus nuotr.
„The Schwings Band“ / Antano Minkevičiaus nuotr.

Grupės nariai išskirtinį dėmesį skiria ne tik kuriamai muzikai, bet ir rafinuotai, vintažinei estetikai, todėl sukurti albumo „Plazi“ viršelį jie pasikvietė įžymią rusų iliustratorę Sainte Maria. Menininkė, kurianti vizualą tokiems prekės ženklams, kaip „Chanel“, „Balenciaga“, „Ermenegildo Zegna“, piešianti iliustracijas viešbučiams, kvepalų ir juvelyrikos namams, ir vėl ėmėsi jos asmenybei itin artimo svingo stiliaus muzikos perteikimo: tai jau ketvirtasis Sainte Maria sukurtas albumo viršelis grupei „The Schwings Band“.

Albumo muzikantai: Remigijus Rančys (saksofonai, vokalas), Richardas Banys (pianinas, pritariamasis vokalas), Vadim Stankevičius (gitara, pritariamasis vokalas), Denis Murašov (kontrabosas, pritariamasis vokalas), Gediminas Stankevičius (būgnai, pritariamasis vokalas), Jievaras Jasinskis (trombonas, pritariamasis vokalas). Albumo garso režisierius Justinas Ladyga.

Apie „The Schwings Band“: tai – svingo ir Naujojo Orleano džiazo stiliaus ansamblis, kurį 2011 m. Vilniuje subūrė multiinstrumentalistas Remigijus Rančys. Grupė akimirksniu sulaukė stulbinančio populiarumo ir džiugino muzikos mylėtojus ne tik Lietuvos džiazo klubuose bei festivaliuose, bet ir užsienio turuose. „The Schwings Bandkoncertavo Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Danijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Estijoje bei Rusijoje. 2019 m. išleisti grupės albumai „Teisutis“ ir „Fyodor“ tarpo muzikos įrašų platformos „Bandcamp“ džiazo/svingo kategorijos bestseleriais TOP 1. Įdomu tai, kad statistiškai pagrindiniai ansamblio klausytojai yra ne iš Lietuvos, o JAV, Vokietijos ir Italijos melomanai. Paskutiniai išleisti ansamblio albumai gavo itin palankius vertinimus svingo muzikos podkaste „Hey Mister Jesse“.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai