Lietuviško dizaino ekspozicijoje – ir dizaino „Oskarų“ laimėtojai

Šviestuvas „Luitas“ / Instagram nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Itin konkurencingoje tarptautinėje dizaino rinkoje prestižinius apdovanojimus skina ir Lietuvos dizainerių darbai. Svetur ypač vertinamas Lietuvos autorių išskirtinumas – baltiškas koloritas, išmonė renkantis originalias medžiagas ir baldų funkcionalumas.

Iki gegužės 10 d. interjero ir baldų centre „Domus galerija“ vykstančioje Lietuviško dizaino salos ekspozicijoje vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami apžiūrėti 15 išskirtinių Lietuvoje kurtų baldų, kilimų, šviestuvų ir interjero aksesuarų, tarp kurių – ir dizaino „Oskarais“ laikomų „Red Dot“, „iF Design Awards“ apdovanojimų laimėtojai ir ne kartą nacionaliniu mastu pripažinti darbai.

Lietuvos dizaino forumo vykdomosios direktorės Audronės Drungilaitės teigimu, daugelyje eksponuojamų darbų atsispindi baltiškoji dizaino kryptis.

„Dizainas bendrąja prasme tampa universalesnis, įgauna daugiau bendrumo, nes kūrėjai turi galimybę keliauti į pasaulines parodas, dalijasi idėjomis, semiasi įkvėpimo vieni iš kitų ir taip po truputį nyksta ribos tarp skirtingų šalių stiliaus. Tačiau baltiška estetika, natūralios medžiagos ir inovatyvus požiūris stengiantis suderinti funkciolanumą su minimalizmu Lietuvos dizaineriams jau ne kartą pelnė sėkmę tarptautinėse parodose ir konkursuose.“

Lietuviško dizaino saloje šiemet bus eksponuojami devynių Lietuvos dizaino studijų baldai bei interjero aksesuarai. Viena labiausiai apdovanotų įmonių – „EMKO“, pristatys „Naive“ stalą, kėdes ir žurnalinius staliukus. Inesos Malafej bei Arūno Sukarevičiaus sukurtas ir „EMKO“ išvystytas projektas „My Writing Desk“ 2012 m. laimėjo prestižinį „iF“ dizaino apdovanojimą, kurio iki tol niekas iš lietuvių neturėjo. 2014 m. šis stalas buvo įvertintas dar viename tarptautiniame konkurse – laimėjo „Red Dot“ apdovanojimą.

Dar vienas originalus Lietuviško dizaino pavyzdys – „INDI“ dizaino studijos šviestuvai. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo sunkūs, primena betoną ar akmens masę, tačiau yra itin lengvi ir ekologiški. Šviestuvai gaminami iš retai šiuolaikiniame dizaine naudojamos medžiagos – ypatinga technologija perdirbamos popieriaus masės. 2016 m. šviestuvas „Luitas“ pelnė nacionalinį „Geras dizainas“ apdovanojimą.

Ekspozicijoje, be jau minėtų studijų, bus galima susipažinti ir su kitų nacionalinius dizaino apdovanojimus laimėjusių studijų ir dizainerių darbais, tai – „Sedes Regia“, „Namuos“, „Ecolinum“, „Šiaurė“, „Regards by Milena Liuktutė“, „Indigo tekstilė“, Gabrielė Vingraitė.

Skaitykite daugiau